شبکه های جرم خودرو | امنیت حرفه ای


کن جرمن، پلیس بازنشسته و مفسر همیشگی ما در مورد جرایم خودرو، می نویسد که اکثر قربانیان سرقت دیگر هرگز اتومبیل خود را نخواهند دید.

ممکن است بریتانیا دیگر عضو اتحادیه اروپا نباشد، اما آخرین ارزیابی تهدید جرایم سازمان‌یافته و جدی اتحادیه اروپا (در جریان) هر چهار سال یکبار توسط یوروپل یادآوری آشکاری است که اروپای غربی در برابر چه چیزی قرار دارد و این شامل بریتانیا نیز می شود، اگرچه در گزارش مشخص نشده است. در واقع، یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که جرایم جدی و سازمان‌یافته هرگز به اندازه امروز تهدیدی برای اتحادیه اروپا و شهروندانش نبوده است. بیش از 5000 گروه جنایت سازمان یافته (OCG’) که در سطح بین المللی فعالیت می کنند توسط مقامات 27 کشور تشکیل دهنده اتحادیه اروپا تحت بررسی هستند.

شاید همه‌گیری کووید-19 و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی متعاقب آن بود که از قضا راه را برای ایجاد شرایط ایده‌آل برای گسترش جنایت سازمان‌یافته و نفوذ در اروپای غربی و فراتر از آن هموار کرد. چابکی شبکه‌های مجرمانه به آنها اجازه می‌دهد تا با تغییرات محیطی که در آن فعالیت می‌کنند سازگار شوند و از آن بهره ببرند و به آنها اجازه می‌دهد تا موانع را به فرصت‌های مجرمانه تبدیل کنند.

شبکه جنایی امروزی در محیطی شبیه به تجارت با ترکیبی از مدیران، عوامل میدانی و عوامل آنها که عمدتاً در قاچاق مواد مخدر کار می‌کنند، اداره می‌شود، که همچنان بزرگترین تجارت جنایی در اتحادیه اروپا باقی مانده است.

گزارشی از یوروجاستبا این حال، آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری عدالت کیفری، علاقه فزاینده‌ای به تمام جرایم وسایل نقلیه از سوی OCG اروپا مشاهده کرده است که به ویژه بر بازار سالانه جهانی خودرو برای قطعات و لوازم جانبی جایگزین، که در حال حاضر 390 میلیارد دلار ارزش دارد، تأثیر می‌گذارد. ارزیابی SOCTA نشان می دهد که 7 درصد از تمام کالاهای توقیف شده امروز قطعات تقلبی خودرو هستند که به وضوح خطر امنیتی فزاینده ای را برای کاربران جاده ایجاد می کند و منجر به تصادفات مرگبار و آسیب های جدی بدنی می شود. نسبتاً نگران کننده است که گفته می شود کسانی که مسئول تولید قطعات تقلبی هستند، این جرم را صرفاً یک جنایت پر سود / کم خطر و بدون قربانی می دانند.

نمونه‌هایی از این محصولات تقلبی شامل کیسه‌های هوا با کیفیت پایین‌تر که باز نمی‌شوند، قسمت‌های بدنه و ساختاری با مناطق مچاله ناکارآمد، لنت‌های ترمز که مشخص شده است از بریده‌های چمن ساخته شده‌اند و گرد و غبار اره و موتور و قطارهای ersatz ساخته شده‌اند. نمونه‌های دیگر عبارتند از شمع‌هایی که بیش از حد گرم می‌شوند و آتش می‌گیرند، فیلترهای روغن که می‌توانند باعث خرابی ناگهانی موتور شوند، قطعات تعلیق ساخته شده از مواد نامرغوب که منجر به نرخ بالاتر خرابی می‌شوند، چرخ‌هایی که یکپارچگی ساختاری به خطر انداخته‌اند، لاستیک‌هایی با الگوهای سایش آج غیرعادی که خراب می‌شوند. فشار هوا و ترک خوردگی ویژگی و همچنین برآمدگی، تاول زدن، موج زدن در دیواره های جانبی.

