قبل از اینکه به یک راه حل قدرت پشتیبان بپردازید نگاه کنید – شماره 4 2022

ترزا ستاس.

• هر جزء در سیستم شما باید سازگار باشد – هر اینورتر با هر باتری سازگار نیست، هر اینورتر را نمی توان با پنل های خورشیدی گسترش داد، و در واقع حتی سازهای مختلف کنتور برق نیز می تواند مشکل ساز باشد. شما باید با یک متخصص کار کنید که مسائل آنها را می داند. هیچکس در عرض شش ماه متخصص نمی شود.

با یک راه حل هیبریدی خورشیدی PV مقیاس پذیر و با کیفیت شروع کنید که نیازهای فوری شما را به برق پشتیبان در هنگام کاهش بار و قطعی برق برآورده می کند و به شما امکان می دهد در آینده با افزودن پنل های خورشیدی و باتری های اضافی در صورت نیاز، به تولید خود افزایش دهید. در حالی که می توانید در ابتدا با سیستم هیبریدی خود که به عنوان یک راه حل پشتیبان پیکربندی شده است (فقط اینورتر و باتری) شروع کنید، زیرا بودجه به شما اجازه می دهد تا با استفاده از پنل های خورشیدی برای تولید انرژی خود، پشتیبان تهیه کنید و ثروت شما را ذخیره کنید. در هزینه های برق

سوابق و تخصص فنی مسائل

شما قرار است سیستم خورشیدی خود را بر روی با ارزش ترین دارایی خود نصب کنید و برای کیفیت زندگی، بهره وری و ایمنی شما بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که بر روی بهترین سیستم های با کیفیت و نصاب های واجد شرایط با ضمانت های محکم سرمایه گذاری کنید.

• کیفیت محصول و گواهینامه ها – بررسی کنید که پانل های خورشیدی با استانداردهای IEC مطابقت دارند. آیا اینورتر شما با مقررات NRS-097 مطابقت دارد که مشخص می کند کدام اینورترها به طور قانونی به شبکه متصل هستند؟ آیا آبفشان خورشیدی شما مورد تایید SABS است؟ آیا نصب شما مطابق با استانداردهای SANS انجام می شود؟ آیا با نصب کارت سبز PV دریافت خواهید کرد؟

• مقررات NRS-097 مشخص می کند که کدام اینورترها برای اتصال به شبکه تایید شده اند. هنگامی که مقررات NRS در سطح ملی اجرا می شود (آنها قبلاً در کیپ غربی هستند) – یک اینورتر غیرمجاز اساساً یک اتصال غیرقانونی و غیرمنطبق خواهد بود.

قبل از اینکه برای خرید یک راه حل برق پشتیبان عجله کنید، باید یک دیدگاه بلندمدت و درازمدت در مورد چگونگی نزدیک شدن به استقلال شبکه تا حد امکان داشته باشید. بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که آینده انرژی آفریقای جنوبی به کجا می رود و این برای خانه و تجارت شما چه معنایی دارد.

توسط ترزا ستاس، مدیر بازاریابی گروه انرژی وان.

مرحله 1: آب فشان برقی خود را به یک آبفشان خورشیدی تبدیل کنید: یک آبفشان برقی 30 تا 40 درصد از مصرف برق ماهانه شما را در یک خانه معمولی با درآمد متوسط ​​تشکیل می دهد، بنابراین این مهم ترین نقطه شروع برای کاهش بار برق روزانه شما است. این بدان معناست که شما همچنین می توانید یک راه حل PV کوچکتر و مقرون به صرفه تر خریداری کنید. یک آبفشان 200 لیتری خورشیدی که به طور کامل نصب شده است، حدود 27000 R27 است. در قبض برق 2500 R2، شما حدود 750 R در ماه صرفه جویی خواهید کرد و هزینه های خود را در کمتر از سه سال بدون در نظر گرفتن افزایش هزینه برق سالانه مستهلک خواهید کرد.

•تکلیف خود را انجام دهید – One Energy در موارد بی شماری برای کمک به مصرف کنندگان توسط پیمانکاران بداخلاق که دیگر برای پشتیبانی از سیستم های خود در اطراف نیستند، فراخوانده شده است. در بسیاری از موارد ما نتوانسته‌ایم عیوب را اصلاح کنیم یا بخشی از نصب را نجات دهیم. در برخی از بدترین موارد، مردم سپرده های کلانی را به این اپراتورها پرداخت کرده اند، اما آنها با پول خود ناپدید می شوند و متوجه می شوند که آنها حتی شرکت های ثبت شده قانونی نیستند.

•ایمنی و رعایت موارد کلیدی هستند – شما در حال اتصال یک نیروگاه برق روی پشت بام به با ارزش ترین دارایی خود – خانه یا کسب و کارتان – هستید، بنابراین نمی خواهید اشتباه بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر مشکلی پیش بیاید و نیاز به ادعا داشته باشید، یک سیستم غیر منطبق پیامدهای مهمی برای پوشش بیمه شما دارد.

برای اطلاعات بیشتر به www.oneenergy.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/16866R

اینها تنها برخی از ملاحظات مهمی است که One Energy به شما پیشنهاد می کند به آنها توجه کنید:

•مدیریت کیفیت – با در نظر گرفتن طول عمر سرمایه گذاری خود، بررسی کنید که آیا ارائه دهنده شما دارای سیستم CRM است که تاریخچه نصب و سرویس دقیق سیستم شما را از روز اول ثبت می کند، که به معنای کنترل کیفیت مداوم، مدیریت گارانتی و تداوم کسب و کار برای شماست. اگر نصب کننده اصلی شما دیگر در دسترس نیست، برنامه جانشینی برای ارائه پشتیبان و پشتیبانی مداوم در سیستم شما که دارای طول عمر بیش از 20 سال است چیست؟

سفر به استقلال گرید یک گام بزرگ و مهم است و باید مطمئن باشید که قدم‌هایی که امروز برمی‌دارید برای نیازهای شما مناسب هستند. One Energy دارای سابقه 11 ساله بیش از 13000 نصب است و یک گروه امتیاز ملی انرژی با شعبه هایی در سراسر کشور است.

