فناوری پشت سنجش صوتی توزیع شده – دسترسی و هویت هوشمند 2023 – XtraVision

سنسورهای صوتی توزیع شده (DAS) ابزارهای الکترونیک نوری هستند که می توانند سیگنال های صوتی را حس کنند. امواج صوتی رایج ترین نمونه از امواج صوتی هستند. به عنوان مثال، ارتعاش به عنوان انتشار امواج صوتی دیده می شود. از این رو، سیستم می تواند ارتعاشات را حس کند.

FOTAS از فناوری OTDR حساس به فاز برای اندازه گیری تفاوت پالس های نور پس پراکنده استفاده می کند و تعیین می کند که آیا یک اثر صوتی وجود دارد یا خیر. این همراه با الگوریتم‌های هوش مصنوعی، اطلاعات دقیقی از محل استراحت یا رویدادهای دیگر ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که فیبر باید مطابق با محیطی که در آن مستقر شده است کالیبره شود. به عنوان مثال، سیستمی که برای امنیت خط لوله طراحی شده است، برای مناطقی با نرخ سیگنال پایین تر کار نخواهد کرد.

فیبر نوری

XtraVision DAS و Arteco را ادغام می کند

این ادغام به هر دو سیستم اجازه می دهد تا به طور مستقل اجرا شوند، با این حال اطلاعات به اشتراک گذاشته شده و در هر پلت فرم نمایش داده می شود. نیک گرانج، مدیر XtraVision، می‌گوید: «ما احساس می‌کنیم که این یک ادغام عالی است که درخواست‌های یکپارچه‌کننده‌های سیستم و کاربران نهایی را به طور یکسان برآورده می‌کند. ما مطمئن هستیم که یکپارچه سازی تعداد زیادی از پروژه های حفاظت محیطی را در صنعت باز می کند.وام)

• نمایشگر SAMM FOTAS و نقشه ها را می توان به عنوان یک جریان ویدئویی به سیستم Arteco منتقل کرد.

• اکنون می توان همه رویدادها را در هر دو سیستم ثبت کرد.

بازتاب سنجی دامنه زمانی نوری (OTDR)

سیگنال های صوتی در هر نقطه از کابل فیبر اندازه گیری می شوند. برخلاف سنسورهایی که در تعیین نقاط ثابت اندازه گیری می کنند، کابل فیبر به عنوان سنسور در سیستم DAS استفاده می شود. به عبارت دیگر، سیستم حسگر صوتی توزیع شده کابل فیبر را به سنسورهای لرزش تبدیل می کند.

فیبر نوری یک رشته مطالعاتی است که به پدیده نوری مرتبط با فیبرهای نوری می پردازد. کابل فیبر نوری که در زیر زمین در امتداد خط امنیتی تعیین‌شده قرار دارد، تضمین می‌کند که پرتوهای لیزری که توسط بازپرس ارسال می‌شود در کل سیستمی که نیاز به حفاظت دارد، گردش می‌کند. اگرچه فیبر نوری شبیه کابل های برق استاندارد است، اما ساختار بسیار نازکی از شیشه خالص دارد که گردش داده ها را با سرعت بالا امکان پذیر می کند.

FOTAS بر اساس OTDR حساس به فاز است. نور توسط بازپرس با کمک لیزر به فیبر نوری فرستاده می شود و سیگنال از بسیاری از نقاط مطابق با تئوری موسوم به Rayleigh Backscatter منعکس می شود. زمان معکوس این سیگنال ها ثبت می شود و سیگنال های زمانی گرفته شده در کابل فیبر مدوله می شوند. از آنجایی که OTDR طول فیبر را اندازه‌گیری می‌کند، کوتاهی پالس نوری به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا تعیین کند کدام قسمت از کابل باعث بازتاب عقب می‌شود. در نتیجه، تهدیدها را می توان با فناوری OTDR شناسایی کرد، زیرا پالس های رخ داده در منطقه، حرکت معمول نور در گردش در فیبر را مختل می کند.

این مقاله ترکیبی کوتاه از دو مقاله SAMM Technologies است. آنها را می توان در پیدا کرد فن آوری/ (لینک کوتاه: www.securitysa.com/*xv1) و ادغام-هوایی-های-بدون-سرنشین-با-حسگر-فیبر نوری/ (لینک کوتاه: www.securitysa.com/*xv2).


در بسیاری از پروژه ها در مناطق مختلف نیاز به ادغام این دو محصول از طریق Arteco Open Connector وجود داشت. این روند سریع بود زیرا این دو شرکت بین‌المللی شرکت‌های بزرگ، حرفه‌ای و با سابقه هستند – هر دو با تحقیق و توسعه داخلی. بخش ها

OTDR زمان و مکان (دامنه) را اندازه گیری می کند. پالس های نوری می فرستد و دامنه نور پس پراکنده را اندازه گیری می کند. از اختلاف زمانی، OTDR می‌تواند طول فیبر را محاسبه کند و از روی افت دامنه، OTDR تلفات کلی، نقاط شکست و سایر اثرات روی کابل فیبر نوری را اندازه‌گیری می‌کند.


