شما نمی توانید به رایانه رشوه بدهید – شماره 1 2023

بدتر از همه، هویت های سرقت شده اغلب بخش اصلی این فعالیت ها هستند. از آنجایی که هویت ما رایج ترین وسیله برای دسترسی به سیستم ها، شبکه ها یا مناطق خصوصی است، انگیزه سرقت آنها بسیار زیاد است. سپس از این هویت‌های دزدیده شده برای کمک به مهندسی اجتماعی (تکنیک‌هایی برای تقلید از دیگران و سوء استفاده از اعتماد) و تقویت فعالیت‌های سرقت هویت استفاده می‌شود. روبوس می گوید که کسب و کارها به شدت در معرض این خطر هستند.

روبوس می‌گوید: «همه ما هر روز از پلتفرم‌هایی برای دسترسی به ایمیل‌هایمان و تماشای برنامه‌هایمان استفاده می‌کنیم. “این بسیار در دسترس و مقرون به صرفه است، و مدل پلت فرم سطحی از کنترل مرکزی را ایجاد می کند که قبلاً اجرای آن بسیار سخت بود. پلتفرم ها همچنین به کاربران کمک می کنند تا از فناوری های جدید استفاده کنند. یک پلت فرم ارکستراسیون با مدیریت هویت در قلب خود این امکان را فراهم می کند. یک محیط مدیریت متمرکز. با یکپارچه‌سازی همه سیستم‌ها و منابع داده، این پلتفرم می‌تواند تشخیص و پاسخ به تقلب را ساده و خودکار کند، و شناسایی و جلوگیری از حملات در زمان واقعی را آسان‌تر می‌کند.»

هر بار که جزئیات مشتری را تأیید می‌کنید، بررسی می‌کنید که آیا او شخص مورد اعتمادی است که می‌توانید با آن کار کنید یا خیر. متأسفانه، مجرمان هویت را می‌دزدند تا بتوانند از این اعتماد سوء استفاده کنند. به عنوان مثال، از اطلاعات شخصی برای خرید اعتباری استفاده می‌کنند و سپس با آن ناپدید می‌شوند. این ترفند جدید نیست، اما مجرمان دیجیتالی امروزی خلاق‌تر می‌شوند و این کار را در مقیاس بزرگ انجام می‌دهند.”

استونی می تواند تمرکز و منابع یک ملت را در پشت تلاش های ضد فساد خود قرار دهد. در سال‌های اخیر، سرویس‌های پلتفرم دیجیتال، چنین فناوری‌هایی را در بازار گسترده‌تر، با قدرت‌گیری از فناوری‌های نسل جدید، در دسترس قرار داده‌اند.

یک رئیس جمهور استونی یک بار به طعنه گفت: “شما نمی توانید به کامپیوتر رشوه بدهید. آن کامپیوتر نمی داند چگونه یک پاکت نامه را بپذیرد.” با پلت فرم صحیح هماهنگ سازی هویت، نمی توانید به راحتی در مورد هویت خود به رایانه دروغ بگویید یا به راحتی مسیرهای خود را پوشش دهید. فناوری به لطف پلتفرم های دیجیتال مدرن و پیشرفت در تجزیه و تحلیل، یکپارچه سازی و اتوماسیون می تواند با تقلب مبارزه کند. تنها سوال این است که چگونه از آن برای کاهش خطرات کلاهبرداری خود استفاده خواهید کرد؟منبع: https://www.securitysa.com/18809R

دانیل روبوس، مدیر ارشد درآمد برای Contactable می گوید: «ترکیب فناوری های جدیدتر تأثیر زیادی بر تأیید هویت داشته است.

فساد سرطانی است که چشم انداز و ثبات کشورها و مشاغل را از بین می برد. شکاف ثروت را بیشتر می کند و فقرا را مجازات می کند. این برای کشورها میلیاردها درآمد از دست رفته هزینه دارد و فساد از طریق فناوری بسیار آسان تر شده است. کلاهبرداری، یکی از برجسته ترین چهره های فساد، به لطف سرعت و پیچیدگی دنیای متصل ما رشد می کند.

