ضرر تجارت الکترونیک ناشی از تقلب پرداخت آنلاین از 48 میلیارد دلار فراتر می رود – شماره 6 2022

علاوه بر این، این تحقیق نشان داد که احتمال تقلب با BNPL یک خطر بزرگ در آینده است. با توجه به ماهیت تاخیری پرداخت‌های BNPL، کلاهبرداران می‌توانند قبل از شناسایی فعالیت متقلبانه، چندین پرداخت غیرقانونی را با استفاده از جزئیات کارت دزدیده شده انجام دهند که خطر قابل توجهی ایجاد می‌کند. به نوبه خود، این تحقیق توصیه کرد که فروشندگان BNPL برای کاهش این خطرات، تأیید هویت قوی را در نقطه ورود انجام دهند.

زیان تجارت الکترونیک ناشی از کلاهبرداری پرداخت آنلاین به بیش از 48 میلیارد دلار می رسد

شماره 6 2022 انتخاب سردبیراخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، مالی (صنعت)

یک مطالعه جدید از Juniper Research نشان می‌دهد که هزینه کل تقلب در تجارت الکترونیک برای تجار در سال 2023 از 41 میلیارد دلار در سال 2022 بیشتر از 48 میلیارد دلار خواهد بود. مانند کیف پول‌های دیجیتال و BNPL (بخرید، اکنون پرداخت کنید بعداً)، که خطرات کلاهبرداری جدیدی ایجاد می‌کنند.

نیک مینارد، نویسنده تحقیق، توضیح داد: «برای مبارزه با این تقلب، بازرگانان تجارت الکترونیک باید مراحل ساده‌ای مانند تأیید آدرس، همراه با امتیازدهی مبتنی بر ریسک در تراکنش‌ها را اجرا کنند، که به بازرگانان اجازه می‌دهد تا تهدیدات کلاهبرداری گسترده موجود را به بهترین شکل کاهش دهند.»

این تحقیق نشان داد که آمریکای شمالی دارای بیشترین ارزش معاملات متقلبانه در بین هر بازار منطقه‌ای است و بیش از 42 درصد از کلاهبرداری جهانی را در سال 2023 به خود اختصاص داده است، علیرغم اینکه نماینده کمتر از 7 درصد از افراد بانکدار در سطح جهان است. این تحقیق حجم گسترده نقض داده ها و در دسترس بودن گسترده اطلاعات کارت اعتباری سرقت شده را به عنوان عوامل خطر اصلی در این بازار ذکر کرد.

این گزارش توصیه می‌کند که فروشندگان پیشگیری از تقلب روی ساختن پلتفرم‌هایی تمرکز کنند که امتیازدهی مبتنی بر ریسک مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌کنند، که می‌تواند روش پرداخت را ناشناس باشد، تا به بهترین وجه مطابق با شرایط متغیر بازار باشد.

وایت پیپر رایگان را دانلود کنید:منبع: https://www.securitysa.com/17714R

کلاهبرداری پرداخت آنلاین شامل ضرر و زیان در فروش کالاهای دیجیتال، کالاهای فیزیکی، تراکنش‌های انتقال پول و بانکی و همچنین خریدهایی مانند بلیط هواپیما است. حملات کلاهبرداران می تواند شامل فیشینگ، خطرات ایمیل تجاری و کلاهبرداری مهندسی شده اجتماعی باشد.