قیمت داهوا؛ برندی نام آشنا در حوزه دوربین مداربسته

این دستگاه تصاویر را از دوربین ها دریافت کرده و پس از ضبط ، آن را نمایش می دهد. کابل کشی صحیح مستلزم رعایت نکات بسیاری است و هر گونه اشتباه در کابل کشی می تواند در ضبط و ارسال تصاویر اختلال ایجاد کند در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته به طور کامل این موضوع آموزش داده می شود. برای اینکه ترافیک در شهرها کنترل شود، دوربینهای مداربسته را در بزرگراه، اتوبانها و خیابانها قرار می دهند و ترافیک را کنترل می کنند، اگر در قسمتی از جاده تصادفی رخ داده باشد پلیسها با استفاده از دوربین مداربسته وقوع تصادف را متوجه شده و اقداماتی که مورد نیاز است را انجام می دهد. بیشتر دوربینهای امنیتی رنگی دارای نرخ لوکس بین یک تا چهار هستند، در حالی که دوربینهای سیاه و سفید دارای نرخ لوکس بسیار کمتری میباشند. دوربین های صنعتی برخلاف نامی که دارند تنها در صنعت مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه دامنه استفاده از این دوربین ها گسترده تر است، این دوربین ها به صورت مستطیل هستند، دارای کیفیت بالایی بوده همچنین می توان لنزهای آن را بعد از مدتی با لنزهای دیگری که مد نظر دارید معاوضه کنید، در این دوربین ها امکان زوم هم وجود دارد.

هنگام خرید محصولات داهوا به اورجینال بودن محصول توجه داشته باشید. در این مقاله به بررسی 10 برند برتر و تأثیر گذار بازار و خرید انواع دوربین مدار بسته میپردازیم. سیگنال های تصاویر این دوربین ها به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند. 3ـ سرعت در گسترش دوربین های تحت شبکه به مراتب بیشتر از آنالوگ می باشد. فرآیند نصب دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین های تخت خواب آنالوگ پیچیده تر است. شغل نصب دوربین مدار بسته از بازار کار عالی بسیار خوبی برخوردار است. UPS، رک و میکروفن نیز از جمله تجهیزات جانبی دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشند که می توانند در موارد مورد نیاز در این دوربین ها به کار روند. یک دستگاه برای دریافت تصاویر ضبط شده و صفحه نمایشگر تصویر نیز لوازم جانبی سیستم دوربین مدار بسته IP هستند. آنچه که باید در نصب دوربین مدار بسته مورد توجه قرار بگیرد، تعداد و نوع دوربین های مورد نیاز، قیمت، محل مناسب برای نصب دوربین ها، نوع کابل و تجهیزات جانبی سیستم و … توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها به تخصص و دانش فنی نیاز ندارد و می توانید شخصا” آن ها را راه اندازی نمایید.

دوربین های مینیاتوری دارای ابعاد و اندازه های کوچکی هستند و برای محیط های با متراژ کم استفاده می شود، کاربرد دیگر این دوربین ها به صورت دوربین مخفی می باشد. از دوربین مدار بسته بی سیم برای نظارت از راه های دور بر یک منطقه استفاده می شود و مناسب ترین نوع دوربین برای این کار استفاده از دوربین های مداربسته مینیاتوری مدل بی سیم است، این مدل از دوربین نیاز ب هیچ سیم و کابل متصل ندارد، همچنین استفاده از این دوربین ها به سادگی انجام گرفته و هزینه زیادی برای تهیه دوربین های مینیاتوری لازم نیست، این نوع دوربین عکس ها و فیلم هایی که ضبط می کند را از طریق امواج به دستگاه مربوطه ارسال می کند. دوربین های مینیاتوری نمونه ای از دوربین های مخفی می باشند که در بسیاری از مورد جاسوسی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مدل هایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، دوربین های ۴k برای محیط بیرون است.

اینکه دوربین های امنیتی خود را در چه اماکنی قرار دهید، بسیار حائز اهمیت است، لذا برای انتخاب آنها، حتما از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. اگر در زمینه کار های فنی استعداد و اطلاعات کافی دارید، با خواندن این مقاله می توانید نصب مناسبی داشته باشید. برای این کار دستگاه را روشن و تنظیمات مربوط به رمز، زمان، تاریج، ساعت، ارسال ایمیل و غیره را فعال کنید. دوربین های مداربسته پاناسونیک و دوربین های مداربسته ایرانی پارس بین، 2 برند فعال و بسیار قدرتمند در این حوزه هستند که سالهاست مشغول فعالیت هستند و می توانید آنها را در گزینه های اولیه خود برای خرید دوربین مداربسته قرار دهید. با وجود اینکه دوربینهای مداربسته آنالوگ منسوخ شده است اما خرید دوربین های مداربسته دام در انواع آنالوگ و تحت شبکه و براساس سطح نیاز شما امکان پذیر است. 1ـ از لحاظ قیمتی دوربین ای پی گرانتر از دوربین های آنالوگ می باشد.

