طراحی دکوراسیون داخلی منزل + ۱۶ نکته اساسی + انواع سبکها

گاهی اوقات، استخدام نمودن نیرویی برای طراحی نمودن یک دیوار تمام می تواند پاره ای هزینه بر باشد. این سبک حس شادآبی و سرزندگی را برای محیط فراهم می کند. در واقع توجه به این موارد در منازل، باعث آرامش و دلنشین شدن فضا شده و حس مثبتی را به افراد خانواده منتقل میکند، توجه به دکوراسیون داخلی در ادارات و شرکتها نیز باعث جلب مشتری، رضایت و اعتماد او میگردد. در طراحی داخلی اداری بایستی حس انرژی و پرنشاطی به پرسنل القا شود و کارکنان در این محیط حس راحتی کنند. بهبود شرایط کاری و جذب کارکنان و مشتریان به محیط اداری یکی از دغدغه های مدیران است. در ساختمانهای اداری نیز وجود انواع میز و صندلی امری ضروری بوده و بیشتر در دفاتر مدیران ارشد جهت گفتمان صمیمانه با مشتریان ویژه یا دیگر مدیران نیازمند نوع خاصی از ست مبلمان خواهید بود. ولی اسکلت اصلی ساختمان نیز به شدت انتخاب کننده این مورد قضیه خواهد بود.

برخی از نکات گفته شده در بخش فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برای دکوراسیون اتاق خواب نیز مناسب است. قطعا تامین بودجه برای طراحی داخلی و ارزیابی حدودی هزینه نهایی طراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طور مثال در صورتی که تنها آشپزخانه طراحی شود، هزینه بسیار کمتر از زمانی است که بخواهید طراحی داخلی کل خانه را تغییر دهید. در این سبک کالاها و اجناس مثل سرویس خواب، مبلمان، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه همگی دارای رنگ های ترکیبی با ستون، سرستون و تاج های زیبا هستند که معمولاً به صورت طلایی با ترکیب رنگ طراحی داخلی مهران طاهری سفید می باشند. دیوارها دارای رنگ سفید و روشن هستند و اشیاء تزئینی زیادی در فضا به چشم می خورد . بنابراین هیچ گونه وسایل و تزئینات اضافی در این سبک به چشم نمی خورد. 3. به هیچ عنوان وسایل کاربردی را در معرض دید قرار ندهید. نیز به صورت مات و به عنوان رنگ های فرعی در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی دکوراسیون منزل به صورت سه بعدی و با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکس انجام می شود و شما می توانید یک شمای کلی از چیدمان داخل منزل خود داشته باشید و با استفاده از طراحی قبل از خرید اشیاء بتوانید یک برنامه ی کلی از آن کالاهایی که می خواهید بخرید، داشته باشید.

پرده ها به شکلی بزرگ و با یال های زیبا همراه با گل های برجسته دوخته می شوند و پیرو ایجاد فضایی مجلل و باشکوه است. طراحی دکوراسیون داخل منزل می بایست طوری انجام شود که یک فضای شیک با هماهنگی کلیه ی اشیاء و رعایت کنتراست رنگی صورت بگیرد تا بتوان محیطی دل انگیز و فضایی گرم را در یک خانه ی زیبا تجربه کرد. که در این مورد بهتر است که با کارشناسان و متخصصین حوزه دکوراسیون و طراحی داخلی مشورت نمایید، تا با بررسی ابعاد مختلف موضوع بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند. استفاده از جزیره در آشپزخانه های کلاسیک از محبوبیت بالایی برخوردار است. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل کوچک معمولا رنگ دیوارها سفید است و دیگر وسایل مانند فرش و مبلمان از رنگ های شاد انتخاب می شوند.

تفاوت این سبک ها از لحاظ بصری نیز کاملا واضح است. برای مثال استفاده از پرده های روشن و حریر که نور خورشید را وارد فضای داخلی کند یا استفاده از آینه ها و نورپردازی که فضای داخلی را بزرگتر نشان دهد. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد. سبک فرانسوی سبکی است که ترکیبی از مدل کلاسیک و سنتی در کنار هم می باشد. سبک دکوراسیون مینیمال هم یکی دیگر از سبک های پر طرفدار است که برخی افراد تصمیم میگیرند که سبک مینیمال برای برای طراحی و دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محیط کسب و کار خود استفاده نمایند. در این فضا هم نیازمند نور طبیعی هستیم و هم نور مصنوعی کافی. هندوها به دنبال رنگ های شاد، نورپردازی های زیاد و تزئین فضا با گل های طبیعی و مصنوعی هستند . طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک باید از دو جنبه بررسی بشه؛ بحث ایمنی فضا و روانشناسی. این سبک بر خلاف سبک کلاسیک از گذشته دوری کرده و از قواعد و نقوش پیچیده پیروی نمی کند.

فرش بهعنوان یکی از انواع کفپوش، میتواند به مدلهای متفاوت برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده شود. انداختن فرش روی سطوح سرامیک و پارکت تا حدود زیادی انعکاس صداها را کاهش میدهد. امروزه شاید شباهت بسیار زیادی به سبک مدرن داشته باشد. بنابراین رعایت ویژگی های سبک انتخابی در این فضا نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از مهم ترین پارامترهای که به منظور دکوراسیون داخلی بسیار از آن استفاده می شود مبلمان است. در یک جمله کوتاه برای کسانی که صرفا در مورد “تعادل” در طراحی داخلی از مطالعه این مطلب میخواهند اطلاعات کافی را بدست بیاورند میتوان آن را به “توزیع برابر از وزن بصری در یک اتاق” توصیف کرد.

