فناوری برای خنثی کردن دزدان پنل های خورشیدی – شماره 2/3 2023

احتمالاً بزرگترین مزیت دستگاه‌های ما نسبت به سایر دستگاه‌های اینترنت اشیاء مبتنی بر GSM، مصرف کم باتری است که می‌تواند ماه‌ها و سال‌ها دوام بیاورد، نه چند روز که مورد نیاز دستگاه‌های GSM سنتی است. این همچنین بر چالش اندازه غلبه می‌کند زیرا تولیدکنندگان می‌توانند باتری‌های نسبتاً کوچکی را نصب کنند که امکان ردیاب‌های محتاطانه را فراهم می‌کند که می‌توانند در میان سیم‌کشی یا پشت یک پوشش پنهان شوند.

فناوری برای خنثی کردن دزدان پنل های خورشیدی

شماره 2/3 2023 مدیریت دارایی، EAS، RFIDخدمات امنیتی و مدیریت ریسک, محصولات

ردیابی دقیق

برخی از دستگاه‌های ما خیلی بزرگ‌تر از کارت اعتباری نیستند و دارای مزیت اضافی انتقال اطلاعات، مانند جهت‌گیری تجهیزات، حرکت و دما به کاربر از طریق رایانه یا دستگاه تلفن همراه هستند. کاربرد دما حتی ممکن است برای اپراتورهای خورشیدی برای جمع آوری اطلاعات در مورد عملکرد و ایمنی پنل خورشیدی در صورت آتش سوزی ارزشمند باشد.

عمر باتری

برای اطلاعات بیشتر، با شبکه Lighter Than Air، 5051 10 10 + 27، [email protected] تماس بگیرید، www.ltan.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19471R

نرم افزار اختصاصی NviroSense آن مجموعه نظارت و کنترل قدرتمندی را برای مدیریت شبکه های اینترنت اشیا در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین برای ادغام در اتاق های کنترل مدرن و دفاتر عملیات بسیار مناسب است.

کمپلینگ توضیح می‌دهد: «با توجه به اینکه اکثر کاربران تک تک پانل‌ها یا دستگاه‌ها را نظارت نمی‌کنند، هزینه نظارت بر سیستم خورشیدی کسری ناچیز از هزینه سیستم خواهد بود.

کم هزینه

استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز، مبتنی بر فناوری‌های کم مصرف دوربرد، که در سراسر کشور گسترش یافته است، دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) را قادر می‌سازد تا برای نظارت از راه دور همه چیز از دما گرفته تا کیفیت هوا و اخیراً استفاده شود. ، دستگاه های ردیاب

شبکه Lighter Than Air دارای نرم افزار نظارتی اختصاصی خود است که کاربران بزرگتر را قادر می سازد چندین سنسور از جمله سنسورهای امنیتی مستقل، انرژی سنج، آشکارسازهای دود، دما، کیفیت هوا و حتی سنسورهای آب و هوا را نظارت کنند.

در حال حاضر، شبکه Lighter Than Air، بزرگترین اپراتور این پلت فرم، با بیش از 100 ایستگاه مستقر در سراسر کشور، در حال ارائه راه حل های سفارشی به خصوص برای جلوگیری از سرقت پنل های خورشیدی است. به گفته مدیر کل این شرکت، کیان کمپلینگ، راه حل ها بر اساس کاربردهای صنعتی هستند، جایی که از آنها برای نظارت و ردیابی هر چیزی از محصولات تازه گرفته تا ماشین های خاک برداری، بطری های گاز، پالت ها و موارد دیگر استفاده می شود.

کیان کمپلینگ.

همچنین قدرت ردیابی را در اختیار مالک قرار می دهد، زیرا آنها می توانند انتخاب کنند که از یک ارائه دهنده خدمات امنیتی استفاده کنند، اقدامات خود را انجام دهند یا در صورت هشدار از هر دو استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر یک پانل جهت خود را تغییر دهد یا یک اینورتر جابجا شود، به وضوح مشکلی وجود دارد که باید اصلاح شود. بسته به نوع زنگ هشدار ممکن است یک رویداد احتمالی سرقت، آتش سوزی یا حتی خسارت طوفان و غیره را نشان دهد.

یک شبکه صنعتی بسیار کارآمد به کمک صنعت خورشیدی می‌آید، زیرا پنل‌های خورشیدی، اینورترها و باتری‌ها هدف سارقان قرار گرفته‌اند و صنعت را بی‌ثبات می‌کنند.

در صورت دزدیده شدن پانل‌ها، می‌توان آن‌ها را به دقت ردیابی کرد و مکان‌های زنده را برای چندین ماه در صورت غیرمحتمل که خارج از پوشش شبکه پنهان می‌شوند، مخابره کرد. برخی از دستگاه‌ها حتی GSM، مثلث‌سازی و سایر فناوری‌ها را برای اطمینان از یافتن موارد ردیابی شده ترکیب می‌کنند.