شش روند فناوری موثر بر بخش امنیت در سال 2023 – شماره 1 2023 – Axis Communications SA

پایداری در بسیاری از پیش‌بینی‌های سالانه روند فناوری ما به چشم می‌خورد، و ما نیازی به حفظ شتاب در پشت ابتکارات پایداری به معنای وسیع آن در سال آینده نداریم. اطمینان از اینکه سازمان‌ها به اندازه‌گیری و بهبود شیوه‌های حاکمیت محیطی، اجتماعی و تجاری کسب‌وکارشان ادامه می‌دهند، برای احترام به مردم، شریک تجاری قابل اعتماد بودن، نوآوری مسئولانه و حفاظت از سیاره ما ضروری است. همه این جنبه ها تحت نظارت روزافزون مشتریان راه حل های امنیتی و ایمنی قرار خواهند گرفت.

با این حال، عمق ادغام فناوری در زندگی ما، پیشرفت در قابلیت‌های آن و افزایش آگاهی از پیامدهای آن در جامعه نیز بیشتر از همیشه بوده و همچنان در حال افزایش است.

اهمیت امنیت سایبری از طریق الزام به رعایت سازگاری برجسته می شود. به عنوان مثال، قانون مقاومت سایبری پیشنهادی کمیسیون اروپا، تقاضاهای بیشتری را از تولیدکنندگان سخت‌افزار و نرم‌افزار، در همه بخش‌ها، برای اطمینان از امنیت سایبری محصولاتشان از طریق آسیب‌پذیری‌های کمتر در زمان عرضه و مدیریت امنیت سایبری بهتر در طول چرخه عمر محصولات، ایجاد می‌کند. البته بخش امنیت و نظارت نیز شامل خواهد شد.

چه در رابطه با هوش مصنوعی، خواسته‌های مربوط به امنیت سایبری، حریم خصوصی داده‌ها، مهار نفوذ «تکنولوژی بزرگ» یا ایجاد حاکمیت فناوری؛ واضح است که شرکت های فناوری در بخش امنیتی به طور فزاینده ای نیاز به رعایت مقررات سختگیرانه تر دارند. به طور کلی، باید از این امر استقبال کرد زیرا اطمینان از شفافیت تجاری و عملکرد اخلاقی همچنان حیاتی است.

این قانون اهمیت و پیچیدگی امنیت سایبری را نشان می دهد. دیگر نمی توان آن را به عنوان یک موضوع، بلکه می توان چندین حوزه به هم مرتبط دید. برخی از این موارد به خوبی تثبیت شده اند، اما برخی دیگر در حال ظهور هستند.

این البته توانایی آنها را برای پشتیبانی از موارد استفاده ایمنی و بهره وری عملیاتی علاوه بر امنیت، بهبود می بخشد و افزایش می دهد. اکنون این فرصت برای ترکیب داده های ایجاد شده توسط دوربین های نظارتی با سایر حسگرها – نظارت بر دما، نویز، کیفیت هوا و آب، لرزش، آب و هوا و موارد دیگر – وجود دارد – ایجاد یک شبکه حسی پیشرفته که امکان تصمیم گیری مبتنی بر داده را فراهم می کند.

ما در حال حاضر شاهد استفاده از چنین شبکه هایی در محیط های صنعتی از طریق نظارت بر فرآیندها و حمایت از تعمیر و نگهداری فعال هستیم. موارد استفاده ای که در آن این شبکه ها می توانند اعمال شوند فقط توسط تصورات ما محدود می شود. بدون شک، آنها می توانند تقریباً در همه جنبه های زندگی ما، از جمله ایمنی ما، به بهبود کمک کنند.

همانطور که در پست های قبلی روند فناوری برجسته کرده ایم، پذیرش عمومی وجود دارد که معماری فناوری ترکیبی برای سیستم های امنیتی مناسب ترین است. ترکیب سرورهای داخلی، محاسبات مبتنی بر ابر و دستگاه‌های لبه قدرتمند.

4. فراتر از امنیت

هیچ معماری متناسب با همه سناریوها نیست. راه حل این است که ابتدا آنچه را که باید در مورد استفاده خاص شما مورد توجه قرار گیرد، ارزیابی کنید و سپس راه حل ترکیبی را تعریف کنید که نیازهای شما را برآورده کند. تعدادی از عوامل نیاز به بررسی دارند.

استفاده از تجزیه و تحلیل می تواند اقداماتی را در زمان واقعی انجام دهد که از ایمنی، امنیت و کارایی عملیاتی پشتیبانی می کند. از درخواست برای تماس با خدمات اضطراری در صورت بروز حوادث، تا تغییر مسیر ترافیک در شهرها برای کاهش انسداد، تا استقرار مجدد کارکنان در فروشگاه‌های شلوغ خرده‌فروشی، تا صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها از طریق روشنایی و گرمایشی که کارآمدتر است. تجزیه و تحلیل‌ها اقداماتی را که از اپراتورهای انسانی پشتیبانی می‌کنند، توصیه می‌کنند، تشویق می‌کنند و حتی شروع به انجام آن‌ها می‌کنند.

