فیلتر کردن هشدار کاذب – نظارت هوشمند 2023

در مقیاس، یک سیستم فیلتر هشدار نادرست مزایای قابل توجهی برای عملیات نظارت فراهم می کند.

مزایای فیلتر زنگ هشدار کاذب

برای اطلاعات بیشتر، با DeepAlert، +27 21 201 7111 تماس بگیرید، [email protected]، www.deepalert.aiمنبع: https://www.securitysa.com/19895R

نظارت خارج از سایت در چند سال گذشته رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است زیرا سیستم های نظارت تصویری به طور گسترده ای پذیرفته شده و مقرون به صرفه شده اند. همانطور که تقاضا برای نظارت تصویری افزایش می یابد، نیاز به کارایی عملیاتی نیز افزایش می یابد تا کسب و کارها را قادر به مقیاس سازی کند.

گزینه‌های مختلفی برای نظارت شرکت‌ها برای استقرار یک سیستم فیلتر هشدار نادرست، قابلیت‌های تشخیص در دوربین/NVR، یک سرور سفارشی در سایت یا یک راه‌حل مبتنی بر ابر وجود دارد. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، با این حال راه حل مبتنی بر ابر تا حد زیادی قدرتمندترین است.

شرایط آب و هوایی نامطلوب، مانند باران و باد که باعث تغییر در روشنایی و جابجایی شاخ و برگ می شود، و همچنین تار عنکبوت و حیات وحش/حیوانات خانگی در میدان دید، همگی به بار هشدار برای اپراتورهای نظارت می افزایند.

هشدارهای مزاحم یا کاذب در اتاق کنترل، چه در فورا و چه در دراز مدت، ناتوان کننده هستند. هنگامی که اپراتورها با آلارم غرق می شوند، آلارم های واقعی به موقع پاسخ داده نمی شوند و این باعث می شود که تهدیدهای امنیتی واقعی از دست بروند. در درازمدت، اپراتورها نسبت به آلارم‌ها راضی می‌شوند و در نهایت با انجام کارهای بی‌معنا برای رسیدگی به هشدارهای مزاحم، روحیه خود را تضعیف می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌های پیشرو مانیتورینگ خارج از سایت آفریقای جنوبی در حال حاضر از یک سرویس فیلتر هشدار نادرست برای افزایش عملیات خود و تحت کنترل نگه داشتن هزینه‌های عملیاتی خود استفاده می‌کنند.

یک سیستم فیلتر هشدار نادرست داده ها (تصویر) را از یک رویداد اولیه (به عنوان مثال عبور از خط) دریافت می کند و تصویر را تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص کند که آیا یک شخص یا وسیله نقلیه باعث این رویداد شده است یا خیر. رویدادی که درست است تأیید شده است، مانند یک شخص یا وسیله نقلیه شناسایی شده، سپس به پشته زنگ تحویل داده می شود در حالی که رویدادهای نادرست فیلتر شده و نادیده گرفته می شوند.

روی مسائل واقعی تمرکز کنید

بنابراین، به روشی انحرافی، سیستم فیلتر هشدار نادرست در واقع دروازه بان اتاق کنترل است و اولین کار آن این است که هیچ آلارم واقعی را از دست ندهد. هنگامی که در این منظر مشاهده می شود، بسیار مهم است که هر سرویس فیلتر کننده هشدار نادرست، در وهله اول، در تشخیص دقیق باشد.

شکی نیست که اگر برنامه شما این است که عملیات نظارتی خود را افزایش دهید، یک سرویس فیلتر هشدار نادرست بسیار مهم است، نه یک سرویس خوب. با توسعه فناوری، دقت بهبود می یابد و قیمت مقرون به صرفه تر می شود. در نظر گرفتن و ارزیابی یک سرویس فیلتر هشدار نادرست برای عملیات نظارتی شما مطمئناً ارزش تلاش را دارد.

قدرت محاسباتی بیشتر راه‌حل‌های مبتنی بر ابر و توانایی این سیستم‌ها برای بهبود مکرر با افزایش مداوم مجموعه داده‌ای که سیستم از آن‌ها می‌آموزد، به این معنی است که قدرت واقعی هوش مصنوعی آزاد می‌شود و این سطح دقت تشخیص بالاتری را ارائه می‌دهد.

با این حال، حتی قدرت محاسباتی راه‌حل‌های مبتنی بر ابر با استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی بی‌خطا نیست. اینجاست که پیکربندی یک سیستم با توجه به حساسیت ها و آستانه ها مهم است. بین فیلتر کردن آلارم‌های مزاحم بیشتر و احتمالاً از دست دادن یک هشدار واقعی، یک مبادله ذاتی وجود دارد. توانایی پیکربندی یک سیستم و یافتن “نقطه شیرین” حیاتی است.

در حالی که نظارت زنده دوربین ها مزایای خود را دارد، یک مدل عملیاتی مقیاس پذیر نیست. نظارت بر «صفحه سیاه» یا نظارت بر رویداد، سطحی از فیلتر کردن را فراهم می‌کند و فقط زمانی که رویدادی فعال می‌شود، هشدار می‌دهد. با این حال، حتی این محرک‌ها، معمولاً رویدادهای تشخیص حرکت یا عبور از خط، یا هوش مصنوعی مبتنی بر لبه، همچنان متعدد هستند و برای دستیابی به تعداد قابل کنترلی از آلارم‌هایی که وارد اتاق کنترل می‌شوند، سطح بیشتری از تأیید یا فیلتر لازم است.

هنگامی که اپراتورها تهدیدات واقعی را بدون حواس‌پرتی هشدارهای مزاحم دائمی برطرف می‌کنند، می‌توانند با وضوح بیشتری روی تهدیدات واقعی تمرکز کنند، به موقع به آنها رسیدگی کنند و خدمات بهتری ارائه دهند. رضایت کمتری وجود دارد و روحیه بهبود می یابد زیرا بیشتر کار انجام شده پاسخ های معنادار به هشدارهای واقعی است.

در حالی که نام “سرویس فیلتر هشدار نادرست” نشان می دهد که فیلتر کردن آلارم های کاذب وظیفه اصلی است (که هم هست)، این عملکرد در واقع کاملاً بر توانایی سیستم برای تشخیص دقیق افراد و/یا وسایل نقلیه تحت شرایط مختلف استوار است. فاصله از دوربین، نور کم، کنتراست ضعیف، زوایای غیرمعمول دوربین و وضعیت قرارگیری اشیا (به عنوان مثال خزیدن)، حرکت سریع اجسام و وضوح ضعیف تصویر، همگی بر توانایی تشخیص دقیق اشیا تأثیر می گذارند.

عملیات نظارتی که می‌خواهند مقیاس شوند، با انتخاب استفاده از اپراتورهای بیشتر یا استقرار یک سیستم فیلترینگ هشدار نادرست مؤثر مواجه می‌شوند. یک سیستم به خوبی پیکربندی شده اطمینان حاصل می کند که احتمال کمی برای تشخیص از دست رفته و کاهش حدود 80 درصدی آلارم های مزاحم وجود دارد (در مقایسه با تشخیص حرکت یا عبور از خط در دوربین ها).

فیلتر هشدار کاذب

SMART Surveillance 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

توسط مارک اسماتز، DeepAlert.