فن آوری های پیشرفته برای مهار فساد – شماره 5 2022

این مشارکت شاهد ایجاد قابلیت در توسعه ابزارهای تحقیقات دیجیتال، تحقیقات و تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی دیجیتال، رایانش ابری و با کارایی بالا برای جلوگیری از جرایم سایبری قبل از وقوع خواهد بود.

اطلاعات بیشتر را در www.siu.org.za و www.csir.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/17605R

با توافق شورای تحقیقات علمی و صنعتی (CSIR) و واحد تحقیقات ویژه (SIU) برای همکاری با یکدیگر در تجهیز کشور به پیشگیری از تقلب و فساد، استفاده از فناوری پیشرفته برای مهار کلاهبرداری، فساد و جرایم مرتبط با سایبری تقویت شد. ابزار.

فناوری های پیشرفته برای مهار فساد

شماره 5 2022 اخبار، امنیت سایبری، زیرساخت فناوری اطلاعات

روز دوشنبه، 22 آگوست 2022، رئیس SIU، وکیل اندی مثیبی، و مدیر عامل CSIR، دکتر ثولانی دلامینی، یادداشت تفاهمی را امضا کردند که در آن تعهد خود را برای به اشتراک گذاشتن تخصص و مهارت‌ها برای پیشبرد تحقیق، توسعه و نوآوری در این زمینه اعلام کردند. زمینه های علم داده، اطلاعات و امنیت سایبری.

امضای تفاهم نامه بین دو نهاد دولتی نشان از تلاش هماهنگ برای افزایش استفاده از فناوری برای مبارزه با بلای فساد و سوء مدیریت در کشور است. این سازمان ها توافق کردند در زمینه های مختلف استراتژیک از جمله تقویت تجزیه و تحلیل داده ها و به اشتراک گذاری، پزشکی قانونی دیجیتال، اطلاعات و امنیت سایبری، هوش مصنوعی، فناوری دفتر کل توزیع شده/بلاک چین و پشتیبانی زیرساخت های سایبری همکاری کنند.

دکتر دلامینی این مشارکت را حیاتی خواند و گفت که این مشارکت بخشی از نقش مستمری است که CSIR برای حمایت از یک کشور توانا ایفا می کند. «مبارزه با فساد و جرایم سایبری یک مسئله مهم در آفریقای جنوبی است. کاری که ما انجام می دهیم به حصول اطمینان از حمایت از یک کشور توانمند کمک می کند. از طریق این مشارکت، CSIR از صلاحیت تحقیقاتی خود برای کمک به SIU با راه حل های تکنولوژیکی لازم برای مقابله با جرایم سایبری استفاده خواهد کرد. تیم متخصص ما در علم داده، امنیت اطلاعات و امنیت سایبری، بلاک چین و هوش مصنوعی آماده کمک هستند.

مطیبی در سخنرانی در مراسم امضای قرارداد در پرتوریا، از این همکاری به عنوان گامی در مسیر درست برای مبارزه با جرایم سایبری تمجید کرد. شراکت ما با CSIR در راستای استراتژی SIU برای کشف زودهنگام تقلب و فساد و داشتن سیستم هایی است که از این جنایات جلوگیری می کند. ما در دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم و جنایتکاران از فناوری به نفع خود استفاده می کنند. ما را نمی توان پشت سر گذاشت. تخصص و فناوری ای که CSIR به SIU ارائه می دهد برای حرکت رو به جلو برای انجام وظیفه ما مورد نیاز است. ما نمی توانیم به تنهایی با جرم و جنایت مبارزه کنیم و به همین دلیل است که این مشارکت برای SIU مهم است.