فناوری هوش مصنوعی برای توانمندسازی بازارهای عمودی – شماره 4 2023 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

نظارت پانورامیک WizMind برای کاربردهای سناریویی طراحی شده است که برای آگاهی از موقعیت به نمای 180 درجه، 270 درجه و 360 درجه نیاز دارند. تصاویری شفاف با وضوح فوق العاده بالا تا 8K، پانورامای AR که ویدیوی دوربین مربوطه را از طریق برچسب‌های AR نمایش می‌دهد، عملکرد EPTZ که می‌تواند به طور همزمان چندین هدف انسان و وسیله نقلیه را که زنگ هشدار را ایجاد کرده‌اند (حداکثر پنج هدف) نظارت کند. و ویژگی های هوش مصنوعی از جمله حفاظت محیطی، ردیابی هوشمند، تشخیص تراکم خودرو، و غیره. برای نظارت بر صحنه های بزرگ مانند میادین، جاده های شهری، پارک های سازمانی، مناطق ورودی/خروجی و غیره استفاده می شود.

برنامه های کاربردی مبتنی بر خودرو

ویژگی های دیگر

علاوه بر این، فناوری تشخیص PPE WizMind دارای الگوریتم‌های یادگیری عمیق است که می‌تواند تصاویر تجهیزات حفاظت شخصی را در سایت شناسایی و ضبط کند و بر اساس آن آلارم‌ها را ایجاد کند. حداکثر نه ویژگی (مانند کلاه، لباس کار، ماسک) را شناسایی می‌کند، از وارد کردن تصاویر لباس کار از طریق IPC/IVSS به عنوان مبنایی برای مدل‌سازی محلی، آموزش و مقایسه پشتیبانی می‌کند و مکان هدف سریع را با استفاده از ویژگی‌های هدف مختلف فعال می‌کند. این به کاهش حجم کار پرسنل مدیریت ایمنی کمک می‌کند و ایمنی کارکنان را در کارخانه‌ها، کارخانه‌ها و دیگر سناریوهای کاربردی مشابه بهبود می‌بخشد.

یکی دیگر از برنامه‌های حرارتی WizMind، Boat Detection است که از دوربین‌های حرارتی تصویربرداری مجهز به هوش مصنوعی استفاده می‌کند و آن را قادر می‌سازد تا قایق‌ها/کشتی‌ها را به‌طور دقیق شناسایی و شناسایی کند. اندازه‌گیری‌های مختلف داده‌های قایق (به عنوان مثال، ارتفاع، سرعت، مسافت)، پوشش ضد خوردگی یا محفظه فولادی ضد زنگ 316L و عملکرد در هر شرایط آب و هوایی را ارائه می‌دهد.

فناوری ابرداده ویدیویی WizMind مجهز به الگوریتم‌های یادگیری عمیق است که می‌تواند به طور موثر اهداف انسان و وسیله نقلیه را بر اساس تجزیه و تحلیل ویژگی‌ها تعیین کند. بسته به نسخه الگوریتم مدل محصول، می تواند بیش از ده ویژگی انسانی، بیش از هفت ویژگی وسیله نقلیه موتوری و بیش از شش ویژگی وسیله نقلیه غیر موتوری را تشخیص دهد. داهوا همچنین تجزیه و تحلیل جهت هدف و آمار داده را اضافه کرد که می تواند برای تجزیه و تحلیل تجاری استفاده شود. این برای سناریوهای کاربردی که نیاز به نظارت دائمی بر افراد و وسایل نقلیه ورودی/خروج از محل هایی مانند پردیس های صنعتی و جاده های اصلی دارند ایده آل است.

داهوا WizMind مجموعه کاملی از راه‌حل‌ها است که شامل محصولات پروژه‌محور از جمله IPC، NVR، PTZ، IVSS، بستر حرارتی و نرم‌افزاری است که از الگوریتم‌های یادگیری عمیق استفاده می‌کنند. داهوا برای ارائه ارزش تجاری بیشتر به مشتریان جهانی خود و ارائه راه حل های قابل اعتماد و جامع هوش مصنوعی برای بازارهای عمودی، محصولات خود را بهبود می بخشد.

فناوری هوش مصنوعی برای تقویت بازارهای عمودی

شماره 4 2023 صنعت معدن)دوربین مدار بسته, نظارت و مانیتورینگ از راه دور, محصولات


منبع: https://www.securitysa.com/19537R

کاربردهای حرارتی

دوربین‌های ضد انفجار داهوا با گواهی‌های ضد انفجار (ATEX و IECEx) و حفاظت ورودی IP66، اندازه‌گیری دمای صنعتی آنلاین را با دقت بالا ارائه می‌کنند و روش جدیدی برای نظارت بر تجهیزات و خطوط لوله در طول تولید ارائه می‌دهند. به غیر از نظارت آنلاین دما، بازرسی هوشمند را نیز ارائه می‌کند که می‌توان با ویرایش لیست دستگاه روی پلت فرم و پیوند آن با دوربین نظارت بر دما به آن دست یافت.