بنابراین در محیط هایی که زیبایی ظاهری دوربین مهم است، استفاده از این دوربین ها می تواند یکی از گزینه ها باشد. هزینه تهیه این دوربین پایین و مقرون به صرفه است. به عنوان مثال، در برخی از آموزشگاه دوربین مدار بسته شاهد برگزاری دوره نصب دوربین مدار بسته با قیمت بسیار پایین یا برگزاری دوره های آموزش رایگان دوربین مدار بسته هستیم. زوج به هم تابیده STP زوج از سیم ها در فویل فلزی پیچیده شده، و دارای چهار زوج سیم با فویل یا فلز به هم تابیده می باشد. دقت داشته باشید نصب دوربین مدار بسته بر روی فلز بدون آنکه آن را عایق بندی کرده باشید باعث نویز و اختلال در تصاویر ارسال شده می شود.

توجه به نکاتی مانند: مجهز بودن کارگاه به انواع دوربین مدار بسته، مجهز بودن کارگاه به تجهیزات و ابزارهای لازم برای نصب دوربین مدار بسته، تجربه استاد، سرفصل های دوره، تعداد نفرات در هر کلاس، کیفیت دوره، شیوه برگزاری دوره و عملی بودن آموزش ها بسیار مهم است. شما با شرکت در دوره دوربین مدار بسته فنی حرفه ای در یک آموزشگاه دوربین مدار بسته که مجوزهای لازم را از این سازمان دریافت کرده است می توانید ضمن آموزش صفر تا صد نصب دوربین مدار بسته از یک مدرک معتبر نیز بهره مند شوید و از طریق این مدرک برای دریافت جواز کسب یا ارسال روزمه و استخدام اقدام نمایید. اما در این قسمت باید حتما به این نکته توجه نمایید که هر چه دوربینی گران قیمت تر باشد، به معنای قابلیت بهتر یا بیشتر نیست.

2ـ از لحاظ کیفیت یا رزولوشن دوربین های ای پی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. شبکه های دوربین مداربسته معمولاً برای برقراری امنیت خصوصی یا اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته می شود. در واقع می توان این دستگاه ها را معادل سرور در سیستم مداربسته شبکه قلمداد کرد. به دوربین های بولت، گلوله هم گفته می شود، این دوربین ها مناسب فضای بیرونی هستند، این دوربین ها قابلیت ضد آب دارند و در هنگام بارندگی دچار قطعی و اتصال و مشکلاتی از این دست نخواهند شد. دوربین مداربسته دام اغلب با توجه به شدت ضد آب بودن بیستر در محیط های داخلی و در کنج اتاق ها نصب می شود و در صورت ضد آب بودن میتوان با استفاده از پایه بیرون هم نصب نمود . لازم به ذکر است برای محیط های بیرونی حتما باید از دوربین های مخصوص ضد آب استفاده کرد بطور مثال برای جاهای مرطوب حتما باید از دوربینی که استاندارد IP66 دارد استفاده کرد و در محیطهای داخلی باید از دوربین های کوچکتر و شکیل تر استفاده کرد چون در نمای شما تاثیر مستقیم دارد.

هر کدام از این دوبین ها می تواند هم در محیط خارجی و هم داخلی نصب شوند اما دوربین دام به علت دارا بودن ویژگی ها خاصی که دارند گزینه ی مناسب تری برای محیط های داخلی و فضا های بسته می باشد. دوربینهای مدار بسته آنالوگ کیفیت تصویر متفاوتی دارند که میتوانید با توجه به نیاز خود برای نصب دوربین مداربسته نسبت به خرید دوربین آنالوگ با کیفیت مدنظر اقدام نمایید. این نوع دستگاه ها با دریافت مقادیر متفاوتی از نور مادون قرمز، قادرند دما را یافته و تشخیص دهند. اصلی ترین وظیفه این دستگاه در سیستم های حفاظتی و نظارتی بوده و در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. دوربین مداربسته یا Closet Circuit Television که به اختصار CCTV تقریبا مثل چشم انسان عمل می کند و وظیفه نظارت به اماکن داخلی و بیرونی و ارسال تصاویر را دارند که معمولا در جای خود ثابت هستند. 2ـ پورت VGA : هم وظیفه hdmi را دارد ولی نسل قدیمی تر می باشد.

