فراتر از خاموشی – شماره 2/3 2023

چند سالی است که ابر روند تعیین کننده در فناوری بوده است. در سال 2015، یکی از بدترین سال های کاهش بار با 2003 ساعت خاموشی، قبلاً صحبت هایی در مورد اینکه چگونه کاهش بار شرکت های بیشتری را مجبور می کند نه تنها به فضای ابری مهاجرت کنند، بلکه فعالیت های بیشتری را در آنجا انجام دهند، وجود داشت. هشت سال بعد، با کاهش بار در آفریقای جنوبی در سال جاری، گفت وگو باید کمتر در مورد انتقال احتمالی به سمت ابر باشد، بلکه نیاز مطلق به انجام این کار برای شرکت های مطمئن آینده باشد.

اصول اولیه این است که ذخیره سازی و انتقال داده ها به قدرت وابسته است. تخمین زده می شود که ذخیره سازی و انتقال داده ها از یک تا دو درصد برق جهانی استفاده می کند که پیش بینی می شود تا سال 2040 به یک پنجم توان تولیدی جهان برسد. تداوم و امنیت در هوس منبع تغذیه ای که تحت فشار شدید قرار دارد. انتخاب یا انتخاب سرمایه قابل توجه در انرژی های تجدیدپذیر یا ژنراتورها، یا استفاده از زیرساخت و پشتیبان است که از قبل از ارائه دهندگان خدمات ابری ارائه شده است.

همانطور که بیماری همه گیر حرکت به سمت ابر را تسریع کرد، کاهش بار نیز باید انگیزه لازم را برای مهاجرت عمده فراهم کند. سوالی که شرکت‌ها باید از خود بپرسند این نیست که آیا به ابر نیاز دارند تا به آنها کمک کند رقابتی باقی بمانند، بلکه این است که چگونه می‌توانند در عصر دیجیتال بدون ابر کار کنند. این پوشش نقره ای است که ما را فراتر از خاموشی می برد.منبع: https://www.securitysa.com/19381R

فراتر از خاموشی

شماره 2/3 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

به این ترتیب کسب و کارها می توانند به طور موثر مشکل کاهش بار را به ارائه دهنده ای که قبلاً در زیرساخت سرمایه گذاری کرده است منتقل کنند. بازیگران بزرگ در فضای ابری قدرت اضافی و سیستم‌های پشتیبان خود را دارند و در بسیاری از موارد روی انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا هزینه‌های خود را پایین بیاورند و تأثیر آن بر آب و هوا را محدود کنند. به عنوان مثال، با بازیکنان بزرگی مانند علی بابا، از داده‌ها در مکان‌های مختلف در سراسر جهان پشتیبان‌گیری می‌شود و دسترسی به آن را با وجود چالش‌ها در مناطق جغرافیایی خاص تضمین می‌کند.

مزایای ابر بسیار زیاد و همیشه در حال تکامل است: چابکی، انعطاف‌پذیری، انعطاف‌پذیری، امنیت بهتر، افزایش عملکرد و صرفه‌جویی در هزینه‌های فناوری، پتانسیل یکپارچه‌سازی نوآوری و گسترش قابلیت‌های شرکت را می‌دهد. ابر نیز به طور فزاینده ای مقرون به صرفه می شود. مزایایی که از تحول دیجیتال اجباری دیدیم، با انتقال بیشتر حجم کاری و ساختارهای شرکت‌ها به فضای ابری، به طور تصاعدی رشد خواهد کرد.

مانند همه‌گیری، صنعت فناوری نیاز به یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌هایی که کاهش بار برای شرکت‌های بزرگ ایجاد می‌کند، دارد. پوشش نقره ای در ابر است.

به نظر می رسد دیروز و با این حال یک عمر پیش که ما به عنوان یک صنعت فناوری مجبور بودیم با یکی از بزرگترین بحران های اخیر – همه گیر COVID-19 دست و پنجه نرم کنیم.

ما آن را انجام دادیم. راه حل هایی پیدا کردیم. ما فناوری لازم برای این کار را داشتیم.

این چالش برانگیزترین چالش نسل ماست. فقط از مدیران عامل شرکت های بزرگ بپرسید که چقدر از خاموشی ها ضربه خورده اند. فقط از رهبران کسب و کار که از این می ترسند بپرسید که تأثیر ضربه ای بیشتر در همه بخش ها چیست. فقط از رئیس بانک رزرو بپرسید که می گوید تقریباً یک میلیارد راند هر روز در آفریقای جنوبی به دلیل کاهش بار از دست می رود. فقط از اقتصاددانانی بپرسید که تخمین می زنند تقریباً یک درصد از تولید ناخالص داخلی کشور به دلیل مبارزات اسکوم حذف شده است.

توسط جولیان لیبنبرگ، رئیس راه‌حل‌های پلتفرم ابری در BCX

یک شبه، ما موظف شدیم که سیستم‌ها و زیرساخت‌های دیجیتالی را پیاده‌سازی کنیم که عملیات اصلی شرکت‌های آفریقای جنوبی را در اختیار بگیرد و به آن‌ها اجازه دهد به صورت آنلاین و از راه دور کار کنند. مشتریان ما می‌خواستند در غیرمعمول‌ترین زمان‌ها «کسب و کار معمول» باشد، یک انتقال بی‌وقفه به تحول دیجیتالی که هم آنها و هم کشور ما باید انجام می‌دادند.

اما اکنون آفریقای جنوبی با چالشی مواجه است که همه گیری را کوتوله می کند. هیچ تهدیدی بزرگتر از کاهش بار برای مشاغل آفریقای جنوبی وجود ندارد. به همین سادگی و به همین شدت است. این همه جنبه های ما را به عنوان یک ملت، به عنوان یک مردم و به عنوان صنایعی که در تلاش برای ثبات و رشد کشور هستند، تحت تاثیر قرار می دهد.

با پشتیبان گیری ثابت و ایمن از داده ها، هیچ مشکل تداوم یا داده از دست رفته وجود ندارد. در هنگام قطع برق، کار می تواند طبق معمول انجام شود زیرا حجم کار و داده ها به راحتی قابل دسترسی هستند. کارمندان همچنین می‌توانند در صورت نیاز به کار آفلاین ادامه دهند و پس از بازگشت برق به مکانشان، از کارشان به‌طور خودکار در فضای ابری پشتیبان‌گیری شود.