فناوری های جدید برای کنترل مرزها در اتحادیه اروپا – شماره 5 2022

راهروهای بیومتریک برای تأیید هویت

راه حل های نوآورانه با موفقیت توسط کنسرسیوم در زمینه های مختلف ایجاد شده است، مانند:

هنگامی که اتوبوس به مرز می رسد، مأموران فقط از داخل اتوبوس عبور می کنند و با استفاده از برنامه اختصاصی گوشی هوشمند، هویت مسافران را با تطبیق تصویر زنده با عکس های ذخیره شده تأیید می کنند. اطلاعات اضافی که ممکن است افسر بخواهد بررسی کند، مانند داده های گذرنامه ثبت نام شده، نیز در برنامه نمایش داده می شود.

منبع: Veridos/stock.adobe.com

تمام راه حل های توسعه یافته در این پروژه به طور کامل با مقررات حفاظت از داده های اتحادیه اروپا مطابقت دارد. آنها همچنین مجهز به اقدامات امنیتی جامع برای جلوگیری از سوء استفاده و دستکاری هستند. اینها شامل فناوری هایی برای شناسایی تلاش ها برای دستکاری یا فریب فناوری های تأیید بیومتریک است.

فناوری های جدید برای کنترل مرزها در اتحادیه اروپا

شماره 5 2022 کنترل دسترسی و مدیریت هویتاخبار, حمل و نقل (صنعت)

تایید هویت مبتنی بر گوشی هوشمند

اطلاعات ثبت شده در راهرو با داده های ذخیره شده مسافران مقایسه می شود. اگر مطابقت داشته باشند، مسافران حتی مجبور نیستند توقف کنند و صف های طولانی و همچنین زمان انتظار می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. مسافرانی که می توانند از این فرآیند استفاده کنند، باید داوطلبانه خود را با استفاده از کیوسک سلف سرویس D4FLY ثبت نام کنند، که نمونه اولیه آن نیز در این پروژه طراحی شده است.

آرمین رویتر از تیم نوآوری های Veridos و هماهنگ کننده پروژه D4FLY، خلاصه می کند: “تمام پروژه های تحقیق و توسعه D4FLY با وجود شرایط چالش برانگیز بیماری همه گیر در چارچوب زمانی برنامه ریزی شده انجام و با موفقیت به پایان رسید.” همکاری عالی بین شرکای بین المللی و کاربران نهایی در مقامات مرزی به ویژه خوشحال کننده بود.

این سیستم قبلاً با موفقیت در فرآیند خط دوم در طول زمان اجرای پروژه توسط کارشناسان اسناد Royal Netherlands Marechaussee استفاده شده است. به طور کلی، افسران استفاده کننده از این سیستم دریافتند که سرعت آن ده برابر بیشتر از روش قبلی است. به لطف بازخورد گروه‌های متمرکز کاربر نهایی، پشتیبانی ویدیویی که در ابتدا برنامه‌ریزی نشده بود، در طول پروژه به راه‌حل اضافه شد. این قابلیت جدید به مقامات اجازه می دهد تا پاسپورت ها را زیر دوربین نگه دارند و صفحات را ورق بزنند در حالی که سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی به طور خودکار مهرها را تشخیص می دهد.

یکی از تمرکزهای این پروژه توسعه ابزارهایی بود که به طور خودکار ناهنجاری ها را در اسناد با تأیید عناصر امنیتی و در نتیجه کوتاه کردن زمان بازرسی شناسایی می کند. به عنوان مثال، ابزاری طراحی شد که الگوهای سفر را بر اساس مهرهای موجود در گذرنامه، با ترکیب تشخیص تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری تشخیص کاراکتر نوری (OCR) تجزیه و تحلیل می‌کند. این سیستم مهرهای موجود در گذرنامه ها را شناسایی می کند، محتویات آن مانند تاریخ ورود و خروج را می خواند و الگوی سفر دارنده گذرنامه را استنباط می کند. در نتیجه، مقامات دیگر نیازی به غربال کردن و ارزیابی مهرهای موجود در گذرنامه ندارند تا بفهمند یک فرد در کدام کشورها، چه مدت و به چه ترتیبی اقامت داشته است.

برای کنترل‌های مرزی در فرودگاه‌ها یا پایانه‌های کروز، جایی که بسیاری از مسافران به طور همزمان به آنجا می‌رسند، D4FLY یک نمونه اولیه از یک راهرو تأیید هویت بیومتریک را توسعه داد که امکان بررسی هویت در حین حرکت را فراهم می‌کند. این راه حل فناوری های بیومتریک مانند تشخیص تصویر سه بعدی صورت، تأیید عنبیه و تجزیه و تحلیل جسمانی را بر اساس تصاویر تمام بدن در حالی که مسافران در راهرو قدم می زنند، ترکیب می کند.

راه‌حل‌هایی که به مرزبانان اجازه می‌دهد در فضاهای محدود با شرایط نوری دشوار، مانند اتوبوس‌ها، بازرسی‌های مرزی را انجام دهند، می‌توانند تفاوت بزرگی در مرزها ایجاد کنند. یک برنامه کاربردی آسان برای گوشی های هوشمند برای تأیید صحت مسافران، بدون نیاز به ترک اتوبوس، پردازش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در D4FLY، Veridos یک راه حل برای این سناریو ایجاد کرده است: مسافران می توانند از قبل در کیوسک های سلف سرویس ویژه ثبت نام کنند، جایی که پاسپورت آنها خوانده می شود و عکس گرفته می شود. این سیستم داده ها را به تلفن های هوشمند مرزبانان مجاز منتقل می کند.

پروژه D4FLY که توسط اتحادیه اروپا از طریق برنامه چارچوب تحقیقاتی Horizon 2020 تامین می شود، شامل 19 شریک متشکل از مقامات کنترل مرزی، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های صنعتی از 11 کشور بود. آنها راه‌حل‌هایی را بررسی، ساختند و آزمایش کردند که می‌تواند کنترل‌های مرزی را تسریع بخشد و گذرگاه‌های مرزی را با حفظ امنیت لازم امکان‌پذیر کند. Veridos پروژه را هماهنگ کرد و همچنین توسعه نمونه های اولیه را رهبری کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد D4FLY مراجعه کنیدمنبع: https://www.securitysa.com/17387R