فرصت های رشد کسب و کار در لبه – شماره 4 2023

در مثالی دیگر، تولیدکنندگان از سنسورها و دوربین‌ها برای نظارت بر کارایی ماشین‌آلات کف تولید و همچنین استاندارد کالاهای خط مونتاژ استفاده می‌کنند. محاسبات لبه داده ها را از منابع بسیاری بررسی می کند تا به دنبال روندهای گسترده باشد. برای به حداکثر رساندن کارایی سیستم، کارخانه‌ها می‌توانند از بینش داده‌ها برای سرعت بخشیدن به سیستم، افزایش کیفیت خروجی و رسیدگی به خرابی‌ها در زمان واقعی استفاده کنند – چیزی که بسیار مهم است و اگر در غیر این صورت نیاز به انتقال داده‌ها از یک مرکز داده به عقب و جلو باشد، نمی‌توان به سرعت به آن پرداخت. یا ابر عمومی داده‌ها در طبقه فروشگاه پردازش می‌شوند و به تولیدکنندگان بینش و دقت داده‌های بهتری می‌دهند تا بتوانند به سرعت عمل کنند و کارایی را افزایش دهند.

درک چالش ها در لبه

اینها تنها برخی از چالش‌هایی هستند که باید در حین برنامه‌ریزی برای رشد و توسعه فرآیندهای چابک در لبه در نظر بگیرید.

برای پیشرفت خود برنامه ریزی کنید

برنامه‌های آموزشی مجازی و گیمیفیکیشن دوچرخه‌سواران را قادر می‌سازد تا در یک دنیای مجازی تعامل، تمرین و رقابت کنند و حتی به تیم‌های مدیریتی اجازه می‌دهند بدون توجه به مکان، سوارکاران را برای انتخاب تیم احتمالی آزمایش کنند. علاوه بر این، فناوری 5G ظرفیت و عملکرد را برای پهنای باند تلفن همراه افزایش می‌دهد و ظرفیت محاسباتی لبه‌ای را در زمان واقعی و همچنین اتصال هدفمند را برای دستگاه‌های پایانی فراهم می‌کند – همه اینها در ورزشی که در آن ورزش 280 روز در سال، در 25 کشور عادی است، حیاتی است. ، در پنج قاره.

برای کمک به کسب و کارتان در صرفه جویی در هزینه های محاسبات لبه، به دنبال فرصت هایی برای ترکیب برنامه ها در یک زیرساخت باشید. لبه خود را به عنوان سیستمی در نظر بگیرید که به جای مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و برنامه‌های قطع‌شده، اجازه عملیات مؤثر را می‌دهد. اجزای کلیدی یک سیستم که می تواند از یکپارچه سازی پشتیبانی کند شامل مجازی سازی، برنامه های کاربردی کانتینری و زیرساخت های نرم افزاری تعریف شده است. تثبیت لبه انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد و در عین حال مؤثرتر است.

فرصت های رشد کسب و کار در لبه

شماره 4 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

توسط کریس بوکانان، مدیر راه حل های مشتری، Dell Technologies آفریقای جنوبی

در حالی که تعداد موارد استفاده در لبه همچنان در حال افزایش است، پیچیدگی‌های عملیات لبه نیز افزایش می‌یابد. هیچ استراتژی یکسانی برای لبه وجود ندارد و هر صنعتی موظف است یک رویکرد استراتژیک مناسب برای مدیریت موثر و ایمن سازی فناوری های لبه خود داشته باشد.

به عنوان مثال، تیم دوچرخه‌سواری Q36.5 Pro تشخیص می‌دهد که نوآوری توسط داده‌ها هدایت می‌شود و از داده‌های انتخابی سوار بر داده‌محور و همچنین داده‌های قبل، بعد و در طول مسابقه برای تصمیم‌گیری آگاهانه سریع‌تر استفاده می‌کند. به این ترتیب، فناوری با دادن بهترین شانس موفقیت به سواران تیم از طریق بینش بیشتر و هوش فعال، مزیت رقابتی را به ارمغان می آورد.

کریس بوکانان.

مهم است که شریکی را انتخاب کنید که بتواند به شما در تعریف مزیت، ادغام عملیات محاسبات لبه و توسعه استراتژی رشد کمک کند. داده های جمع آوری و پردازش شده در لبه می تواند هم کسب و کار و هم زندگی روزمره ما را تغییر دهد. اتخاذ فناوری ای که لبه را ایمن و ساده می کند، می تواند منجر به نتایج برجسته کسب و کار شود.منبع: https://www.securitysa.com/19712R

تمرکز بر هدف نهایی، پایه و اساس پروژه های لبه موثر است. قبل از بحث در مورد فناوری، مطمئن شوید که اهداف کسب و کار مورد نظر شما مورد توافق و همسو هستند. به عنوان مثال، اگر در زمینه تولید کار می کنید، در نظر بگیرید که آیا می خواهید با جلوگیری از خرابی دستگاه و خرابی متعاقب آن، هزینه ها را به حداقل برسانید یا بازده تولید را افزایش دهید.

بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند داده‌ها را در منبع مدیریت کرده و از آنها محافظت کنند، اما برای انجام این کار کمک‌های فناوری اطلاعات محدودی دارند. این منجر به افزایش پیچیدگی استقرار لبه‌ها شده است و اغلب شامل اهداف نامشخص و فرآیندهای متضاد بین فناوری اطلاعات و فناوری عملیاتی (OT) می‌شود. با رشد 9 برابری حجم داده های تولید شده در سال و انتظار می رود تا سال 2026 به 221 زتابایت برسد (بر اساس IDC)، سازمان ها به روشی ساده و موثر برای مدیریت و ایمن سازی اکوسیستم متنوع فناوری های لبه نیاز دارند.

علاوه بر این، خرده‌فروشان می‌توانند با ردیابی حرکت محصول برای مدیریت بهتر موجودی و عرضه، یا با کمک سریع‌تر به مصرف‌کنندگان، تجارب خرید بهتری را ارائه دهند. فناوری Edge همچنین به یکپارچه‌سازی تجربیات خرید فیزیکی و آنلاین کمک می‌کند، از تسویه‌حساب خودکار در فروشگاه‌های مواد غذایی گرفته تا تجزیه و تحلیل موجودی که تضمین می‌کند قفسه‌ها همیشه انبار می‌شوند (و موجودی‌های قفسه به طور دقیق به صورت آنلاین منعکس می‌شوند).