عبور از شکاف – شماره 8 2022

با همکاری نزدیک با جریانی از جوانانی که وارد تجارت خود می‌کنیم، شکی نیست که ما استعداد و استعداد پذیرش مهارت‌های فناوری با خلاقیت و اشتیاق بدون حد و مرز را داریم. من معتقدم که با یک استراتژی تعاونی و دانشگاهی در سراسر صنعت، ما می‌توانیم به مرور زمان به تامین‌کننده مهمی از مهارت‌های فناوری در بازار جهانی تبدیل شویم، با تمرکز بر آوردن مشاغل منبع‌دهی شده به آفریقا به جای تکیه بر برون‌سپاری پروژه‌های فناوری.

راحتی عالی

چندی پیش، من یک قطعه هشدار دهنده خواندم که چگونه کمبود مهارت های فناوری ما از یک دره به یک دره تبدیل شده است. نتیجه این بود که کسانی که مهارت دارند مانند رودیوم به کالایی کمیاب تبدیل شده اند و می توانند تجارت خود را در هر جایی انجام دهند. این امر آفریقای جنوبی را در موقعیت سختی قرار می‌دهد، زیرا ما در حال رقابت در یک بازار جهانی برای افرادی هستیم که در رشته‌های تخصصی فناوری مانند فناوری ابر، هوش مصنوعی و واقعیت افزوده مهارت دارند.

هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، افکار فوری من به سمت موتورسوار جسور معروف ایالات متحده یعنی ایول نایول معطوف شد که برند خود را با پریدن از دره های بلند و بلند ساخت. او گفت: “من عاشق احساس هوای تازه روی صورتم و وزش باد در موهایم هستم.” اکنون من برای یک لحظه پیشنهاد نمی کنم که همه بیرون برویم و موتورسیکلت بخریم، اما باید تلاش کنیم و این کمبود فعلی را به عنوان شکافی ببینیم که می توانیم به طور جمعی از آن عبور کنیم و با احساس انتظار مثبت این روند را در آغوش بگیریم و بادهای مثبت را احساس کنیم. در چهره ما همانطور که آن را درست می فهمیم.

بهترین مکان برای شروع، نگاه کردن به تصویر جهانی است. گزارش‌های صنعت حاکی از آن است که در ده سال آینده، میلیون‌ها شغل ممکن است خالی بماند، زیرا افراد کافی برای پر کردن آنها وجود ندارد. اگر این روند ادامه یابد، میلیاردها درآمد ممکن است سالانه از بین برود مگر اینکه کارگران با فناوری پیشرفته بیشتری پیدا شوند.

به طور مشابه، تحقیقات Accenture نشان می دهد که هزینه بی عملی سرسام آور است. در طول یک دهه آینده، چهارده کشور گروه 20 در صورتی که نتوانند تقاضای مهارت های آینده را برآورده کنند، ممکن است تا 11.5 تریلیون دلار از رشد انباشته فناوری های هوشمند را از دست بدهند. این معادل حذف بیش از یک درصد کامل از میانگین سالانه نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آنها در هر سال است.

مطالعه اخیر انجام شده توسط Accenture نشان می دهد که سه راه برای حرکت دادن موتورسیکلت وجود دارد. یادگیری تجربی باید تسریع شود زیرا فراگیر و عملی است. یادگیرندگان شرکت کنندگان فعال هستند، نه گیرندگان منفعل دانش.

نقطه شروع، رهبران همفکر و تعیین هدف در شروع پرش بلند از روی دره است. اگر بتوانیم ده هزار شغل در فضای فناوری در پنج سال آینده ایجاد کنیم، راه درازی برای رسیدن به فرود موفقیت آمیز روی هر دو چرخ خواهیم داشت. برخی تخمین ها می گویند آفریقای جنوبی حدود 500000 کارمند ICT دارد که 50 درصد آنها در بخش ICT مشغول به کار هستند. 50 درصد دیگر در جاهای دیگر شاغل هستند و حدود 8 درصد به تولید ناخالص داخلی ما کمک می کنند. بنابراین توسعه مهارت‌های بیشتر تأثیر مستقیمی بر رشد ملی دارد.

سوال این است که کمبود مهارت های فنی ما در آفریقای جنوبی چقدر جدی است. نظرسنجی جامع مهارت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات JCSE-IITPSA 2021 می‌گوید مهارت‌های اولویت‌دار فهرست‌شده توسط کارفرمایان شرکت‌کننده در این نظرسنجی عبارتند از امنیت سایبری، تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، توسعه‌دهندگان، هوش مصنوعی، توسعه برنامه‌های کاربردی، مدیریت داده‌ها، اتوماسیون تست/آزمایش عملکرد، اینترنت اشیا و اتصال نتیجه این داده ها این است که از آنجایی که پذیرش دیجیتال در برابر پس زمینه خوشایند دموکراتیک شدن فناوری اطلاعات سرعت می گیرد، فردا خیلی دیر است و ما باید با سرعت بیشتری از آنچه فکر می کردیم توانایی داریم حرکت کنیم.

سپس تمرکز باید از نهادها به افراد تغییر کند. یک رویکرد بیشتر یادگیرنده‌محور طراحی معیارها و مشوق‌هایی است که ترکیب مهارت‌ها را در هر فرد تشویق می‌کند. علاوه بر این، آموزش و سیستم‌های یادگیری مادام‌العمر شرکتی باید برای همه در دسترس باشد تا شکاف مهارت‌ها را واقعاً از بین ببرند. کارگرانی که در برابر اختلالات ناشی از تغییرات تکنولوژیک آسیب پذیر هستند باید برای مداخلات هدفمند شناسایی شوند.

توسط Kgomotso Lebele، مدیر عامل فناوری Accenture در آفریقا.

عبور از شکاف

شماره 8 2022 انتخاب سردبیراخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، آموزش و آموزش

من معتقدم که ما حدود یک سال فرصت داریم تا به طور جدی تفکر خود را در مورد مهارت های فنی تنظیم کنیم. برای درک عمیق تر گفتگو؛ و برای تولید بیشتر تفکر جمعی در سطح صنعت. اگر این کار را انجام ندهیم، ما را در جدول رقابت‌پذیری جهانی پایین‌تر می‌آوریم و در خطر سقوط قرار می‌گیریم و به آن سوی آن دره بسیار قابل پل نرسیم.منبع: https://www.securitysa.com/17888R