فرودگاه ترکیه | امنیت حرفه ای


فرودگاه ریزه-آرتوین در سواحل استان ریزه، در شمال شرقی ترکیه واقع شده است و عمدتا خطوط هوایی ترکیش، آنادولو جت، و خطوط هوایی پگاسوس خدمات رسانی می کند.

به عنوان یک فرودگاه کاملاً جدید، اداره کل اداره فرودگاه های ایالتی (DHMI) به دنبال نصب نظارت تصویری بود که خود فرودگاه را ایمن کند، از کارکنان و مسافران محافظت کند و بر هر گونه دارایی، وسیله نقلیه، تجهیزات یا هواپیما نظارت کند. نظارت همچنین باید به اندازه کافی منعطف باشد تا با رشد فرودگاه مقیاس شود.

مبین چاکماک، مدیر عامل یکپارچه ساز سیستم Bes Teknoloji، می گوید: «ایمنی مسافران و کارکنان برای تجربه فرودگاه حیاتی است. با درک این موضوع، تیم امنیتی فرودگاه ریزه-آرتوین می‌خواست یک راه‌حل نظارت تصویری جامع و قابل اعتماد را نصب کند که با کنترل دسترسی، حفاظت محیطی و سیستم اعلامیه نیز به‌طور یکپارچه کار می‌کرد.

ساختمان فرودگاه مساحتی معادل 48000 فوت مربع با باند 3000 متری دارد. مانند همه فرودگاه ها، مقیاس و محدوده مناطقی که باید محافظت شوند، به پیچیدگی نظارت می افزاید. نه تنها امنیت فرودگاه نیاز به نظارت بر رفتار مشکوک یا تجاوز دارد. آنها همچنین باید از چمدان های جا مانده، خرابکاری و دستکاری تجهیزات، گم شدن کودکان و سرقت از جمله جرایم دیگر آگاه باشند.

دوربین های Wisenet از هانوها تکوین به دلیل تجزیه و تحلیل آنها – از جمله تشخیص جهت، خط مجازی، توابع دستکاری، ظاهر-ناپدید شدن و ورود-خروج انتخاب شدند. این به اپراتورها آگاهی متنی از آنچه در سایت اتفاق می‌افتد، می‌دهد. همانطور که Cakmak می‌افزاید: «تحلیل‌های پیشرفته امروزه برای تیم‌های امنیتی به عنوان راهی برای افزودن اطلاعات متنی برای بهبود پاسخ‌ها، مدیریت فعالانه امنیت و پاسخ سریع به رویدادها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. هشدارها بر اساس قوانین از پیش تعیین شده برای اپراتورها ارسال می شود، بنابراین آنها می توانند مطمئن باشند که سیستم به طور مداوم در حال نظارت بر هر گونه تهدید است در حالی که آنها می توانند کارهای دیگر را انجام دهند.

در مجموع 710 دوربین Wisenet شامل دوربین های حرارتی TNO-4050T برای امنیت محیطی و باند، دوربین های گنبدی XNV-6080R در داخل و خارج فرودگاه، دوربین های گلوله ای XNO-6080R در داخل پارکینگ فرودگاه و دوربین های XNP-6321H PTZ نصب شد. داخل ساختمان ترمینال

این دوربین ها بر روی نرم افزار مدیریت ویدئو Milestone XProtect (VMS) اجرا می شوند و با سیستم اعلام حریق و کنترل دسترسی فرودگاه یکپارچه شده اند. اتاق کنترل اصلی فیدهای ویدئویی و سایر بینش ها را به صورت 24 ساعته دریافت می کند، با دسترسی اضافی به سیستم نظارت از طریق مانیتورهای داخل ساختمان فرودگاه، تا کارکنان امنیتی بدون نیاز به بازگشت به اتاق کنترل، فیلم های ویدئویی را ببینند.

با شروع از خارج از سایت فرودگاه، یک سیستم امنیتی چند سطحی ایجاد شد که نیاز به تأیید در هر نقطه عبور، باند، آسانسور و پیشخوان دارد. این به‌علاوه تجزیه و تحلیل عبور از خط (که تجاوز احتمالی را از طریق دوربین‌های اطراف باند تشخیص می‌دهد) با جلوگیری از دسترسی غیرمجاز باند، ایمنی پرواز را ارائه می‌کند. دوربین‌های حرارتی نیز در جای خود قرار دارند که حرکت افراد روی باند فرودگاه را در نور کم تشخیص می‌دهند.

این سیستم دارای پنج سال ضمانت است زیرا یکپارچه ساز Bes Teknoloji شریک Hanwha Techwin STEP است. نصب طی 16 ماه، از فوریه 2021 تا ژوئن 2022 انجام شد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/turkish-airport/