ارزیابی تهدید اتحادیه اروپا هشدار می دهد که:

طبق گزارش‌ها، تقریباً 60 درصد از شبکه‌های جنایی آنها اکنون درگیر فساد هستند.

OCG ها سالانه میلیاردها یورو می سازند و می شویید که مقیاس و پیچیدگی آن قبلا دست کم گرفته شده بود. در واقع پولشویی های حرفه ای اکنون یک سیستم مالی زیرزمینی موازی ایجاد کرده اند که در بسیاری از اقتصادها و جوامع اروپایی نفوذ کرده و آنها را تضعیف می کند. ساختارهای تجاری قانونی آنها برای تسهیل انواع فعالیت های مجرمانه با تأثیر بر اتحادیه اروپا به عنوان یک کل استفاده می شود.

بیش از 80 درصد از شبکه های جنایی آنها که در حال حاضر در اتحادیه اروپا فعال هستند از ساختارهای تجاری قانونی برای پنهان کردن فعالیت های خود استفاده می کنند. استفاده آنها از خشونت توسط مجرمان درگیر در جرایم جدی و سازمان یافته هم از نظر فراوانی و هم از نظر شدت افزایش یافته است. تهدید ناشی از حوادث خشونت آمیز مانند استفاده از سلاح گرم یا مواد منفجره در فضاهای عمومی بیشتر شده است.

فعالیت‌های مجرمانه آن‌ها اکنون از ارتباطات رمزگذاری‌شده برای شبکه‌سازی «آنلاین» با استفاده از رسانه‌های اجتماعی و سایر خدمات پیام‌رسانی فوری برای دستیابی به مخاطبان بیشتری برای تبلیغ کالاهای غیرقانونی یا انتشار اطلاعات نادرست استفاده می‌کنند. در حالی که سرقت های خانگی و تجاری، جیب بری و حملات ATM رایج ترین شکل های جرایم اموال سازمان یافته مورد استفاده توسط گروه های جنایتکار فرامرزی است، جرایم وسایل نقلیه موتوری بسیار قابل مشاهده است و پتانسیل ایجاد احساس ناامنی گسترده را دارد.

جنایات این دسته اغلب در اروپای غربی توسط گروه‌های جنایت سازمان‌یافته بسیار متحرک انجام می‌شود که اغلب از گروه‌های جنایتکار پایین‌تر برای ایجاد شبکه‌های تماس، نقاط لنگر و پشتیبانی لجستیکی به منظور انجام تعداد قابل توجهی از تخلفات در یک منطقه در یک دوره کوتاه سوء استفاده می‌کنند. زمان قبل از حرکت جرایم وسایل نقلیه سازمان‌یافته در بریتانیا اغلب به‌صورت مجزا در سطح محلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تجزیه و تحلیل مفید اجازه ندارد در سطح ملی منتشر شود و درک، کشف و حل این جنایات را سخت‌تر می‌کند. در واقع بسیاری از چنین مواردی هنوز به عنوان “جرمات خرد” طبقه بندی می شوند بدون اینکه جنبه واقعی جنایت سازمان یافته را شناسایی کنند.

کاهش بسیار زیاد وسایل نقلیه دزدیده شده در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا در چند سال اخیر نشان دهنده تغییر از مجرمان فردی به گروه های جرایم وسایل نقلیه سازمان یافته حرفه ای تر است، که هر یک مشتریان مستقر در کشورهای مقصد دارند که اغلب به خودروهای خاصی نیاز دارند یا کامل یا کامل تحویل داده شوند. در حالت برهنه

در حالی که یافته‌های گزارش SOCTA 2021 به شدت به اطلاعات خود اغلب از کشورهای عضو آن متکی بود، با خوشحالی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که دارای ترتیبات کاری با یوروپل هستند و یکی از آنها بریتانیا است، نیز از اطلاعات استفاده و تبادل کرد. درخواست برای حمایت بیشتر از پلیس در مبارزه با باندهای وسایل نقلیه سازمان‌یافته که آزادانه در اینجا در بریتانیا فعالیت می‌کنند، مدتی است که شعار بسیاری از افسران بوده است که روزانه در مقابله با این نوع جنایات فعالیت می‌کنند.