این سبک را می توان شبیه به سبک مدرن اما ساده تر دانست. طراحی دکوراسیون داخلی در انتخاب بهتر اشیاء برای خرید و ایجاد فضایی جذاب تر کمک می کند. این کار موجب بزرگ تر دیده شدن اتاق خواب شما می شود. هنگام خرید کالا برای منزل نیز از این سبک ها پیروی می شود. به همین دلیل نمیتوان از نقش اساسی مبلمان در نمایش سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی به راحتی عبور کرد. برای تزئین سرویس خواب خود نیز از تاج تخت، سر تختی و پرده دور تخت استفاده می کنند و در کل دکوراسیون هندی چیدمانی شلوغ دارد. در این سبک از پارچه های مخملی با گل های برجسته نه چندان درشت استفاده می شود و قاب و تابلوهای تزئینی نیز در محیط زیاد به چشم می خورد.

تصور کنید که نیویورک با ترکیبی از سبکهای شیک از مناطق مختلف با ظاهری قوی در خانهها را موردنظر قرار دهید. به طور مثال در صورتی که خارج از شهر باشید و یا از مرکز شهر دور باشید، هزینه بیشتری برای تامین تجهیزات و حمل و نقل آن ها باید پرداخته شود. تصور کنید، مبلمانی که تخت خواب میشوند و یا تخت خوابی که فضای زیر آن بهصورت کلوزت طراحیشده باشد، چقدر میتواند به کمک شما بیاید! با توجه به تعریف طراحی داخلی و موارد گفته شده، آنچه که طراحان داخلی انجام می دهند بیشتر به فضا داخلی ربط دارد و فعالیت های آنها بیشتر به طراحی و نوسازی فضای داخلی کمک میکند.

دستگیره های منحنی رخ و بافت طبیعی دیوار از مثال های استفاده از عناصری هستند که درختان را تداعی می کنند .در طراحی داخلی اداری، به کارگیری از یک تناژ رنگی خسته کننده به لحاظ می رسد بنابراین در فضای استراحت طبقه ی دوم از مبلمان اساسی رنگ نارنجی به کار گیری شده می باشد تا فضا را از یکنواختی خارج کند. براساس دیدگاهی در معماری به ویژه دکوراسیون داخلی، آن دسته از مبلمان که مورد استفاده قرار می گیرند، شایسته است که در فضا حل شده و از فرم پلان پیروی کنند. استفاده از تزئینات به قدری که موجب شلوغی فضا نشود، از دیگر ویژگی های این سبک است. برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل عروس معمولا یک تم خاص با طیف روشن که اغلب فضا را در بر میگیرد، انتخاب میشود. یکی از ساده ترین سبک های طراحی داخلی است که در اغلب مواقع رنگ غالب در این سبک سفید در نظر گرفته می شود. در نگاه اول، طراحی داخلی اداری ممکن است موضوع مهمی در شرکت نباشد و گاهی اوقات با خرید میز و صندلی احساس می شود که نیازهای داخلی شرکت ایده آل است، صرف نظر از اینکه یک دفتر کار کوچک دارید یا یک شرکت بین المللی.

1. فضاهایی که قرار است طراحی داخلی آن را تغییر دهید. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه می باشد که باید به طراحی دکوراسیون آن اعتنا ویژه ای داشت. به طور مثال در صورتی که سبک مدرن را برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل انتخاب کرده باشید. رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی یا ترکیبی از رنگ چوب و سفید، طوسی و رنگ چوب مناسب ترین رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه مدرن است.نور مخفی و لوسترهای ساده بهترین انتخاب برای نورپردازی آشپزخانه است. استفاده از رنگ های خنثی مهم ترین ویژگی این سبک است. هدف از طراحی این سبک ایجاد اصالت و شکوه در فضای داخلی است.

چیدمانی با اشکال هندسی و اشیاء زوایه دار در این سبک زیاد به چشم می خورد و از رنگ های ساده و ترکیبی در کنار هم زیاد استفاده می شود. مشاورین و طراحان مجرب و متخصص دکوراسیون داخلی شرکت کارآفرینان هم داستان به نام تجاری بدادم برس با آگاهی کامل نسبت به اصول طراحی داخلی و شناخت دقیق تمامی سبک های معماری، می توانند مطابق با سلیقه شخصی شما و خواسته هایتان، بهترین و مناسب ترین طراحی های دکوراسیون داخلی را به شما ارائه دهند. برای آشنایی با اثربخشی رنگ ها می بایست مطالعات کامل و دقیق تری در این خصوص داشته باشید؛ اما در کل باید بین رنگ ها توازن قابل ملاحظهای ایجاد شود تا حس بهتری نسبت به دکوراسیون منزلتان داشته باشید. 6. در نمایشگاه ها، موزه ها، گالری های خصوصی، سالن های مخصوص و آتلیه ها، حس زیبا شناختی افراد را ارضاء می کند.