همه اینورترها این قابلیت مقیاس پذیر را ارائه نمی دهند، بنابراین کار با شریک انرژی تجدیدپذیر که در این زمینه با تجربه است و اهداف بلندمدت شما را درک کرده و با آنها کار می کند ضروری است. به هر قیمتی از راه حل های ارزان و سریع فروخته شده توسط تازه واردان به صنعت که به دنبال درآمد سریع از بحران انرژی SA هستند، خودداری کنید. بحران انرژی ما – هم از نظر عرضه و هم از نظر هزینه فروپاشی – راه حل سریعی ندارد و راه حل شما باید برای مدت طولانی ایجاد شود.

با توجه به اهمیت استراتژیک تصمیمی که در رابطه با هزینه برق، تامین و ایمنی خود می گیرید، همچنین مقدار سرمایه گذاری مالی و بازگشت سرمایه مورد انتظار شما، با یک شریک معتبر، واجد شرایط و معتبر در زمینه انرژی های تجدیدپذیر کار کنید که در این زمینه حضور خواهند داشت. پشتیبان گیری، پشتیبانی و مشاوره مداوم در طول عمر سیستم شما – این 20 تا 25 سال خوب است.

•بیمه – آیا آنها بیمه تجاری مورد نیاز مانند مسئولیت عمومی و پیمانکاری و کالاهای در حال ترانزیت را برای بیمه کردن کالاهای شما در حین نگهداری و انتقال به سایت شما دارند؟ اگر پیمانکار شما درگیر حادثه ای شود یا وسیله نقلیه او ربوده شود و تجهیزات شما آسیب ببیند یا گم شود، آیا برای سخت افزاری که احتمالا حداقل 70 درصد ودیعه پرداخت کرده اید، بیمه مناسبی هستند؟

مرحله 2: با یک اینورتر هیبریدی و محلول باتری لیتیوم یونی که قابل ارتقا است شروع کنید. همانطور که بودجه شما اجازه می‌دهد، می‌توانید پنل‌های خورشیدی و باتری‌های لیتیوم یون اضافی اضافه کنید تا یک سیستم ترکیبی کامل برای تولید خود، صرفه‌جویی در مصرف برق و پشتیبان‌گیری باتری در اختیار شما قرار دهد.

•عضویت در یک بدنه صنعتی حرفه ای – بررسی کنید که آیا ارائه دهنده شما ثبت نام کرده و عضو فعلی نهادهای صنعتی حرفه ای مانند SAPVIA است یا خیر. آیا ارائه دهنده شما دارای نصب کننده گواهی PV Greencard است؟ آیا یک برقکار واجد شرایط برای انجام کارهای برقی و تهیه COC وجود دارد؟

هر پولی که امروز برای یک راه حل پشتیبان نامناسب خرج می شود، از هدف نهایی شما یعنی استقلال شبکه و خودکفایی می کاهد. فریب راه‌حل‌های بسیار ارزان «plug-and-play» که در بازار توسط فرستنده‌هایی که هیچ پشتیبان یا پشتیبانی در این کشور ارائه نمی‌دهند و حتی کمتر از نظر ضمانت‌نامه‌های مربوط به آن‌ها ارائه می‌شوند، نشوید. محصولات

قبل از اینکه به یک راه حل قدرت پشتیبان بپردازید، نگاه کنید

شماره 4 2022 انتخاب سردبیر، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

سفر خود را به سمت استقلال شبکه آغاز کنید

با پیشرفت‌های فناوری خورشیدی و قیمت‌گذاری، می‌توانید با اتخاذ تصمیمات هوشمندانه سرمایه‌گذاری خورشیدی امروز، هزینه‌های برق خود را برای 20 تا 25 سال آینده پوشش دهید و عرضه خود را با کمتر از 50 درصد قیمت‌های فعلی که Eskom می‌تواند آن را تامین کند، تضمین کنید. از راه‌حل‌های ارزان و سریع فروخته‌شده توسط شبانه‌روزی‌ها که به شما وعده‌ی دنیا را با اینورتر R10k می‌دهند، اجتناب کنید – اگر به همین راحتی و قادر به حذف شما از شبکه بود، همه این کار را مدت‌ها پیش انجام می‌دادند. بسیاری از برنامه‌های بی‌صلاحیتی وجود دارند که با ارائه‌های فنی مشکوک‌تر و کیفیت نصب غیراستاندارد، ظاهر شده‌اند.

بسیاری از مردم به دنبال راه حل های برق پشتیبان برای خانه ها و مشاغل خود هستند تا آنها را از طریق کاهش بار Eskom غیرقابل پیش بینی و کشنده بهره وری ببینند، و همچنین از هزینه های پرتاب برقی که Eskom نمی تواند به طور قابل اعتماد یا مقرون به صرفه تامین کند خسته شده اند. وضعیت نابسامان شهرداری‌ها نیز باید نگران‌کننده باشد، زیرا زیرساخت‌های در حال فروپاشی، ارائه خدمات غیرقابل‌وجود و سرقت گسترده کابل‌ها که شما را برای مدت طولانی بدون برق می‌گذارد، بهره‌وری، ایمنی، امنیت، درآمد و کیفیت زندگی شما را به خطر می‌اندازد.