بریتانیا 105512 وسیله نقلیه را در سال 2021 از دست داد، که هنوز برای یک جزیره نسبتا کوچک قابل قبول نیست، اما این واقعیت است که تا به امروز تنها 29،543 از آنها بازیابی شده است (28 درصد – وزارت کشور) که از دیدگاه ما به این جزیره اعتبار بخشیده است. گزارش اتحادیه اروپا شرکت های بیمه اکنون نشان می دهند که میانگین هزینه هر وسیله نقلیه از 10000 پوند در سال 2006 به 20000 پوند در سال 2021 افزایش یافته است.

ارقام سرقت ما در مقایسه با ایتالیا با از دست دادن 166075 وسیله نقلیه در سال گذشته، فرانسه 173010 خودرو و هلند که 85700 مورد سرقت خودرو را ثبت کرده است، مقایسه می شود. هر یک نیز نرخ بهبودی نسبتاً مشابهی را با نرخ بهبودی بریتانیا گزارش کردند. در جای دیگر، اداره جرایم ملی بیمه ایالات متحده اعلام کرد که آمریکا تنها در شش ماه اول سال 2022 از دست دادن نیم میلیون وسیله نقلیه، مجموعا 4.5 میلیارد دلار، برای سارقان خودرو متحمل شده است. یک سال، به ارزش 1 میلیارد دلار، محتمل است.

واضح است که ارزیابی SOCTA از تحرکات همه باندهای جنایت سازمان‌یافته گزارش می‌کند، اما در حالی که در گذشته جرایم وسایل نقلیه برای آنها «نان و کره» تلقی می‌شد، شواهد نشان می‌دهد که آنها کنترل بسیار محکم‌تری بر خودروی پرسود سرقت شده «بازار سیاه» دارند. و آن را در اولویت بالاتری در پرونده های جنایی جامع خود قرار می دهند.

اگر شواهد بیشتری مبنی بر دخالت OCGs در جرایم وسایل نقلیه در اینجا در بریتانیا مورد نیاز بود، افزایش 51 درصدی سرقت موتورسیکلت در پایان سال 2022 (تخمین زده شده 25212) نسبت به رقم سال گذشته همراه با کاهش بازیابی سرقت شده به 37 درصد به وضوح از این تغییر حمایت می کند. پویایی جرم وسایل نقلیه به طور کلی آمار فوق که از درخواست های آزادی اطلاعات ارسال شده به نیروهای پلیس بریتانیا به دست آمده است نشان می دهد که ده نفر از آنها بیش از 100 درصد افزایش سرقت موتورسیکلت را از سال 2021 تجربه کرده اند.

متأسفانه، انصافاً شانس خدمات پلیس مصمم ما برای یافتن بسیاری از این وسایل نقلیه با ارزش دزدیده شده و اتحاد مجدد آنها با صاحبان آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. قربانیان مضطرب که دزدی را تجربه کرده‌اند و متوجه شده‌اند که پلیس تحقیقات را پس از 24 ساعت متوقف کرده است، شرکت‌های بیمه خود را فعال کرده‌اند و از آنها به‌عنوان پست شلاق استفاده می‌کنند تا ناراحتی، ناراحتی و زیان‌های مالی خود را به‌ویژه به دلیل قطع ارتباط ناامیدکننده‌ای که بین آن‌ها مشاهده می‌کنند، نشان دهند. پلیس و بیمه گران آنها

با وجود انگلستان شورای رئیس پلیس ملی با تشویق به همکاری نزدیک با خودروسازان و کمک به آنها در طراحی جرم و جنایت با به اشتراک گذاری اطلاعات و تجهیزات ضبط شده از مجرمان، شیطان در جزئیات یا در این مورد آمار است. من فکر می‌کنم همه می‌دانند که جنایت وسایل نقلیه جنگی بوده و هنوز هم هست که هرگز نمی‌توانیم آن را ببریم. شاید یک مزاحمت یا ناراحتی پرهزینه باشد، اما آنطور که بسیاری از مردم هنوز به اشتباه تصور می کنند، هرگز یک جنایت بدون قربانی نبود.

عکس از مارک رو; هنر خیابانی، مرکز شهر گلاسکو.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/174493-2/