شش راه برای جلوگیری از نقض امنیت


یک جستجوی وب که می گوید امنیت

صرف نظر از اندازه، هر سازمانی نیاز به محافظت در برابر نقض های امنیتی دارد. همه کسب و کارها باید نقاط ضعف امنیتی خود را شناسایی کنند تا بتوانند استراتژی مناسبی را برای کاهش مواجهه خود اتخاذ کنند. را بررسی نقض امنیت سایبری نشان می دهد که تنها 31 درصد از شرکت ها برنامه های تداوم در صورت نقض امنیتی دارند و تنها 15 درصد ممیزی آسیب پذیری امنیت سایبری را تکمیل کرده اند. کسب و کارهای کوچکتر بیشتر در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند زیرا بسیاری از آنها بودجه لازم برای اعمال اقدامات احتیاطی امنیت سایبری را ندارند. بنابراین، در صورت حمله به شدت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. قابل درک است که آنها منابع کمتر و بودجه سخت تری دارند، اما کارهایی وجود دارد که می توانند برای محافظت از خود انجام دهند. بیایید به شش تاکتیکی که آنها می توانند برای جلوگیری از نقض امنیت استفاده کنند نگاه کنیم:

هویت امنیتی و احراز هویت قوی را پیاده سازی کنید

از نظر نگرانی های امنیتی، هویت یکی از مسائلی است که کسب و کارهای کوچک با آن دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که شرکت‌های بزرگ‌تر از احراز هویت قوی‌تر و فناوری‌هایی مانند SSO (تک ثبت نام) استفاده می‌کنند، اینها برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر قابل اجرا نیستند. با این حال، آن‌ها می‌توانند مدیریت رمز عبور بهتری را با استفاده از یک Authenticator چند عاملی (MFA) در هر جایی که امکان دارد اتخاذ کنند. تضمینی وجود ندارد که در صورت اعمال MFA، حساب‌ها در معرض خطر قرار نگیرند، اما سرقت داده‌های ارزشمند زندگی را برای هکرها سخت‌تر می‌کند. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که فقط افراد مجاز می توانند به داده ها و سیستم ها برای امنیت هویت قوی دسترسی داشته باشند.

هدف از مدیریت پچ

هدف از مدیریت پچ ترمیم نقاط ضعف نرم افزارها و برنامه هایی است که در معرض حملات سایبری هستند. مدیریت وصله خطرات امنیتی را با اطمینان از به روز بودن و عملکرد روان همه سیستم ها کاهش می دهد. برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر، وصله‌سازی زمانی مؤثر است که سیستم‌عامل و نرم‌افزار خود را به‌طور منظم به‌روزرسانی کنند. اگر آنها بخش فناوری اطلاعات نداشته باشند، مدیریت این امر می تواند دشوار باشد، اما این فرآیند می تواند خودکار باشد. چه دستی باشد و چه خودکار، ضروری است که وارد یک روال وصله شوید.

جلوگیری از حملات ایمیل و فیشینگ

حملات ایمیل و فیشینگ بسیار رایج هستند. آنها یکی از بزرگترین تهدیدات سایبری برای هر کسب و کاری هستند و مدیریت آنها دشوار است. در حالی که آموزش کارکنان، فیلتر ایمیل و نصب نرم افزار آنتی ویروس می تواند موثر باشد، در صورت امکان، توصیه می شود برای محافظت بیشتر روی نرم افزار مدیریت نقطه پایانی سرمایه گذاری کنید. اگرچه این برای کسب و کارهای کوچک گران است، اما ارزش سرمایه گذاری در حفاظت قوی تر را دارد تا از دسترسی اشخاص ثالث غیرمجاز به پلتفرم ها و خدمات شما جلوگیری شود.

استفاده از پروتکل دسکتاپ از راه دور (RDP)

پروتکل دسکتاپ از راه دور (RDP) یک ابزار ارتباطی است که توسط مایکروسافت ایجاد شده است. این به کاربران اجازه می دهد تا از راه دور از یک دستگاه به دستگاه دیگر متصل شوند. RDP معمولاً توسط کارکنانی که از خانه کار می کنند استفاده می شود. همچنین توسط تکنسین های فناوری اطلاعات برای تشخیص و تعمیر مشکلات فنی با دسترسی به رایانه از یک مکان راه دور استفاده می شود. ابزارهای دسترسی از راه دور در طول چند سال گذشته به دلیل کار هیبریدی افزایش یافته است. اگر هکرها از هک رمز عبور برای باز کردن پورت‌ها و دسترسی به سیستم‌های IT خود استفاده کنند، این می‌تواند برای کسب‌وکارها خطر ایجاد کند. دسترسی کاربران به منابع از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای به حداقل رساندن فرصت های هک توسط مجرمان سایبری بسیار مهم است.

از اطلاعات حساس در فضای ابری محافظت کنید

یکی دیگر از چالش های مهمی که مشاغل در هر اندازه با آن مواجه هستند، تهدید نقض امنیت ابری است. از آنجایی که سازمان‌های بیشتری از خدمات ابری استفاده می‌کنند، محافظت از داده‌های زیرساخت ابری در برابر کلاهبرداران برای شرکت‌ها دشوار است. با استفاده بیشتر از افراد از راه‌حل‌های مبتنی بر ابر مانند Microsoft 365، کسب‌وکارهای کوچک باید در ارائه‌دهنده خدمات ابری مناسب سرمایه‌گذاری کنند، جایی که حفاظت از داده‌ها باید با شیوه‌های ایمن فناوری اطلاعات همسو باشد.

به برنامه های ناامن اعتماد نکنید

بسیاری از کسب و کارهای کوچک منابع لازم برای بررسی امنیتی عمیق زیرساخت های فناوری اطلاعات خود را ندارند. برنامه‌های موبایلی که کاربران دانلود می‌کنند می‌توانند لودرهای مخربی داشته باشند که می‌تواند منجر به آسیب نرم‌افزار و نفوذ به شبکه شود. اقدامات امنیتی باید برای هر دستگاه تلفن همراه و تبلت از جمله محافظت از بدافزار و سایر نرم افزارهای امنیتی اعمال شود. نرم افزار بدافزار فعال هم از کارمندان و هم از شرکت در برابر تهدیدات سایبری بالقوه محافظت می کند. برای کسب و کارهای کوچک مهم است که این را اعمال کنند تا بتوانند به تمام آسیب پذیری های دارایی های داده خود در زیرساخت خود دسترسی داشته باشند.

علل رایج نقض امنیت سایبری و نحوه کاهش این خطرات را کشف کنید اینجا.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/news-archive/six-ways-to-prevent-security-breaches/