قفل Abloy EL560 در سنت اندروز


تالار جوان محل اصلی برگزاری مراسم فارغ التحصیلی در این دانشگاه است دانشگاه سنت اندروز، در فایف این سالن اخیراً به عنوان بخشی از یک پروژه 12 میلیون پوندی بازسازی شده است. در سال های اخیر، دانشگاه یک مشخصات فنی اجباری برای کنترل دسترسی و قفل الکتریکی ایجاد کرده بود. در اوایل مشخص شد که قفل های مغناطیسی الکتریکی و ضربات الکتریکی روش های مطمئنی برای قفل کردن نیستند و آبلوی محصول EL560 به دانشگاه معرفی شد و از آن زمان نصب شده است.

قفل Abloy EL560 با درب های تک لنگه استفاده می شود. با این حال، یونی دارای درهای ورودی دو لنگه زیادی است. از آنجایی که بیشتر این درها در مسیر فرار قرار دارند، لازم بود راه های فرار در نظر گرفته شود، بنابراین نوارهای وحشت نیز معرفی شدند. این پروژه چندین الزام داشت، از جمله تطبیق درب‌های سنتی با درب‌های غیرحریق و درجه‌بندی حریق، علاوه بر آهن‌فروشی‌های کنترل دسترسی سازگار.

این مشخصات چالش برانگیز بود، زیرا آنچه ممکن است از منظر آهن فروشی و کاربر کار کند ممکن است بهترین طول عمر درها را ارائه ندهد. به دلیل ماهیت تاریخی و طراحی ساختمان، دانشگاه قادر به استفاده از قفل های استاندارد Abloy EL560 که به طور معمول در محوطه دانشگاه برای درهای خارجی مشخص شده است، نبود.

در حالی که نصاب باید کابل مورد نیاز برای قفل های برقی را جا می داد، زیبایی شناسی میراث باید حفظ می شد و اندازه استاندارد هیچ درب داخلی یا خارجی وجود نداشت. درهای خارجی دو لنگه سخت‌ترین بخش پروژه را نشان می‌دهند، زیرا باریک بودند و گزینه‌های جایگزین در نظر گرفته نمی‌شوند.

Aspex با Johan Doors و Abloy همکاری کرد تا نصب سازگار بر روی درهای دوتایی که دارای ورقه باریکی بودند را ارائه دهد. Abloy قفل موتور PE590 را با پیچ وحشت PBE002 پیشنهاد کرد. این پیکربندی به عنوان یک راه حل سازگار و ایمن اجازه می دهد تا نوار پانیک متناسب با عرض کم درب بریده شود.

بیشتر درهای یونگر هال از دهه 1920 در محل قرار داشتند و یک طرف ساختمان بیشتر در معرض نور خورشید بود. این باعث شده بود که درهای این طرف به شدت بیشتر از طرف دیگر محو شوند و درهایی که در مرکز قرار داشتند رنگ تیره تری داشتند.

آهن‌فروشی مشخص‌شده همچنین باید با رعایت مقررات ساختمانی و کاربردی بودن برای استفاده روزمره، ضمن در نظر گرفتن میراث محیطی و حجم بازدیدکنندگان از آن، رعایت شود. Johan Doors برای دستیابی به پرداخت صحیح، از گردوی جامد استفاده کرد و پس از چندین نمونه، لکه‌ای برای استفاده در برخی مکان‌ها با قاب و آرشیترو دقیق پیدا کردند. Johan Doors درها را آماده کرد و اهرم های برنجی ساتن سازگار با Abloy را برای تکمیل روکش درب گردویی عرضه کرد که توسط Aspex به همراه قفل های Abloy سازگار نصب شده بود.

به عنوان یک پروژه میراثی، درها باید با هم ترکیب می‌شدند. طراحی همچنین باید امکان قرار دادن میله‌های وحشت یا قفل‌های برقی را فراهم می‌کرد در حالی که درها را آینه می‌کردند، بدون اینکه ایمنی از نظر ارتفاع نصب و عملکرد به خطر بیفتد. درهایی که نیاز به قفل برقی دارند باید ساخته می شدند تا سیم کشی الکتریکی از قفل Abloy از مرکز در، به حلقه درب مخفی و از طریق چارچوب امکان پذیر شود.

اگرچه این کار در یک درب هموار بسیار ساده است، در یک درب محکم و باریک با اتصالات و پانل ها، جزئیات و نقشه های بسیار زیادی قبل از ساخت مورد نیاز است تا از طول عمر درب ها اطمینان حاصل شود.

لویی وودلند، مدیر Johan Doors Ltd، گفت: «همه ما می‌خواستیم بهترین نتیجه را برای پیمانکار و مشتری نهایی داشته باشیم، بنابراین داشتن ذهنی باز برای کار مشترک ضروری بود، و دور هم جمع شویم تا بپرسیم چگونه این کار را انجام دهیم. ؟

ما بازخورد بسیار خوبی از مدیر پروژه Estates مسئول بازسازی سالن جوان داشتیم. این یک ساختمان سنتی زیبا است، و با این حال درهای میراث با تکنولوژی مدرن به نظر نمی رسد. نیاز به درهای میراث همراه با فناوری هرگز بیشتر از این نبوده است، بنابراین امیدواریم بتوانیم دوباره با Aspex و Abloy در پروژه های مشابه در آینده کار کنیم.

آلن تامسون، مدیر نصب Aspex UK، اضافه کرد: «Aspex چندین دهه است که کنترل دسترسی را برای دانشگاه سنت اندروز نصب می‌کند و در آن زمان این شرکت در درک نوع قفل‌هایی که برای هر ساختمان جداگانه طراحی شده است، ماهر شده است. از آنجایی که Aspex در حال حاضر قرارداد تعمیر و نگهداری برای کنترل دسترسی را دارد و از سال 2007 تاکنون داشته است، می‌توانیم به طور قطع بیان کنیم که محصولات Abloy همه کاره‌ترین و مطمئن‌ترین قفل‌های موجود در بازار هستند. کار با Johan Doors در پروژه Younger Hall موفقیت بزرگی بوده است که امیدواریم آن را تکرار کنیم.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/physical-security/abloy-el560-lock-at-st-andrews/