طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

با طراحی حرفه ای سناریو و محیط داخلی باید ارتباط بین معما و سرنخ به درستی ایجاد شود. مدت زمان تعیین شده در این بازی ۶۰ الی ۹۰ دقیقه در نظر گرفته می شود. در نتیجه تمامی افراد برای فرار از اتاق، باید در این بازه ی زمانی جواب معما‌ها را پیدا نمایند.

در این نوع اتاق‌ها بیشتر باید فعالیت‌های فیزیکی انجام دهید، گره‌های پیچیده را باز کنید، با چوب و تخته سر و کار داشته باشید و سرنخ‌های عجیب را پیدا کنید. اصولا در اتاق فرار زامبی نیازی به جابجا کردن تجهیزات دکور مانند مبلمان نخواهید داشت. نورپردازی‌های کنافی یا ریسه‌ای می‌تواند نقش مهمی در ایجاد روحیه و حس آرامش در دکور اتاق خواب داشته باشد. این ریسه‌های نوری را می‌توان در بخش‌های مختلفی از اتاق مورد استفاده قرار داد. لامپ‌ها و چراغ‌های رومیزی، هم می‌توانند یک منبع نور کاربردی برای انجام کارها را ارائه دهند و هم یک منبع روشنایی برجسته و تزئینی در اتاق خواب باشند. بسته به سبک دکوراسیون اتاق خواب می‌توان از این چراغ‌ها در بخش‌های مختلف اتاق استفاده کرد.

هوشمندسازی در راه اندازی اتاق فرارهای مدرن

احتمالا اگر فیلم های اسکیپ روم را دیده باشید، احساس کنید که هرلحظه جان شما درخطر است و واقعا باید برای حفظ جان خود معما حل کنید و در بازی پیش بروید، اما اینجا فیلم سینمایی نیست. مرز باریکی بین غوطه‌وری کامل در داستان و یادآوری این که در یک بازی هستید وجود دارد. ترسیدن تا سرحد گسیختگی روانی بسیار مخرب است و فقط تجربه را از بین می‌برد.

امید است تیم ایران اسکیپ باعث رضایت هرچه بهتر شما عزیزان و تجربه خوش و دلنشین از اسکیپ روم باشد. خییییلییییی خوب بود فضاسازی و دکور عالی، معماها عالی، تهویه هوای اتاق ها عالی، ترسناک، هیجان انگیز، اکتورها هم با گریم خوب و حرفه ای بودن حتمااا برید و لذت ببرید.. پرتکل های بهداشتی و تهویه هوا در اسکیپ روم بازماندگان به بهترین شکل اجرا میشه، کنترل عالی روی دمای هوا در طول بازی از نقاط قابل توجه این بازی به شمار میره.

اتاق فرار مهیج

طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

یک سناریوی جذاب این امکان را برای طراحی و ساخت اتاق فرار شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند. فارغ از ویژگی‌های جذاب، یک اتاق فرار مناسب باید بتواند فضای خوبی را برای کار تیمی یک گروه ۴ الی ۱۲ نفره فراهم آورد. معمولا پشت هر اتاق فرار سناریویی وجود دارد که افراد نقش‌های آن سناریو را اجرا می‌کنند تا بتوانند از اتاق بیرون بیایند. سناریوی اتاق فرار باید به درستی تعریف شده و قابل اجرا شدن باشد. بازی اتاق فرار به عنوان یک بازی گروهی انجام می شود که براساس سناریوی تعیین شده برای هر کدام، تعداد افراد گروه باید بین ۴ الی ۸ نفر باشند.

  • با توجه به ژانر داستان نورپردازی و دکوراسیون صورت می گیرد.
  • معماهایی باید در این مرحله طراحی شوند که منطقی و منصفانه باشند و در عین حال مغز را به چالش وادار کنند.
  • در این قسمت به بررسی اصطلاحات اصلی این بازی خواهیم پرداخت.
  • لایه اول اتصالات سقفی است که شامل آویزها، لوسترها و چراغ‌های رو به پایین برای افزودن نور کلی به اتاق خواب می‌شود.