فضای مجازی و تعطیلات | امنیت حرفه ای


یک شرکت امنیت سایبری و داده هشدار داده است که مجرمان سایبری به دنبال سوء استفاده از تعطیلات در طول تعطیلات هستند.

مایک ویلز، مدیر استراتژی و سیاست در و یکی از بنیانگذاران CSS Assure، گفت: «تهدید کووید-19 و قوانین مربوط به آزمایش و ایزوله‌سازی به این معناست که تعطیلات در خارج از کشور برای بسیاری از خانواده‌ها برای دو تابستان از کار افتاده است.

مردم چه در خانه بمانند و چه در تابستان امسال به خارج از کشور بروند، مردم تمایل دارند در حالی که در تعطیلات هستند بدون اینکه متوجه باشند خود را در معرض خطر قرار دهند. رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای ارتباط و اشتراک گذاری با مردم است، اما اگر به طور معقول و با احتیاط از آن استفاده نشود، ممکن است دوستان و خانواده شما تنها کسانی نباشند که پست های شما را مشاهده می کنند.

“شما امیدوارید که برای هر پلتفرم رسانه اجتماعی که انتخاب می کنید، تنظیمات حریم خصوصی به طور پیش فرض روشن باشد. متأسفانه، آنها به ندرت هستند، و این می تواند به این معنی باشد که هر چیزی که پست می کنید – اعم از افکار، عکس ها، ویدیوها یا مکان ها – می تواند توسط هرکسی که حساب کاربری برای پلتفرم دارد، ببیند.

مایک گفت، مجرمان سایبری به طور فعال از رسانه های اجتماعی برای فرصت ها و جمع آوری اطلاعات استفاده می کنند – چه برای یافتن افرادی برای هدف قرار دادن یا تقویت اطلاعات تا آنها را قادر به مهندسی اجتماعی موفقیت آمیز یک حمله کنند.

او افزود: «اگر تنظیمات حریم خصوصی شما تنظیم نشده باشد، می‌توانند اطلاعاتی را که پست می‌کنید مشاهده کنند. در حالی که اطلاعات به صورت مجزا چندان زیاد نیست، اگر آنها را با سایر داده ها ترکیب کنید، تبدیل به هوش می شود و می تواند برای توسعه استراتژی برای هدف قرار دادن شخصی استفاده شود. مردم انواع اطلاعات را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنند: آدرس ایمیل، شماره موبایل، آدرس و موارد دیگر. اما همیشه مربوط به آنچه نوشته شده نیست – همچنین اطلاعاتی است که تصاویر و ویدیوها می توانند ارائه دهند، مانند جواهرات، اتومبیل های گران قیمت یا سایر دارایی های لوکس، و همچنین این واقعیت که شما از خانه خود دور هستید و ممکن است خالی از سکنه باشد. ”

چگونه از خود محافظت کنید

مایک گفت: «با روشن کردن تنظیمات حریم خصوصی برای همه حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود شروع کنید. اطلاعات مربوط به نحوه انجام این کار برای هر پلتفرم به راحتی در Google در دسترس است و انجام این کار می تواند اطمینان حاصل کند که تنها افرادی که با آنها در ارتباط هستید می توانند آنچه را که شما پست می کنید ببینند.

«البته، این فقط مواردی را که پست می‌کنید کنترل می‌کند، بنابراین ارزش آن را دارد که با دوستان و خانواده محدودیت‌هایی را در مورد پست‌هایی که در مورد شما ارسال می‌کنند، تعیین کنید – به خصوص اگر تنظیمات حریم خصوصی آن‌ها در حد مطلوب نباشد.

«بعد، از برچسب زدن مکان خود در زمان واقعی خودداری کنید. اگر کسی تماشا می کند، به راحتی می تواند ببیند که شما در خانه نیستید یا مثلاً با یک جواهر گران قیمت در یک مکان خاص هستید.

«استفاده از رمزهای عبور قوی یک عمل انعطاف پذیری سایبری حیاتی است. انجام این کار به این معنی است که بعید است مجرمان سایبری به حساب شما دسترسی غیرمجاز داشته باشند، که می تواند آنها را قادر به تغییر تنظیمات حریم خصوصی شما یا جمع آوری اطلاعات برای اهداف مهندسی اجتماعی کند. همچنین مهم است که هرگز از رمز عبور یکسان در چندین حساب استفاده نکنید. اگر یک سایت نقض شود و اعتبار شما فاش شود، اگر از همان رمز عبور در چندین حساب دیگر استفاده کنید، خطر شما به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

در نهایت، احراز هویت دو مرحله‌ای را روشن کنید. این به شما امکان می دهد تا بدانید که آیا فردی در تلاش است به حساب شما دسترسی پیدا کند و اقدامات لازم را انجام دهد.

«استفاده ایمن از رسانه های اجتماعی اکنون یک مهارت زندگی است و همه باید برای یادگیری آن زمان بگذارند. همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. به جای اینکه بعداً پشیمان شوید، همین الان اقدام کنید.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/cyber-and-holidays/