صندوق خیابان های ایمن تأثیر «کمترین» بر جرم و جنایت دارد


شواهد حداقلی از هرگونه تأثیر فوری بر جرایم اکتسابی مانند دزدی، یا رفتار ضد اجتماعی، توسط یک ارزیابی مستقل از دور اول صندوق خیابان‌های امن وزارت کشور یافت شد.

حدود 25 میلیون پوند در اکتبر 2019 برای انجام کارهای محلی پیشگیری از جرم، معمولاً علیه جرایم اکتسابی مانند سرقت (عمدتاً مسکونی) و سرقت خودرو اعلام شد. در حالی که دورهای بعدی بعد از جنایات برجسته ای مانند قتل سارا اورارد و تیراندازی های کیهام در آگوست 2021 بیشتر به خشونت علیه زنان و دختران (VAWG) پرداختند.

Kantar Public، توصیه شده توسط دانشگاه کالج لندن (UCLجرم شناسان دانشگاهی، پروفسور نیک تیلی و شین جانسون، ارزیابی را بین ماه مه 2020 و نوامبر 2021 انجام دادند. در حالی که ارزیابی اولیه تأثیر آن «هنوز اثرات آماری قابل توجهی را تشخیص نداده است»، شاید به دلیل همه گیر بودن، این تحقیق فوایدی را در شرایط پیدا کرد. درک ساکنان از جرم و جنایت و پلیس

با پایان یافتن پول با شیوع همه‌گیری کووید، محدودیت‌های قرنطینه به این معنی بود که تأخیرهای غیرمنتظره‌ی تدارکات، کمبود نیروی انسانی و «چالش‌هایی با مشارکت ساکنان» وجود داشت – که همه این‌ها «به از بین رفتن برنامه‌های تحویل اولیه کمک کردند» و در برخی مکان‌ها یک کمبود مالی وجود داشت. خرج کردن (طرح ها کمتر از آنچه توسط دولت مرکزی ارائه شده است). پیشنهادات اولیه اغلب برای اقدامات امنیتی خانه (مانند کیت های علامت گذاری اموال، قفل ها و زنگ درها)، یا برای دوربین های مدار بسته در خیابان از جمله با تشخیص خودکار پلاک، و روشنایی بیشتر خیابان ها یا دروازه های کوچه ها بود. اینکه آیا بودجه منجر به تغییر پایدار (به سوی بهتر شدن) می شود یا اگر بهترین رویه به اشتراک گذاشته شود، نیز تردید داشت.

فقط تعداد کمی از کسانی که در مناقصه شرکت کردند با ساکنان در مناقصه خود درگیر شدند. کسانی که مناقصه دادند (مناقصه معمولاً توسط PCC نوشته می شد) به محققان گفتند که دوست داشتند ساکنان را درگیر کنند اما به دلیل زمان محدود موجود، همانطور که می دیدند، نمی توانستند این کار را انجام دهند. محققان شکایاتی مبنی بر تعصب شهری به صندوق دریافت کردند و تمرکز اعلام شده آن بر روی املاک مسکونی بود – با این حال پلیس زمینه را برای استفاده از صندوق در مناطق تجاری دید.

برای اجرای یکنواخت یک طرح، به وجود (به عبارتی که به محققان داده شد) «شرکت‌های قوی واقعاً خوبی در حال حاضر ایجاد شده‌اند»، «برای دستیابی به این نتایج در مهلت مقرر» کمک کرد. در مورد به روز رسانی تجهیزات دوربین مدار بسته، شوراها با الزامات و فرآیندها آشنا بودند و قبلاً تأمین کنندگان و پیمانکاران نصب داشتند.

زمینه

صندوق خیابان‌های امن‌تر که انگلستان و ولز را پوشش می‌دهد، اولین چنین طرحی از زمان کمک‌های مالی دولت مرکزی برای دوربین‌های مداربسته فضای عمومی در اوایل دهه ۲۰۰۰، توسط پریتی پاتل، وزیر کشور دوره بوریس جانسون، در ژانویه ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. در چهار دور اول مناقصه، کمک‌های مالی ارائه کرد. به 270 پروژه رفت. مناقصه ها معمولاً شش رقمی هستند و توسط PCC ها (کمیسیون های پلیس و جنایت) و شوراها در انگلستان و ولز ارائه می شوند. حدود 120 میلیون پوند از دولت مرکزی به محلات رفته است. مناقصه گران موفق در می 2020 نامگذاری شدند و باید تا بهار 2021 پول را خرج می کردند.