منبع: https://www.securitysa.com/18459R

FOTAS یک سنسور صوتی توزیع شده مبتنی بر فیبر نوری است. SAMM Technologies، شرکت پشتیبان FOTAS نحوه عملکرد این فناوری را شرح می دهد: راه حل ترکیبی از اپتیک، الکترونیک و علوم کامپیوتر است که در مجموع این دستگاه را به همان اندازه که هست موثر می کند.

• یکپارچه سازی از طریق شبکه ارتباطی پروتکل اینترنت صورت می گیرد.

• همه آلارم های تولید شده را می توان روی هر یک از محصولات در یک رابط کاربری گرافیکی نمایش داد.

مزایای ادغام ها به شرح زیر است:

ادغام زمین و هوا

سنسورهای فعال و غیرفعال وجود دارد. DAS دارای واحدهای فعال است که می توانند در هر مکانی ذخیره شوند. در مکان سنجش هیچ جزء فعالی وجود ندارد، بازجویی از طریق کابل های فیبر نوری انجام می شود. این سیستم می تواند تقریباً هر گونه نفوذ در طول خط فیبر نوری را تشخیص دهد.

• همه دوربین‌های موجود در سایت را می‌توان برای پشتیبانی از تأیید تصویری هشدارها در مسیرهای تشخیص فیبر DAS با وضوح حدودی استفاده کرد.

در حالی که سیستم‌های DAS داده‌های دقیقی در مورد شکستگی یا نفوذ در اطراف کابل فیبر نوری ارائه می‌دهند، پاسخ به این رویدادها می‌تواند به دلیل طول محیط‌ها یا خطوط لوله و غیره مشکل‌ساز باشد. اجازه دادن به جنایتکاران برای فرار علاوه بر این، پاسخ دهندگان نمی دانند که با چه چیزی سر و کار دارند.

• دوربین ها را می توان به یک مکان GPS یا پیش عکس هدایت کرد.

پهپادها یا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) با DAS مناسب هستند. آنها می توانند در یک مسیر مستقیم و بهینه به منطقه نقض پرواز کنند، وضعیت را از طریق فیلم نظارتی تجزیه و تحلیل کنند و با داده هایی مانند تعداد متجاوزان و در صورت مسلح بودن به تیم پاسخ کمک کنند تا از صدمات احتمالی یا تلفات جلوگیری کنند. مزیت مهم دیگر این است که اگر پهپاد مجهز به آژیر یا بلندگو باشد، مزاحمان را ترسانده است.

5 متر فعالیت انسانی.

از دو قسمت اصلی هسته و روکش تشکیل شده است که ضریب شکست متفاوتی دارند. روکش نه تنها از فیبر در برابر ضربه محافظت می کند بلکه به هدایت امواج نوری در حال حرکت در فیبر کمک می کند. پوشش های پلیمری برای ایجاد حفاظت، قسمت هایی را که کابل نوری را تشکیل می دهند، احاطه کرده است.

دامنه نور پس پراکنده همیشه از طریق کابل فیبر نوری کاهش می یابد. این به دلیل ناخالصی ها و برهمکنش ذرات نور در فیبر نوری است. با این دامنه کاهشی، OTDR می تواند ضریب تلفات را تعیین کند. این اصل به هوش مصنوعی کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا فیبر شکسته است یا تحت تأثیر زیان دهی قرار گرفته است.

سنسورهای صوتی توزیع شده

SAMM Technologies در حال حاضر در حال توسعه راه حل هایی برای جفت کردن فناوری های DAS و UAV برای مداخله سریع است.

فناوری پشت سنجش صوتی توزیع شده

SMART Access & Identity 2023 امنیت محیطی، آلارم و تشخیص مزاحم، کنترل دسترسی و مدیریت هویت، محصولات

اگرچه نکات ذکر شده در بالا یک راه حل یکپارچه بسیار جذاب را ایجاد می کند، اما هنگام اجرای موفقیت آمیز یک پهپاد در محل باید چند فاکتور را در نظر گرفت. ما باید نسبت خوبی از حداکثر زمان پاسخگویی را قبل از وارد شدن آسیب پیدا کنیم، همچنین باید سکوی پرتاب پهپاد را برای مداخله بهینه در کجا قرار دهیم. در مرحله بعد، ما باید مدت زمان پرتاب پهپاد، سرعت پرواز و برد آن را در نظر بگیریم. برای راه اندازی و عملیات کارآمد، همه این عناصر باید به طور بهینه محاسبه شوند.

برای اطلاعات بیشتر به یا با توزیع کننده محلی XtraVision تماس بگیرید +27 11 450 1056، [email protected]، www.xtravision.co.za

XtraVision (توزیع کننده فناوری تشخیص نفوذ فیبر SAMM FOTAS DAS) و نرم افزار مدیریت حتی ویدئویی Arteco در مناطق آفریقای جنوبی، آفریقا و آمریکای جنوبی، اخیراً ادغام بین این دو سازنده را تسهیل کرده است.