شکاف مهارت های امنیت سایبری، SME ها را آسیب پذیر می کند


امنیت سایبری

با توجه به اینکه چشم‌انداز دیجیتالی دائماً در حال تغییر است و تهدیدهای جدید امنیت سایبری هر روز ظاهر می‌شوند، تمرکز سازمان‌ها بر امنیت آنلاین خود هرگز حیاتی نبوده است.

با این حال، یک گزارش جدید از وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از کسب‌وکارهای بریتانیا فاقد مهارت‌های اولیه امنیت سایبری هستند و آنها را در برابر حملات آسیب‌پذیر می‌کند.

این گزارش نشان داد که کارمندان مسئول امنیت سایبری در 48 درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بریتانیا به اندازه کافی برای انجام وظایف اولیه امنیت آنلاین اعتماد ندارند و همچنین از کارشناسان امنیت سایبری خارجی پشتیبانی نمی‌کنند.

این عدم اطمینان و عدم نظارت متخصص به این معنی است که تقریباً نیمی از مشاغل بریتانیا در معرض تهدید امنیت سایبری قرار دارند و احتمالاً منابع لازم برای حل آن را ندارند.

کسب و کارهای کوچک هنوز در معرض خطر تهدیدات امنیت سایبری هستند

بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بر این باورند که برای مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن آنها بسیار کوچک هستند، در حالی که در واقعیت، تقریباً نیمی از کسب‌وکارهای بریتانیا در سال‌های 2019/2020 دچار نقض داده یا حمله آنلاین شدند.

اکثر مجرمان سایبری به دنبال این مشاغل هستند که تدابیر امنیتی سایبری را در نظر نگرفته‌اند، زیرا این امر باعث می‌شود درآمد سریعی داشته باشند – در صورت موفقیت‌آمیز بودن حمله، احتمال بیشتری وجود دارد که دوباره همان نوع شرکت‌ها را هدف قرار دهند.

SME ها معمولا به عنوان قربانیان آسان جرایم سایبری دیده می شوند زیرا احتمال کمتری دارد که از امنیت سایبری قوی برخوردار باشند. آنها معمولاً برای اطلاعاتی که روی مشتریان، تأمین‌کنندگان، شماره کارت اعتباری و جزئیات بانکی ذخیره می‌کنند، هدف قرار می‌گیرند که هکرها یا خودشان از آن‌ها استفاده می‌کنند یا در وب تاریک برای سود می‌فروشند.

این گزارش نشان داد که رایج ترین شکاف های مهارت های امنیت سایبری در SME ها عبارتند از:

– پیکربندی فایروال ها

– پچ کردن

– ذخیره یا انتقال داده های شخصی

– نظارت و حذف بدافزارها

با توجه به اینکه کارت اعتباری، هویت و کلاهبرداری سایبری سالانه 190 میلیارد پوند برای بریتانیا هزینه دارد، این کشور در حال رسیدن به سطوح اپیدمی کلاهبرداری است. تا زمانی که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در بریتانیا شکاف مهارت‌های امنیت سایبری را برطرف نکنند و از خود محافظت کنند، حملات آنلاین و تهدیدات سایبری ادامه خواهند داشت.

چگونه می توان به عنوان یک SME بهبود امنیت سایبری را آغاز کرد

شروع مقابله با امنیت سایبری به عنوان یک SME می تواند دلهره آور به نظر برسد، اما هزینه های نقض داده ها بسیار بیشتر از سرمایه گذاری مورد نیاز برای محافظت از سازمان شما است.

شرکت‌ها باید شروع به ارتقای مهارت کارکنانی کنند که مسئولیت امنیت سایبری خود را بر عهده دارند، بنابراین می‌توانند مطمئن باشند که سازمانشان در برابر تهدیدات بالقوه امنیت سایبری محافظت می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه محافظت از SME خود در برابر آسیب پذیری های امنیت سایبری، نگاهی به پست ما در مورد چگونگی تقویت SME خود در برابر تهدیدات بیندازید یا آخرین اخبار امنیت سایبری ما را اینجا بخوانید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/announcement/cyber-security-skills-gap-is-leaving-uk-smes-vulnerable-to-attacks/