در نهایت، اقدامات پیشنهادی ارتقا یافته توسط تجزیه و تحلیل به طور فزاینده ای آینده نگر هستند. توقف در سایت های صنعتی و کارخانه ها می تواند پرهزینه باشد. ترکیبی از حسگرها به تجزیه و تحلیل های هوشمند اجازه می دهد تا تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را قبل از شکست کامل پیشنهاد دهند.

فراتر از بینش‌های عملی «زنده»، تجزیه و تحلیل‌ها می‌توانند در تحلیل پزشکی قانونی پس از حادثه پشتیبانی کنند. باز هم، با توجه به حجم عظیمی از داده های ایجاد شده توسط دوربین های نظارتی، یافتن نماهای مربوطه از یک صحنه می تواند زمان قابل توجهی را ببرد. این می تواند مانع از تحقیقات شود و احتمال یافتن مظنونان را کاهش دهد. جستجوی کمکی این مشکل را برطرف می کند و به اپراتورها کمک می کند تا افراد و اشیاء مورد علاقه را در میان ساعت ها فیلم پیدا کنند.

با این حال، برای شرکت‌های فناوری، بررسی دقیق عملیات تجاری خود تنها یک روی سکه تغییرات آب و هوایی خواهد بود. همچنین از آنها انتظار می رود که نشان دهند چگونه محصولات و خدمات آنها از اهداف پایداری مشتریان خود پشتیبانی می کند. ایجاد کارایی که همچنین به آن سازمان ها کمک می کند تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند.

دوربین های مداربسته به حسگرهای قدرتمندی تبدیل شده اند. کیفیت اطلاعات ویدیویی که آنها در هر شرایطی می گیرند، برای چندین دهه سال به سال افزایش یافته است. امروزه، از طریق تجزیه و تحلیل پیشرفته، آنها همچنین ابرداده – اطلاعاتی در مورد داده های ویدئویی – ایجاد می کنند و لایه دیگری از اطلاعات و ارزش را اضافه می کنند.

بخش ما بخشی است که از فناوری به طور فزاینده‌ای هوشمند استفاده می‌کند، فناوری که ذاتاً در جمع‌آوری داده‌های حساس دخیل است و تحت تأثیر مسائل ژئوپلیتیکی تأثیرگذار بر تجارت بین‌المللی است. با این حال، ما همچنان در این دیدگاه مصمم هستیم که نوآوری‌های ما دنیایی هوشمندتر و امن‌تر را ایجاد می‌کند.

در بخش نظارت تصویری، اقدامات امنیت سایبری که صحت و ایمنی داده‌ها را هنگام ضبط و انتقال، از دوربین به ابر به سرور، تضمین می‌کند، برای حفظ اعتماد به ارزش آن ضروری است.

نوشته یوهان پالسون، ارتباطات محور

این واقعیت که فناوری در زندگی شخصی و کاری ما فراگیر شده است، خبری نیست. این امر عمدتاً به دلیل مزایایی است که فناوری‌های جدید برای مشاغل و شهروندان در سراسر جهان در ارائه خدمات جدید، مؤثرتر و کارآمدتر به ارمغان می‌آورند.

با توجه به شرایط شدید سال گذشته، ما انتظار داریم تمرکز جدی تری به طور خاص بر روی رسیدگی به تغییرات آب و هوا در سال 2023 صورت گیرد. واضح است که ما هنوز به اندازه کافی برای جلوگیری از شتاب گرمایش جهانی تلاش نمی کنیم و انتظار می رود هر بخش دو برابر شود. تلاش های آن

«از تجزیه و تحلیل تا عمل» برای سال 2023 به یک شعار تبدیل خواهد شد.

1. حرکت به سمت بینش های عملی

به ناچار، با توجه به فراگیر بودن و قدرت آن، بخش فناوری به عنوان یک کل و فناوری های خاص، بیشتر تحت نظارت نظارتی و سیاست گذار قرار می گیرند. ما هنوز معتقدیم که تمرکز همیشه باید بر روی تنظیم موارد استفاده از فناوری باشد، نه خود فناوری، و همیشه با مقررات محلی، منطقه ای و بین المللی مطابقت دارد، اما می تواند تصویر پیچیده ای باشد.

مشتریان انتظار شفافیت در رابطه با امنیت سایبری راه حل های امنیتی را دارند، به طوری که یک لایحه مواد نرم افزاری استاندارد در ارزیابی امنیت نرم افزار و مدیریت ریسک است.

به همین ترتیب، داده های تولید شده توسط دوربین های نظارتی اکنون فراتر از نمای زمان واقعی مفید است. تجزیه و تحلیل روندها در طول زمان می تواند بینش هایی را ارائه دهد که منجر به کارایی عملیاتی می شود. این تجزیه و تحلیل اغلب نیازمند قدرت پردازشی است که در سرورهای داخلی یا فضای ابری وجود دارد.