چه چیزی باعث شد یک طرح کار کند؟ برای یک چیز، ارزیابی نشان داد که مشارکت خوب کار می کند – مانند اعضای شورای شهر، بابی ها یا سایرین با “دانش محلی، اعتبار نزد ساکنان و درک جنایات محلی”.

بیشتر پیشنهادها و بیشتر پیشنهادهایی که توسط محققین مورد مطالعه قرار گرفت، شامل دوربین مداربسته بود. در ارزیابی شنیده شد که دوربین‌های مداربسته از جرایم اکتسابی جلوگیری می‌کند و به کاهش انعکاس پرواز و ASB (رفتار ضد اجتماعی) کمک می‌کند. دوربین مداربسته در بین ساکنان محبوب بود. دوربین مداربسته زمانی که با ارتباطات بسیار قابل مشاهده در مورد حضور آن همراه بود، به ویژه موثر در نظر گرفته می شد. آلارم های خانه و زنگ های ویدئویی (“سخت شدن هدف” در اصطلاح پیشگیری از جرم) به طور مشابه مورد استقبال قرار گرفت.

از سوی دیگر، ارزیابی اشاره کرد که برخی از دوربین‌های مداربسته جدید نصب شده توسط جنایات سازمان‌یافته تخریب شده‌اند، و نقل می‌کند که «ما کمی فیلم و عکس‌هایی از این مرد در حال خستگی نظامی و یک کلاهک در دست داریم که در عرض 24 ساعت آن را بریده یا به آن حمله می‌کند. تا جایی که باید حذف می شد زیرا ناامن بود.

و برخی از طرح‌هایی که زنگ درهای ویدیویی ارائه می‌دهند، اغلب کمبود وای‌فای را در دارایی‌های مورد نظر کشف می‌کنند، به این معنی که ساکنان باید دستگاه را پس می‌دادند. در این موارد، دستگاه‌ها با آلارم‌های اولیه خانه جایگزین شدند. این محرومیت دیجیتالی برخی از ساکنان را برجسته کرد. در برخی مکان‌ها، ساکنان از گروه‌های واتس‌اپ برای دریافت اطلاعات سریع‌تر از دیده‌بان محله استفاده می‌کردند.

نظرات

کریس فیلپ، وزیر جنایت، پلیس و آتش‌نشانی وزارت کشور، گفت: «جوامع محلی ما قلب تپنده بریتانیا هستند و من می‌خواهم خیابان‌های ما امن باشد تا همه بدون ترسی که جنایتکاران به آن‌ها تحمیل می‌کنند، به زندگی روزمره خود بپردازند. . افزایش امنیت عمومی در جوامع ما، و بازگرداندن اعتماد مردم به پلیس و غرور در محل زندگی آنها، یک اولویت مطلق است.

این بودجه به مردم محلی این قدرت را می دهد که تغییرات واقعی در منطقه خود ایجاد کنند و همچنین سرمایه گذاری در مشاغل و مشاغل را افزایش دهند.

و انجمن پلیس و کمیسران جنایی (APCCرئیس، مارک جونز، گفت: «ما خوشحالیم که می بینیم کاری که به عنوان پلیس و کمیساریای جنایت (PCC) انجام می دهیم، تغییر محسوسی در جوامع ما ایجاد می کند و اعتماد عمومی را به پلیس بهبود می بخشد.

“صندوق خیابان های امن تر به ما به عنوان PCC اجازه می دهد تا با شرکای محلی خود در مناطقی که به طور نامتناسبی تحت تأثیر جنایات همسایگی و اکتسابی قرار گرفته اند کار کنیم و روی رویکردهای پیشگیرانه سرمایه گذاری کنیم تا جوامع خود را ایمن تر کنیم. ما شاهد تأثیر مثبت این ابتکارات پیشگیرانه در حمایت از قربانیان، مقابله با رفتارهای ضد اجتماعی، تعبیه پروژه های حیاتی ایمنی جامعه و کمک به مقابله با خشونت علیه زنان و دختران بوده ایم.

ما مشتاقانه منتظر ادامه این کار در کنار شرکای خود، جلوگیری از جرم و جنایت و ایجاد تفاوت واقعی در زندگی افراد در جوامع خود هستیم.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/safer-streets-fund-has-minimal-impact-on-crime/