در لغت نامه دام ( DOM ) به معنای گنبد می باشد، در واقع دوربین های مدل دام هم به شکل گنبد ساخته شده و در سقف قابلیت نصب شدن دارند، همچنین این دوربین مدار بسته از لحاظ کیفیت در جایگاه بالایی قرار دارند. دوربین های اسپید دام در رده دوربین های پیشرفته قرار دارد علت کسب این رتبه داشتن ویژگی هایست که در بالا و در ادامه ذکر می گردد، دوربین های اسپید دام قابلیت بزرگ نمایی در نمایش را دارد البته به این صورت که هرچه عکس یا فیلم را بزرگ تر نمایش دهد تاری و وضوح ایجاد نمی شود، همچنین این دوربین ها قابلیت نمایش اطلاعات از کارت های حافظه مانند SD را دارند. قیمت خرید دوربین مداربسته بیسیم با برد بالا با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن به طور قطع بالاتر از دوربین های دارای سیم است. اما هر نمایشگری مناسب استفاده از این کار نیست.

انتخاب دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته نباید تنها بر اساس قیمت باشد، بلکه بسیاری از جزئیات دیگر را نیز باید در نظر گرفت. از جمله مزایای مهم این دوربین ها نصب آسان ، تجهیزات به روز ( زیرا دوربین های آنالوگ به پایان راه خود رسیده اند ) ، صرفه اقتصادی ( تصور غلط گران بودن دستگاه NVR نسبت به دستگاه DVR سبب شده که بیشتر به سمت دستگاه های آنالوگ کشیده شود در صورتی که دستگاه NVR علاوه بر تصاویر می تواند سایر اطلاعات شرکت را نیز دخیره نماید) ، امکان کنترل بیشتر از هر نقطه و وضوح تصویر می باشند. مثلا ممکن است برای شما تصویربرداری در شب، از روز مهم تر باشد، که در این مورد بهتر است از دوربین مداربسته مادون قرمز هایک ویژن استفاده کنید.

این قبیل اتفاقات علاوه بر آسیب های مالی از نظر ذهنی به ساکنین فشار مضاعفی نیز وارد می کنند، اما پیشرفت تکنولوژی بهشتی از ابزار و وسایل الکترونیک را نیز به ارمغان آورده است، حال روز به روز افراد بیشتری از دوربین مداربسته به عنوان یک سیستم نظارت تصویری استفاده می کنند که منجر به افزایش تقاضای خرید سایت hivisioncctv شده است. در یک مجموعه زمانی که کارمندان می دانند که رفتار آنها تحت نظر قرار دارد عملکرد مطلوب تری از خود نمایش می دهند که این امر منجر به کاهش بروز تنش های احتمالی بین کارمندان و مراجعه کنندگان می شود. اما می توان گفت تا حدود 90 درصد می توانید اطمینان داشته باشید که احتمال سرقت کاهش می یابد اما باز احتمال دارد سارقین با شکستن درب و یا از محلی دیگر به جز درب ورودی وارد ساختمان شما شوند. نقطه اشتراک تمامی این مدلها در استفاده از کابل کواکسیال، پشتیبانی از رزولوشن 2 مگاپیکسلی، فاصله طولانی کابل کشی تا 500 متر و نداشتن مشکل تاخیر و کاهش کیفیت تصاویر میباشد. پس از اتصال دوربین به دستگاه ذخیره ساز باید این دستگاه ها را راه اندازی کنید.

این لنزها به صورت خودکار یا دستی زوم می شود. پارامترهای بسیار مهم برای یک موقعیت فیزیکی نصب دوربین عبارتند از : موقعیت داخلی (ایندور – در فضای مسقف) یا موقعیت خارجی (اوتدور – در فضای سر باز)، نوع، منبع و شدت نور تابشی در محیط نصب دوربین، میزان تغییر شدت نور به صورت لحظهای و در طول شبانه روز، و نهایتا فاصله و اندازه اشیاء مورد نظارت در محیط نصب دوربین و میزان تحرک اشیاء در محیط ؛ علاوه بر این پارامترها موارد دیگری نیز در انتخاب دقیق نوع و مدل دوربین موثر میباشند که در مطالب زیر به آنها پرداخته شده است.