پلت‌فرم‌های هماهنگ‌سازی هویت دیجیتال از تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته، از جمله یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، برای تجزیه و تحلیل مجموعه‌های داده‌های بزرگ، شناسایی الگوها و ناهنجاری‌ها، و ایجاد هشدارها در صورت شناسایی تقلب بالقوه استفاده می‌کنند. همه این‌ها می‌توانند در زمان واقعی اتفاق بیفتند و از گزارش‌های موقت و مسیرهای دقیق پزشکی قانونی برای تحقیقات پشتیبانی می‌کنند. چنین پلتفرم هایی برای همه انواع سازمان ها ضروری هستند.

تکنولوژی در مقابل تقلب

شما نمی توانید به کامپیوتر رشوه بدهید

شماره 1 2023 کنترل دسترسی و مدیریت هویت، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

پلتفرم های هویتی با کلاهبرداری مبارزه می کنند

امروز، استونی در رتبه چهاردهم در شاخص ادراک فساد سازمان شفافیت بین‌الملل قرار دارد. هیچ یک از همتایان اروپای شرقی آن حتی در 30 رتبه برتر قرار ندارند. فناوری می تواند با تقلب و فساد مبارزه کند، و این قابلیت اکنون در اختیار هر نوع سازمانی صرف نظر از اندازه یا بخش است.

با این حال، فناوری همچنین می تواند به جلوگیری از تقلب و فساد کمک کند. هویت‌ها می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا خطرات کلاهبرداری را کاهش دهند و از اتوماسیون برای دستگیری و مسدود کردن سریع تلاش‌های مرتبط با هویت استفاده کنند. در دسترس بودن رو به رشد پلتفرم‌های هماهنگ‌سازی هویت، خبر خوبی برای بچه‌های خوب و خبر ویران‌کننده برای کلاهبرداران و سایر مجرمان است.

پلتفرم‌ها متعلق به سازندگان آن‌ها هستند و نگهداری می‌شوند، اما مشتریان به خدمات پلتفرم دسترسی دارند که گویی بومی کسب‌وکارشان هستند. پلتفرم های پیشرو با سایر سیستم های تجاری مانند مراکز عملیات امنیتی سازمانی ادغام می شوند. یک پلت‌فرم هویت با بهترین شرایط می‌تواند با سایر سیستم‌ها و ابزارهای امنیتی مانند فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ و نرم‌افزارهای ضد ویروس ادغام شود تا دیدی جامع از وضعیت امنیتی ارائه دهد و امنیت کلی را بهبود بخشد. چنین پلتفرم هایی همچنین سایر عملکردهای تجاری، از جمله فرآیندهای مالی مانند شناخت مشتری خود (KYC) و مبارزه با پول شویی (AML) را بهبود می بخشد.

خبر خوبی هست فناوری نیز می تواند علیه آنها کار کند. کشور اروپایی استونی نمونه زنده این رویکرد است. این کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق در خط مقدم دیجیتالی سازی قرار داشته است و فناوری را به عنوان متحدی قدرتمند برای جلوگیری از مشکلات شدید فساد که کشورهای شوروی سابق را تحت تاثیر قرار می دهد، می شناسد. سرویس ها و پایگاه داده های دولتی خود را به صورت آنلاین قرار داد و از اتوماسیون برای کمک به ایجاد یک محیط شفاف استفاده کرد.

روبوس می‌گوید: «من به دو تغییر مهم که منجر به پذیرش بیشتر می‌شود، اعتبار می‌دهم. مدل پلتفرم، پذیرش و ادغام در یک کسب‌وکار را آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌کند – نه فقط برای سیستم‌های تجاری، بلکه همچنین برای تعداد افرادی که می‌توانند از پلتفرم استفاده کنند. و از ویژگی های آن بهره مند شوند.تغییر دوم تکامل فناوری هایی مانند تجزیه و تحلیل، اتصال و مدیریت داده است.انسان ها دیگر مجبور نیستند روزها یا هفته ها را برای کشف تقلب صرف کنند.آنها می توانند خیلی سریع کشف کنند و قبل از آن کلاهبرداری را متوقف کنند. باعث آسیب واقعی می شود، یا عاملان فرار می کنند.”

دنیای متصل برای بیشتر جنبه های زندگی تجاری، حتی فعالیت های مجرمانه، سودمند بوده است. حملات هکری بسیار زیاد است، مجرمان سایبری سعی می‌کنند به سیستم‌های تجاری نفوذ کنند و داده‌های آن‌ها را با فرکانس هشداردهنده به سرقت ببرند، و سوء مدیریت دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای رمزنگاری شده باعث شده تا میلیاردها پول سرقت شده ناپدید شوند.