فرو تنگستن فروش ویژه فرو تنگستن با قیمت رقابتی آریامتال | brassonline

آلیاژهای پایه تیتانیوم (Titanium and titanium-based alloys) گروهی از آلیاژهای غیرآهنی هستند که خواص و کاربردهای زیادی دارند . مهمترین خواص این آلیاژها خواص مکانیکی ، مقاومت به خوردگی ، نسبت بالای استحکام به وزن ، مقاومت حرارتی و زیست سازگاری آنها است . بدلیل خواص مطلوب آلیاژهای تیتانیوم از جمله نسبت استحکام به وزن بالا ، زیست سازگاری و مقاومت به خوردگی ، از آنها در ساخت تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود .

در عین حال مقاومت بدنه –بدنه کوچکتر و مقاومت در برابر خوردگی کمتری نیز از بازار آلیاژ برنج تبریز خود نشان میدهد. بر مبنای این نتایج امیدوار کننده از پوشش روی –نیکل به عنوان جایگزین فرایند کادمیم در زمینه های مختلفی یاد شده است. پژوهش های NDCEE اطلاعات مفیدی را برای ارزیابی روی نیکلی که توسط سازمان هوا فضا نظامی رولز رویس انجام گرفت برای جایگزینی کادمیم در موتورهای T56 در اختیار قرار داد. اگرچه این فرایند در آغاز امر به عنوان جایگزین مناسبی برای کادمیم در نظر گرفته شد رفتار سوال برانگیزش تحت محیط های با دمای بالا مانع به کارگیری اش شد. ویژگی اصلی که پوشش های کادمیمی در زمینه رابط های الکتریکی ایفا می کند شامل موارد زیر است.

  • ابرآلیاژها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود کاربرد گسترده‌ای در صنایعی مانند نفت، پتروشیمی، نیروگاهی و هوايی دارند.
  • مثلاً اغلب فلزات قابلیت هدایت گرمایی خوبی دارند، چکش خوار هستند و احتمالاً رسانای الکتریسیته نیز هستند.
  • آریا متال در زمینه فروش انواع مواد اولیه ریخته گری، فلزات رنگین و … نیز فعالیت می کند.
  • ساخت سیستم هایی که در معرض آب شور دریا هستند، در ساخت توربین های گازی، موتور موشک، هواپیما و راکتورهای هسته ای، همچنین از اینکونل در سیستم های حفاری نفت نیز بهره می برند.

سوپر آلیاژ‌های پایه کبالت را می‌توان به جای سوپر آلیاژ های پایه نیکل استفاده کرد که این جایگزینی به استحکام مورد نیاز و نوع خوردگی بستگی دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، روش ساخت فولاد آلیاژی CK60 نورد گرم است. هنگامی که فولاد در کوره ذوب می شود، عناصر مختلفی به ترکیب آن اضافه می شود. سپس فولاد آلیاژی تا دمای 650 تا 700 درجه سانتیگراد گرم می شود. شکل ۸ برخی از کاربرد آلیاژهای پایه تیتانیوم را در حوزه دندانپزشکی نشان می‌دهد . شکل ۷ برخی از کاربردهای آلیاژهای پایه تیتانیوم را در بخش الکترونیک نشان می‌دهد .

آلیاژهای آلومینیوم سری 2000:

فرو تنگستن فروش ویژه فرو تنگستن با قیمت رقابتی آریامتال | brassonline

تیتانیم و آلیاژهای آن در برابر آب دریا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند . در ادامه به برخی از کاربردهای آلیاژ تیتانیوم در حوزه های مختلف اشاره شده است . تلاشهای بعدی این گزینه ها را به عنوان فناوری های کامل در نظر خواهد گرفت و به کارگیری آنها را در زمینه اتصال دهنده های الکتریکی امکانپذیر خواهد کرد.

خواص مکانیکی آلیاژ ۲۰۱۴ آلومینیوم

از آغاز پیدایش سوپر آلیاژها، تعداد زیادی آلیاژ شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته و تعدادی نیز به عنوان اختراع ثبت شده‌اند. تعدادی از آن‌ها در طول سالیان گذشته غربال شده و تعدادی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته‌اند. پایه پوکه وظیفه نگهداری چاشنی را دارد و قسمت برنزی آن دارای زه است که باعث می شود فشنگ در محل معین خود در جان لوله توقف کرده و همچنین برای کشیدن فشنگ از جان لوله و بیرون آوردن آن استفاده می شود.

قوی ‌ترین فلزاتی که احتمالا نمی‌شناسید