طلوع جدید در بهینه سازی ذخیره سازی پایدار – شماره 7 2022 – انتشارات تکنیوز

این جایی است که باتری‌های لیتیوم یونی خود را نشان می‌دهند، زیرا نه تنها در زمان استفاده نشدن، شارژ بسیار کمی را از دست می‌دهند، بلکه کسری از زمان را برای شارژ مجدد می‌گیرند.

به طور کلی، زمان هیجان انگیزی برای مراکز داده و به ویژه صنعت UPS است. این یکی از مهم ترین تغییرات تکنولوژی در سال های اخیر است. باتری های لیتیوم یون چیز کاملا جدیدی را به صنعت می آورند.وام)

جورج سنزره.

با نگاهی به طول عمر، باید کل چرخه عمر، از دستیابی به مواد خام، مصرف انرژی در تولید و حمل و نقل گرفته تا استفاده و نگهداری از باتری ها را در نظر بگیریم که شامل دمای کار و شارژ می شود.

• طول عمر مورد انتظار بیشتر در مقایسه با عمر سرویس VRLA بین سه تا شش سال. باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند بین 12 تا 15 سال کار کنند. بنابراین چرخه تجدید باتری به طور قابل توجهی طولانی تر است.


منبع: https://www.securitysa.com/17884R

آنچه که چندان شناخته شده نیست تاثیر باتری های لیتیوم یونی بر پایداری در مقایسه با همتایان قدیمی VRLA آنهاست.

طلوع جدیدی در بهینه سازی ذخیره سازی پایدار

شماره 7 2022 مدیریت دارایی، EAS، RFIDخدمات امنیتی و مدیریت ریسک, محصولات

اگر دو نکته اول را در نظر بگیرید – مواد خام و مصرف انرژی در حمل و نقل – این دو فناوری در باتری مشابه هستند، اگرچه لیتیوم یون به دلیل وزن سبک تر از VRLA برتری دارد.

با این حال، مهم است که یک قدم به عقب برداریم. ذکر این نکته ضروری است که علیرغم مزایای بی شماری که باتری های لیتیوم یون دارند، همه کاربران به این جدیدترین تکرار در فناوری باتری نمی روند. به عنوان یک فناوری ذخیره سازی، لیتیوم یون بسیار برتر از باتری های سنتی VRLA است. باتری‌های لیتیوم یونی بدون شک در دهه گذشته به بلوغ رسیده‌اند و همراه با قیمت بسیار جذاب‌تر، استفاده از آن‌ها در آینده نزدیک شاهد نفوذ قابل توجهی خواهد بود. اکنون در نقطه‌ای است که صنایع مختلف و کاربردهای بعدی می‌توانند لیتیوم یون را به عنوان گزینه ذخیره‌سازی انتخابی خود انتخاب کنند.

• ردپای کوچکتر و وزن سبک تر، که در مواقعی که فضا در نظر گرفته می شود مهم است.

تنها مرد در بلوک؟

صنعت در حال حرکت از باتری‌های VRLA (باطری‌های سرب اسیدی تنظیم‌شده با شیر) است که برای دهه‌ها در مراکز داده استفاده می‌شود، به فناوری باتری‌های لیتیوم یونی. چرا که نه؟ مزایای آن واضح است: کوچکتر، سبک تر و طول عمر بیشتر.

در مورد دو نکته آخر: لیتیوم یون می تواند دمای عملیاتی بالاتری را تحمل کند و مطمئناً برای خنک شدن به انرژی کمتری نیاز دارد. با این حال، این مزیت تا حدودی نفی می شود زیرا باتری های لیتیوم یونی برای اطمینان از عملکرد ایمن به سیستم های مدیریت باتری نیاز دارند. این بدان معناست که دو گزینه، از نظر مصرف انرژی، بسته به شرایط، گردن و گردن هستند.

به طور خلاصه، باتری های لیتیوم یون مزایای مهم زیر را ارائه می دهند:

توسط جورج سنزره، معمار راه حل: قدرت امن، اشنایدر الکتریک.

با توجه به موارد فوق، واضح است که باتری های لیتیوم یون مزایای قابل توجهی از TCO را ارائه می دهند، با این حال، دستاوردهای پایداری نیز قابل توجه است. یکی، طول عمر آنها به تنهایی آنها را “سبزتر” می کند. باتری های لیتیوم یونی حاوی مواد خطرناک نیستند در حالی که باتری های سرب اسیدی حاوی مواد خطرناک هستند. هر دو گزینه قابل بازیافت هستند. در آفریقا، بازیافت باتری‌های لیتیوم یونی نیاز به بررسی فوری و اولویت‌بندی دارد.

با نگاهی نزدیک تر به خانه، قاره آفریقا قرار است از این فناوری بهره مند شود. برق شهری پایدار یک مشکل اصلی در بخش‌های مختلف قاره است و تامین نامنظم به این معنی است که UPS‌ها زمان کافی برای شارژ مجدد باتری‌های خود را ندارند.

و محیط زیست؟

• آنها می توانند دمای عملیاتی بالاتری را در مقایسه با VRLA تحمل کنند و انرژی حرارتی بسیار کمتری را ساطع کنند.

همانطور که گفته شد، به ویژه صنعت مرکز داده و برنامه های کاربردی منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) هستند که بیشترین بهره را از باتری های لیتیوم یون می برند.

باتری‌های لیتیوم یون باتری‌های VRLA را به‌طور کامل حذف نمی‌کنند. پذیرش آنها به تعدادی از عوامل بستگی دارد، در درجه اول خرید شرکت ها و اعتماد به حرکت به سمت این فناوری ذخیره انرژی. لیتیوم یون به عنوان یک ترکیب کاملاً جدید نیست و بخشی از زندگی ما به اشکال مختلف مانند ابزار برقی، اسباب بازی، تلفن همراه و سایر ابزارها بوده است. اکنون صنعت یو پی اس نیز از این فناوری استقبال کرده است.