لیست قیمت انواع دوربین مداربسته (۱۴۰۱)

بعد از مرحله کابل کشی نوبت به اتصالات فیش های بین دوربین و کابل ها در نهایت دستگاه ضبط تصاویر می رسد در دوربین های آنالوگ و HD از کابل کواکسیال و اتصال BNC برای تصویر و در دوربین های تحت شبکه یا IP از کابل های شبکه و سوکت شبکه برای تصاویر استفاده می شود.اتصالات تغذیه دوربین ها برق DC با ولتاژ 12 V می باشد که جریانی معدل 2 آمپر برای هر دوربین کافی است برای دستگاه ضبط تصویر از آداپتورهای 12 V و 3 تا 5 آمپر استفاده می شود که اتصال بین آداپتور و سایر دستگاه های نام برده شده با فیش های نری و مادگی صورت می پذیرد.پس از اتصالات تصویر و تغذیه نوبت به راه اندازی دوربین و دستگاه ضبط تصاویر می رسد که پس از بالا آمدن دستگاه تصاویر برای شما روی مانیتور نمایش داده خواهد شد. این کابل ها دارای هشت رشته ی چهار جفتی بوده و به وسیله ی سوکت های RJ-45 به متصل میشود. تنظیم دستگاه ضبط تصویر DVR یا NVR و انتقال تصویر بر روی اینترنتدر مرحله آخر نوبت به تنظیم دستگاه ضبط تصاویر میرسد DVR برای دوربین های آنالوگ و HD و NVR برای دوربین های تحت شبکه یا IP می باشد این دستگاه ها قابلیت های بسیار بالایی دارند و می توان زمان فیلم برداری را در آنها تنظیم نمود یا حتی حالت های مختلف تشخیص حرکت، آلارم و بسیاری دیگر از قابلیت هایی که شما می توانید از آنها استفاده کنید را روی این دستگاه ها تنظیم نمود.

اگر قصد دارید دوربین مداربسته را در اماکن عمومی و در محل رفت و آمد مردم نصب کنید، این کار به تنهایی منع قانونی ندارد. نوع دیگری از دوربین مداربسته نیز در صنعت استفاده میشود که حساس به درجه حرارت هستند و در هر مرحلهای از فرآیند، درجه حرارت را اندازهگیری میکنند. دوربین را باید تا حد امکان در جهت پشت به نور قرار دهید تا از سیاه شدن تصاویر یا اصطلاحا back light جلوگیری شود. این بخش دقیقا در وسط لنز قرار دارد. دوربین ها نباید رو به نور نصب شوند : به هیچ عنوان دوربین های مدار بسته را رو به نور نصب نکنید به این نکته توجه داشته باشید که این موضوع باعث می شود تصویر دوربین های شما خیلی روشن شود و اجسامی که از جلوی آنها رد می شوند به صورت واضح دیده نحواهند شد برای مثال چهره افراد در این حالت تاریک دیده می شود.

رابط کاربری ارائه شده در این تجهیزات بسیار عالی است و سبب می شود تا کاربردی بودن آن حفظ شود و کنترل ساده تری نیز به نسبت دستگاه های دیگر دارد. از مزیت های آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل، میتوان به کنترل و مدیریت خانه در هنگام سفر اشاره کرد. پورت RS485 : خروجی کنترل کننده برای دوربین های PTZ می باشد. ورودی صدا : برای وصل میکروفن یا دوربین هایی که میکروفون بر روی آنها تعبیه شده از این پورت استفاده می شود. پورت LAN : برای اتصال دستگاه DVR به اینترنت از این پور می توان استفاده نمود.

این یکی دیگر از ویژگیهای مرموز است که ممکن است بسیاری از مردم درباره آن ندانند. با استفاده از کابل ها و فیش های ارتباطی به این کابل ها می توان برق مورد نیاز دوربین ها را از منبع تغذیه تامین نمود و با استفاده از کابل هایی که برای تصویر هستند تصاویر را از دوربین ها به دستگاه DVR منتقل نمود. است، زیرا طراحی آن به شما این امکان را میدهد تا زاویه دید وسیع تری در محل مورد نظرتان داشته باشید. از همین رو می توان با تعداد دوربین مداربسته کمتری، بر یک فضای وسیع نظارت داشت. دستگاه ضبط تصاویر یا DVR (Digital Video Recorder) وظیفه ضبط و نمایش تصاویر ارسالی از طرف دوربین های مداربسته را دارد بطوری که تصاویر را می توان به صورت درلحظه بر روی نمایشگر و یا تصاویر قدیمی را که بر روی هارد دیسک خود ذخیره سازه کرده است مشاهد و بازبینی کرد.

