طرح شایستگی DS301 | امنیت حرفه ای


بدنه بخش آتش نشانی BAFF و بدنه خدمات ساختمانی دکمه ها اولین گواهینامه شخص ثالث و ثبت BAFE را در طرح شایستگی DS301 اعلام کنید. این توسط CS Electrics مستقر در شهرستان دورهام به دست آمده است. این طرح صلاحیت شامل طراحی، نصب، راه اندازی، و کارهای تعمیر و نگهداری انجام شده در تشخیص حریق خانگی درجه D و اعلام حریق می شود.

BAFE و NAPIT می گویند ایمنی آتش سوزی خانگی در سال 2017 با آتش سوزی برج گرنفل در لندن برجسته شد، اما این فقط در مورد بلوک های مسکونی مرتفع صدق نمی کند. آنها معتقدند که تمام املاک خانگی باید حداقل دارای سیستم تشخیص حریق درجه D و اعلام حریق باشند که توسط یک سازمان ذیصلاح نصب شده باشد.

دکتر جاستین مالتبی اسمیت، مدیر عامل گروه BAFE، گفت: “ضروری است که هم تصمیم گیرندگان و هم عموم مردم بدانند که برقکارها نمی توانند به طور پیش فرض همه چیز را در مورد سیستم های الکتریکی انجام دهند. استانداردها و راهنمایی های اضافی بریتانیایی وجود دارد که الزامات صلاحیت بالاتر را برای خدمات الکتریکی خاص مشخص می کند، که یکی از آنها روش ایمن ارائه سیستم های اعلام حریق خانگی است. [i.e. BS 5839-6 Code of practice for the design, installation, commissioning and maintenance of fire detection and fire alarm systems in domestic premises].

«هر چهار کشور تشکیل‌دهنده بریتانیا مقررات و دستورالعمل‌های مشابهی برای ایمنی آتش‌سوزی مسکن دارند و ما قویاً معتقدیم که همه خانه‌ها باید سیستم‌هایی مطابق با توصیه‌های مربوطه BS 5839-6 داشته باشند. این به ویژه به بخش مسکن مربوط می شود که باید به خاطر ایمنی زندگی نظارت بسیار بیشتری روی این موضوع داشته باشد.

فرانک برتی، مدیر ارشد فنی NAPIT، افزود: “در حین کار با BS 7671 [Wiring Regulations] برای انجام کارها برای سیستم های ایمنی آتش سوزی خانگی، مهارت ها و تجربه بالا ضروری است. اهمیت طراحی، نصب و راه اندازی صحیح کارهای تشخیص حریق و اعلام حریق خانگی را اغلب می توان نادیده گرفت. NAPIT متعهد به ارتقای استانداردها در صنعت است. به عنوان یک مرجع صدور گواهینامه معتبر دولتی UKAS، با ارائه طرحی که صلاحیت نصابان را ارزیابی می کند و به آنها اجازه می دهد نشان دهند که گواهینامه مناسب برای انجام این محدوده کار را دریافت کرده اند، ما پیش بینی می کنیم که این به یک محیط ساخته شده خانگی امن تر کمک کند و ارائه دهد. اعتماد به مشتریان این امر با توجه به ساختمان‌های جدید که سیستم‌های اعلام حریق خانگی باید مطابق با مقررات ساختمان و استانداردهای مربوطه بریتانیا نصب شوند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

کریستوفر مک‌ترنن، مالک CS Electrics، گفت: «من بسیار مفتخرم که اولین سازمانی هستم که این گواهینامه شخص ثالث را برای طرح BAFE DS301 دریافت کرده است. این راه طولانی در نشان دادن توانایی ما برای ارائه این آثار کمک خواهد کرد، و امیدواریم که این یک استاندارد صنعتی برای حذف افرادی باشد که ادعا می کنند بدون شواهد مناسب در این مورد دارای صلاحیت هستند. بسیار مهم است که کار ایمنی آتش توسط ارائه دهندگان مناسب برای ایمن نگه داشتن مردم انجام شود.

زمینه

نسخه فعلی سند طرح اعلام حریق خانگی BAFE DS301 حداقل الزامات لازم برای تعیین صلاحیت شما یا کارمندانتان برای انجام طراحی، نصب، راه اندازی و نگهداری سیستم های تشخیص حریق درجه D و اعلام حریق در اماکن خانگی را شرح می دهد. مطابق با نسخه فعلی استاندارد بریتانیا BS 5839-6.

بازدید کنید www.bafe.org.uk.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/fire/ds301-competency-scheme/