فناوری Edge می تواند تولید را در آفریقای جنوبی متحول کند – SMART Surveillance 2023 – Axis Communications SA

رودی اوپرمن.

با استراتژی و شریک فناوری مناسب، تولیدکنندگان می‌توانند به رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های جدید ادامه دهند. ایده ساده است: فناوری را انتخاب کنید که با شیوه های تولید شما همسو باشد تا رضایت مشتریان شما را بهتر جلب کند.وام)

با محاسبات لبه، تصمیمات را می توان در زمان واقعی، بدون انتظار برای ارسال داده ها به یک مکان مرکزی برای تجزیه و تحلیل، اتخاذ کرد. این می تواند به تولید کنندگان کمک کند تا کارایی عملیاتی خود را بهبود بخشند و زمان خرابی را کاهش دهند، که می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت نهایی آنها تأثیر بگذارد.

اما این چالش ها نباید سد راه سازندگان باشد که فناوری های جدید یا متفاوت را در داخل کارخانه ادغام کنند. در واقع، تولیدکنندگان باید یافتن راه‌های جدید برای نوآوری و سازگاری با این چالش‌ها را در اولویت قرار دهند. انجام این کار فرصت های زیادی برای رشد و موفقیت در سال های آینده ایجاد می کند.

فناوری Edge می تواند تولید را در آفریقای جنوبی متحول کند

SMART Surveillance 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دورراه حل های یکپارچه، صنعتی (صنعتی)

محاسبات لبه یک مدل محاسباتی توزیع شده است که منابع محاسباتی را به جایی که داده ها تولید و پردازش می شوند، مانند لبه شبکه، به جای یک مرکز داده متمرکز، نزدیک تر می کند. این فناوری دستگاه‌ها و سیستم‌ها را قادر می‌سازد تا با کاهش تأخیر و تقاضای پهنای باند مرتبط با انتقال داده‌ها به یک مکان مرکزی برای پردازش، سریع‌تر و کارآمدتر کار کنند. در نتیجه، محاسبات لبه می‌تواند به شرکت‌های تولیدی در آفریقای جنوبی کمک کند تا بر برخی از چالش‌هایی که در دنیای به‌طور فزاینده متصل و پیچیده امروزی با آن مواجه هستند، غلبه کنند.

با این حال، چالش‌های مرتبط با پیاده‌سازی محاسبات لبه در محیط‌های تولیدی وجود دارد. یکی از این موارد نیاز به مهارت ها و تخصص های تخصصی برای طراحی، پیاده سازی و نگهداری راه حل های محاسبات لبه است. این می تواند به ویژه برای تولیدکنندگان کوچک و متوسط ​​در آفریقای جنوبی چالش برانگیز باشد، که ممکن است برای سرمایه گذاری در این مهارت ها به منابع بیشتری نیاز داشته باشند. چالش دیگر نیاز به ادغام راه حل های محاسبات لبه با سیستم ها و فرآیندهای موجود است که می تواند پیچیده و زمان بر باشد.

عصر جدیدی از تولید در آفریقای جنوبی

محاسبات لبه می تواند با فعال کردن اقدامات امنیتی در لبه شبکه، جایی که دستگاه ها قرار دارند، این خطرات را کاهش دهد. این می تواند به تولیدکنندگان در آفریقای جنوبی کمک کند تا یک استراتژی امنیت سایبری جامع تر را اجرا کنند که از دارایی های فیزیکی و دیجیتالی آنها محافظت می کند.

علاوه بر این مزایا، محاسبات لبه می‌تواند به تولیدکنندگان آفریقای جنوبی کمک کند تا مدل‌های تجاری جدید و جریان‌های درآمدی ایجاد کنند. برای مثال، با پیاده‌سازی محاسبات لبه، تولیدکنندگان می‌توانند داده‌ها را از دستگاه‌ها و سیستم‌های مشتریان خود جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنند و به آنها امکان ارائه خدمات و محصولات جدید بر اساس این داده‌ها را می‌دهند. این می تواند به تولیدکنندگان کمک کند تا خود را از رقبا متمایز کنند و منابع درآمد جدیدی ایجاد کنند.

یکی دیگر از مزایای محاسبات لبه این است که به دستگاه های اینترنت اشیا اجازه می دهد تا داده ها را به صورت محلی ذخیره، پردازش و تجزیه و تحلیل کنند. به عنوان مثال می توان به ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اشاره کرد که می توانند شرایط عملیاتی را در کف کارخانه تجزیه و تحلیل کنند. دستگاه‌های اینترنت اشیا مقادیر زیادی داده تولید می‌کنند که مدیریت و پردازش آن در یک مکان مرکزی می‌تواند چالش برانگیز باشد. محاسبات لبه می‌تواند به تولیدکنندگان کمک کند تا بر این چالش غلبه کنند و به آنها اجازه می‌دهد داده‌ها را نزدیک‌تر به جایی که تولید می‌شود پردازش کنند، و میزان داده‌هایی را که باید از طریق شبکه منتقل شوند کاهش می‌دهد. این می‌تواند به فعال کردن موارد استفاده پیشرفته‌تر از اینترنت اشیا، مانند نگهداری پیش‌بینی‌کننده و زنجیره‌های تامین هوشمند کمک کند.

مزایای لبه

امنیت، هم از نظر ایمن سازی مکان های فیزیکی و هم از نظر امنیت سایبری، از محاسبات لبه سود زیادی می برد. این فناوری می‌تواند با فعال کردن زمان پاسخ سریع‌تر، بهبود سیستم‌های کنترل دسترسی و ارائه قابلیت‌های بهتر تشخیص تهدید، به بهبود امنیت فیزیکی در تولید کمک کند. و با افزایش استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا، محیط های تولیدی پیچیده تر و به هم پیوسته تر می شوند. این می تواند خطرات امنیتی جدیدی ایجاد کند، زیرا هکرها ممکن است سعی کنند از آسیب پذیری های این دستگاه ها برای دسترسی به سیستم های حیاتی سوء استفاده کنند.

مانند بسیاری از صنایع دیگر، تولید دستخوش تحول دیجیتالی می شود که نوید تغییر نحوه عملکرد، ایجاد مدل های جدید کسب و کار و ارائه مزایای اقتصادی قابل توجه را می دهد. محاسبات لبه به طور بالقوه می تواند بخش تولید را با ادغام بسیاری از جنبه های فرآیند تولید، از جمله طراحی، زنجیره تامین و عملیات، متحول کند. همسویی بیشتر تولید آفریقای جنوبی با این تغییر جهانی به سمت فناوری‌های پیشرفته می‌تواند تولید در این کشور را به سطح جدیدی برساند.

توسط Rudie Opperman، مدیر، مهندسی و آموزش، خاورمیانه و آفریقا، Axis Communications.

بیش از هر صنعت دیگری، تولیدکنندگان به تجزیه و تحلیل بلادرنگ متکی هستند. با دسترسی به بینش‌های سریع، این امکان برای تولیدکنندگان فراهم می‌شود که مشکلات را شناسایی کنند، مانند پیش‌بینی زمانی که تجهیزات قبل از خرابی نیاز به سرویس دارند. که به عنوان تعمیر و نگهداری پیش بینی شناخته می شود، به حذف زمان خرابی و کاهش هزینه های مرتبط با تعمیرات برنامه ریزی نشده کمک می کند. از این گذشته، در صورت نقص عملکرد دستگاه، ممکن است نیاز به توقف خط تولید برای جلوگیری از آسیب یا خطرات ایمنی باشد.


منبع: https://www.securitysa.com/19890R