پیش از این سیستم های مداربسته به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نمی گرفت. دوربین مداربسته بالت یک دوربین بیسیم آنتن دار ضدآب است که بدون نیاز به دستگاه ضبط تصاویر فیلمها را در خود نگه میدارد (نیازمند رم موبایلی). در اماکنی مانند آپارتمان ها که تمامی واحد های ساختمان می خواهند از تصاویر دوربین مدار بسته بهرمند باشند دور راه حل وجود دارد1-استفاده از آنتن مرکزی و انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی آنتن مزکزی که این امر سبب می شود تا تمامی واحد های ساختمان در تلویزیون خود بتوانند تصاویر دوربین ها راداشته باشند.2-استفاده از مودم که این امر باعث می شود ساکنین با وصل تلفن های همراه خود به wifi مودم بتوانند تصاویر را با نرم افزار مخصوص انتقال تصویر به صورت P2P داشته باشند. سیستم و تکنولوژی پیشرفته مخصوص ساخت داهوا این دوربین را از سایر دوربین ها متمایز کرده است. دوربین مدار بسته تحت شبکه و IP نوعی از سیستم های مدار بسته هستند که در بستر شبکه کار می کنند بدلیل داشتن IP مخصوص برای هر دوربین و دستگاه به آنها دوربین های IP گفته می شود و بخاطر نصب آنها در بستر شبکه به آنها عنوان دوربین های تحت شبکه نیز داده شده است مزیت این سیستم ها کیفیت بسیار بالای تصاویر و معایب آن تاخیر در ارسال تصویر و قیمت بالا می باشد.از دوربین های مدار بسته Ip در پروژه های حرفه ای با وسعت بالا استفاده می شود از دیگر مشکلات این سیستم ها می توان محدودیت کابل کشی با کابل های شبکه نام برد که برای افزایش کابل کشی در آنها باید از بستر فیبر نوری یا انتقال تصویر رادیویی استفاده نمود.

دوربین های C-mount به لطف امکان استفاده از لنزهای ویژه می توانند مسافت بیش از ۴۰ فوت را پوشش دهند، در حالی که لنزهای مدار بسته استاندارد فقط می توانند مسافت ۳۵-۴۰ فوت را پوشش دهند. کابل شبکه را به دستگاه DVR وصل کرده و آن را به اینترنت متصل کنید. نقطه نصب مناسبی را انتخاب کنید : در مسر دید دوربین نباید هیچگونه شی یا لامپی باشد تا باعث شود در هنگام تصویر برداری دوربین نقطه دید کوری را داشته باشد. در واقع پس از انتخاب کردن بهترین دوربین با تجهیزات کامل در بخشهای مختلف، نیاز است تا نسبت به نصب آن اقدام کنید. در اینجا میخواهیم آموزش صفر تا صد دوربین مدار بسته توسط خودتان را ارائه دهیم.

دوربین های مداربسته ، تصاویر محیط را ضبط نموده و با هدف ذخیره سازی ، به دستگاه DVR می فرستند. البته باید در نظر داشته باشید که شما در هنگام خرید دوربین مدار بسته اگر دوربین انتخابی دارای استاندارد های حفاظتی استاندارد باشد، می توانید دوربین مداربسته را با توجه به نوع نیاز خود در محیط های خارجی نیز نصب نمایید. شکل بالار مقایسه ای از دوربین های مداربسته آنالوگ و میزان کیفیت و حجم تصویر برداری را به ما نشان می دهد همانطور که مشاهد می کنید کیفیت دوربین های آنالوگ از CIF شروع که معدل دوربین های مداربسته 420 TVL بوده شروع و تا 960 H که معادل دوربین های مداربسته آنالوگ با کیفیت 800 TVL است ادامه دارد و در دوربین های مداربسته HD کیفیت با 720 p که معدل دوربین های 1.3 MP و 1080 p که معدل دوربین های مداربسته 2 MP است نشان داده شده و میزان کیفیت تصویر و ابعاد با دقت به اعداد ضرب شده در زیر هر کدام از این کیفیت ها قابل مشاهد است.