این سری با سیستم‌های مدیریت ویدیوی جهانی، PSIM و نرم‌افزار نظارت بر هشدار (مانند AxxonSoft، Digifort، Advancis، SoftGuard) سازگار است. همچنین از عملکردهای پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی (مانند ANPR، شمارش افراد، محافظت از محیط و نقشه حرارتی) با Qognify، Network Optix، Luxriot و سایر بازیگران در صنعت پشتیبانی می‌کند.

WizMind می تواند به طور موثر اهداف را از طریق تجزیه و تحلیل ویژگی ها جستجو کند. هم امنیت و هم حریم خصوصی کاربران توسط الگوریتم های هوش مصنوعی و فناوری های ترکیبی پیشرفته محافظت می شود.

حفاظت از حریم خصوصی داهوا مطابق با GDPR است و موزاییک روی تصاویر اهداف شناسایی شده را در زمان واقعی می پوشاند. امسال، داهوا Privacy Protection+ را منتشر کرد که فناوری حفاظت از حریم خصوصی را با انواع الگوریتم‌های یادگیری عمیق ادغام می‌کند و داده‌های قابل تحلیل هوشمند را ارائه می‌کند و در عین حال از امنیت و حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند. جدا از موزاییک بلادرنگ جلویی، از استفاده همزمان با عملکردهای هوش مصنوعی، موزاییک رایگان روی اهداف انتخاب شده و پوشش نامنظم بلوک سیاه نیز پشتیبانی می کند. این برای طیف گسترده ای از سناریوها مانند مراکز خرید، سایت های ساخت و ساز، خانه های سالمندان، اتاق های عمل و موارد دیگر مناسب است.

سری Dahua WizMind با پلتفرم های اصلی شخص ثالث سازگار است. اتحاد شرکای داهوا DHOP و API کافی را ارائه می‌کند که امکان یکپارچگی روان و کارآمد با شرکای فناوری را فراهم می‌کند. همه محصولات WizMind فرآیند انطباق ONVIF را پشت سر گذاشته اند.

پلتفرم باز سخت افزاری داهوا به کاربران امکان می دهد دوربین ها را بر اساس نیازهای واقعی خود سفارشی کنند. بیش از 15 شریک موجود و بیش از 18 برنامه یکپارچه دارد. علاوه بر این، امنیت سایبری WizMind به طور موثر از امنیت شبکه و حریم خصوصی کاربر محافظت می کند. این به طور عمیق سناریوهای تجاری واقعی را ادغام می کند تا به کاربران کمک کند وضعیت امنیتی و قابلیت های دستگاه های خود را درک کنند و به آنها کمک می کند تا به راحتی و به سرعت بهترین پیکربندی امنیتی را برای سناریوهای خود تنظیم کنند.وام)

هنگامی که یک وسیله نقلیه وارد منطقه تحت نظارت می شود، فناوری تشخیص پارک WizMind که بر اساس یادگیری عمیق CNN است، تصاویر آن را می گیرد و ابرداده ها را ذخیره می کند. اگر پارک غیرقانونی تشخیص داده شود، سیستم صدای هشدار را از طریق بلندگوی داخلی پخش می کند. این برنامه از پوشاندن شماره پلاک و سایر اطلاعات نقض بر روی تصویر گرفته شده به عنوان مدرک پشتیبانی می کند و نماهای پانوراما و جزئیات را به طور همزمان با محدوده تشخیص گسترده تر نمایش می دهد.

WizMind ویژگی های وسایل نقلیه را برای مدیریت آسان، جستجوی سریع و تجزیه و تحلیل کارآمد کسب و کار ثبت می کند. سناریوهای کاربردی مختلف از جمله جاده ها، آبراه ها و فضاهای پارکینگ به طور کامل پوشش داده شده است.

پایش هیدرولوژیکی یکی از ویژگی‌های جدید WizMind است که توسط الگوریتم‌های خودساخته Dahua طراحی شده است. عمدتاً در مناطق دارای منابع آبی مانند رودخانه ها، دریاها و دریاچه ها استفاده می شود. این عمدتا شامل تشخیص سطح آب، تشخیص قایق و تشخیص اشیاء شناور است که در درجه اول به مدیریت و تجزیه و تحلیل آب کمک می کند.

WizMind همچنین شامل یک تابع شمارش افراد است که می تواند اهداف متحرک انسانی را در صحنه نظارت شده ردیابی و پردازش کند و آمار دقیقی از ورود، خروج و در حال حاضر در منطقه تحت نظارت را ارائه می دهد و داده های مفیدی را برای تجزیه و تحلیل تجاری تولید می کند. این شامل تشخیص خروج از پست، تشخیص جمعیت، شمارش افراد برای عبور از خط، شمارش افراد در منطقه و مدیریت صف است.