صفر اعتماد برای تسلط بر 2023 – شماره 1 2023

اگرچه ممکن است امسال این اتفاق نیفتد، اما معماری سنتی در نهایت از بین می‌رود یا سازگار می‌شود، زیرا شرکت‌ها و کاربران شخصی خود از فضای ابری استقبال می‌کنند. مدل‌های ابری چندگانه و ترکیبی جایگزین بسیاری از رویکردهای داخلی می‌شوند که منجر به یک چشم‌انداز امنیت سایبری بسیار پیچیده‌تر می‌شود.منبع: https://www.securitysa.com/18677R

DLP هر نوع یا فرمتی از اطلاعات حساس را در حال حرکت ردیابی و کنترل می کند. این شامل ایمیل، مرور وب، و خدمات اشتراک فایل است. علاوه بر این، به کاربران آموزش می دهد و هشدار می دهد که چگونه به درستی داده ها را بدون دخالت تیم های IT یا امنیتی مدیریت کنند. این باعث صرفه جویی در منابع ارزشمند و بهبود اثربخشی محیط امنیت سایبری می شود.

فراتر از این، سازمان ها به ابزارهایی برای تقویت بیشتر امنیت در فضای ابری نگاه می کنند و دیگر برای ایمن نگه داشتن داده ها تنها به ارائه دهندگان خدمات متکی نیستند. مدل مسئولیت مشترک در نهایت از طریق کسب‌وکارهای جریان اصلی فیلتر می‌شود، زیرا تصمیم‌گیرندگان به اهمیت مالکیت امنیت داده‌ها پی می‌برند.

متدولوژی Zero Trust بدون توجه به مکانی که در آن کار می کند، خواه در داخل یا خارج از محیط، هیچ دستگاه، کاربر، حجم کاری یا سیستمی را به طور پیش فرض قابل اعتماد نمی بیند. این امر در سازمان ها فراگیر خواهد شد، زیرا شرکت های بیشتری به سمت برخورد با هر کارمند و دستگاه به عنوان یک جزیره حرکت می کنند. اتخاذ طرز فکر «هرگز اعتماد نکن، همیشه تأیید کن» به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مؤثرترین اشکال محافظت در برابر سازش است.

توسط رالف برنت، مدیر فروش و بازاریابی Syrex.

سلطه صفر اعتماد در سال 2023

شماره 1 2023 امنیت سایبری، کنترل دسترسی و مدیریت هویت

کار ترکیبی، ظهور اینترنت اشیا، و تجزیه و تحلیل داده های نزدیک به لبه به این معنی است که روش های سنتی حفاظت از داده ها دیگر کافی نیستند. Zero Trust به عنوان یک راه فعال تر برای کسب و کارها ظاهر شده است تا سیستم ها، داده ها و شبکه های خود را در برابر خطر محافظت کنند.

راه‌حل‌های امنیت سایبری که دارای ویژگی پیشگیری از از دست دادن داده (DLP) هستند، می‌توانند پیشگیرانه از کسب‌وکار در برابر از دست دادن ناخواسته اطلاعات ارزشمند و حساس محافظت کنند. DLP به محافظت از داده‌های حساس در هر کجا که می‌رود کمک می‌کند – از مکان‌های راه دور گرفته تا مراکز داده ابری یا درون محل. البته راه‌حل‌های DLP باید کاربرپسند بوده و از دقت تشخیص بالایی برخوردار باشند تا اطمینان حاصل شود که شرکت‌ها هم از تهدیدات شناخته شده و هم ناشناخته محافظت می‌شوند.

به طور اساسی تر، شرکت ها به دنبال راه هایی برای بهبود راه حل های فایروال سنتی خواهند بود. اینها دیگر تنها ابزار قابل اعتماد در برابر مجرمان سایبری پیشرفته نیستند که از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای دور زدن دفاع سنتی استفاده می کنند. امنیت از طریق طراحی، چه در فضای ابری و چه در محل، به یک عامل مهم برای محافظت از کسب و کار تبدیل می شود.

با ترکیب مواردی مانند Zero Trust، امنیت ابری، DLP و فایروال پیشرفته، سال 2023 شاهد عادی سازی مدیریت کاربر نهایی از منظر امنیتی خواهیم بود. به آن به عنوان یک حصار جغرافیایی فکر کنید که افراد، دستگاه‌ها و برنامه‌هایی را که به سیستم‌های بک‌اند حیاتی دسترسی دارند، جدا می‌کند. موقعیت جغرافیایی دیگر اهمیتی ندارد. Zero Trust بدون در نظر گرفتن نیاز به تأیید دارد و در نتیجه مدیریت کاربر برای تقویت دفاع سازمانی حیاتی می شود.