کاربرد روزافزون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر بر فرصت‌هایی برای تجزیه و تحلیل پیشرفته تمرکز کرده است. با حرکت رو به جلو، تغییر تمرکز از خود تجزیه و تحلیل به بینش‌های عملی که در موارد استفاده خاص ارائه می‌کنند، منتقل می‌شود. این کمتر به این است که به شما بگوید چیزی اشتباه است، و بیشتر به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه اقدامی انجام دهید.

شش روند فناوری که بر بخش امنیت در سال 2023 تأثیر می گذارد

شماره 1 2023 انتخاب سردبیراخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

آنچه ضروری است این است که خود را به یک معماری واحد گره نزنید. پذیرا باشید؛ به خود انعطاف پذیری بدهید تا معماری ترکیبی را به بهترین وجه برای نیازهای خاص خود ایجاد کنید.

3. ظهور گرایش های فرعی امنیت سایبری

البته، الزاماتی وجود دارد – اغلب توسط مقررات تعریف می شود – در مورد حفظ حریم خصوصی و ذخیره سازی داده ها که از کشوری به کشور دیگر و منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. اینها می توانند تفاوت بین ذخیره سازی داخلی و استفاده از ابر را مشخص کنند.

بزرگترین فرصت برای بخش ما همچنان همسویی موفقیت تجاری مستمر با مسئولیت ما برای رسیدگی به مسائل حیاتی پیش روی سیاره و جمعیت ما است. مثل همیشه، ما خوشبین هستیم که ترکیبی از اختراعات انسانی، پیشرفت در فناوری، و عملکرد تجاری اخلاقی می تواند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.وام)

6. افزایش تمرکز نظارتی

با توجه به این موضوع، بسیاری از روندهای کلان گسترده در سراسر جهان – که شامل مسائل ژئوپلیتیکی، عدم اطمینان اقتصادی، نگرانی های زیست محیطی و حقوق بشر می شود – برای همه بخش های فناوری، از جمله صنعت امنیت، پیامدهایی دارد.

در اینجا شش روند کلیدی فناوری وجود دارد که معتقدیم در سال 2023 بر بخش امنیت تأثیر خواهد گذاشت.

کمیسیون اروپا یکی از فعال‌ترین مؤسساتی است که به دنبال تنظیم فناوری در تلاشی مداوم برای محافظت از حریم خصوصی و حقوق شهروندان است. قانون پیشنهادی هوش مصنوعی، بخشی از استراتژی هوش مصنوعی اروپایی کمیسیون، با هدف اختصاص دسته‌های خطر خاص به استفاده از هوش مصنوعی است و اولین چارچوب قانونی در زمینه هوش مصنوعی خواهد بود. مانند دستورالعمل مسئولیت AI کمیسیون، قانون AI بدون شک قبل از تبدیل شدن به قانون موضوع بحث های زیادی خواهد بود.

5. پایداری همیشه، تغییرات آب و هوایی در خط مقدم

بدون شک، مزایای تجزیه و تحلیل پیشرفته تعبیه شده در دوربین های نظارتی در لبه شبکه به وضوح قابل مشاهده است. تجزیه و تحلیل تصاویر با بالاترین کیفیت، به محض ثبت آنها، به سازمان ها بهترین فرصت را برای واکنش در زمان واقعی می دهد.

یک محرک کلیدی برای استفاده از تجزیه و تحلیل برای ارائه بینش های عملی، افزایش عظیم داده های تولید شده توسط دوربین های نظارتی، همراه با سایر حسگرهای ادغام شده در یک راه حل است. داده‌ها (و ابرداده‌ها) ایجاد شده برای اپراتورهای انسانی غیرممکن است که بتوانند به سرعت کافی را تفسیر کنند و بر اساس آن‌ها عمل کنند، حتی با افزایش شدید و پرهزینه منابع.

ما شاهد رویکردی فعال‌تر از سوی فروشندگان فناوری در شناسایی آسیب‌پذیری‌ها خواهیم بود، به‌طوری‌که برنامه‌های «باگ بونتی» برای تشویق طرف‌های خارجی رایج می‌شوند.


منبع: https://www.securitysa.com/18453R

2. از معماری های ترکیبی مورد تعریف استفاده کنید

برای Axis، یک گام کلیدی تعهد به ابتکار اهداف مبتنی بر علم (SBTi) بوده است که باعث می‌شود ما اهدافی را برای کاهش گازهای گلخانه‌ای، نه تنها در تجارت خود، بلکه در کل زنجیره ارزش خود تعیین کنیم. این یک نکته کلیدی است. در حالی که سازمان‌ها ممکن است تلاش‌های زیادی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های خود انجام دهند، اگر زنجیره‌های ارزش بالادستی و پایین‌دستی آن‌ها با اهداف یکسانی همسو نباشند، می‌توانند تضعیف شوند.

یکی از مهم ترین روندها برای بخش امنیتی، و با آن فرصتی به همان اندازه مهم، حرکت فراتر از امنیت است.