از اتصال مناسبی برای نصب دوربینها استفاده کنید : برای نصب دوربین ها حتما از پیچ و رول پلاک استفاده کنید تا دوربین ها از نظر نصب استحکام لازم را داشته باشند. محلی که قرار است سیم کشیهای لازم انجام شود نیاز است به صورت اصولی انتخاب و مشخص شود. نوع نور محیط نیز نصب و راه اندازی بسیار حائز اهمیت است در صورتی که شما دوربین را در محیط نصب کنید که از روبروی آن نور زیادی بتابد باید از دوربین های استفاده کنید که قابلیت WDR داشته باشد و اگر شما می خواهید در شب نیز پلاک خودروی مورد نظرتان را ببینی باید دوربین مداربسته تهیه کنید قابلیت BLC داشته باشد این نکات در انتخاب نوع دوربین مدار بسته بسیار حائز اهمیت می باشد. در نظر داشته باشید، وقتی وارد طبقه یکم پاساژ نادری شدید، برای پیدا کردن فروشگاه کمیران دنبال پلاک یک بگردید. تهیه نقشه و جایگذاری دوربین هااولین قدم قبل از نصب سیستم نظارتی تهیه نقشه و جایگزاری دوربین ها به توجه به فضای دخلی و بیرونی اماکن می باشد برای مثال دوربین های سقفی دارای لنز های wide هستند یا می توان گفت فیلم برداری در این دوربین ها به صورت پهن است و عموما از این نوع دوربین ها در فضاهایی مثل اتاق ها استفاده می شود و یا دوربین های دیواری که لنز آنها Tele یا طولی است برای فضاهایی مانند خیابان ها راه رو ها و سایر محیطی که فیلم برداری طولی احتیاج دارد استفاده می شود.برخی دیگر از مشخصات دوربین های مدار بسته نیز تعیین کننده است که می توان در این مشخصات به حالت دید در شب دوربین، ضد آب یا ضد گردو غبار بودن دوربین ها که این موضوع تعیین کننده دوربین های داخل و خارج ساختمان می باشد اشاره نمود در دوربین هایی که روی پلاک آنها In Door نوشته شده شما عموما نمی توانید آنها را در محیط بیرون نصب کنید چون در مقابل ورود آب و گردو غبار آسیب پذیر هستند و در این حالنت می بایست از دوربین هایی با مشخصه out Door استفاده شود.

کنترل از راه دور به شما این قابلیت را می دهد که از هر جای دنیا با استفاده از اینترنت تصاویر محل کار یا زندگی خود را مشاهده کنید و کنترل بیشتری بر آن ها داشته باشید. دوربین های مداربسته عموما برای استفاده های امنیتی و نظارتی کار برد دارند و مثال هایی از این کاربردها را در تصاویر بالا مشاهده می کنید که چند نمونه از کاربرد دوربین مداربسته از جمله در مکان هایی که کوره های ذوب آهن وجود دارد و امکان حضور نیروی فردی در نزدیکی آنها بدلیل حرارت نیست و یا کنترل ترافیک و یا کنترل هوشمند تردد برای سازمان های راهنمایی و رانندگی و همچنین نمونه ای از استفاده از دوربین مداربسته در کنترل عبور و مرور فضای یک کارخانه و انتقال تمامی این تصاویر به اتاق های مانیتورینگ می باشد. در نتیجه اگر نیاز شما، زوم کردن و دیدن جزئیات بیشتر مانند پلاک ماشین میباشد، باید دوربین مداربسته با قابلیت زوم تهیه کنید.

نصب دوربین مداربسته در مکان های مختلف از جمله (آسانسور – کوچه – پارکینگ – خانه – مغازه و …) با مشاوره رایگان جهت کاهش قیمت و نصب دوربین در بهترین مکان ممکن جهت پوشش دهی سایت hivisioncctv بیشتر. در ادامه با بکار گیری اصول نصب می توان به راحتی دوربین های مداربسته یک مغازه را نصب کرد. دوربین مداربسته Streamax: میتوان گفت برند استریمکس برترین برند در حوزه نظارت خودرویی میباشد. معایب : حجم تصویر برداری بالا و نیاز به حافظه بیشتر برای ضبط تصاویرالبته در مقایسه کلی می توان گفت امروزه استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ منسوخ شده و دوربین های مداربسته HD به صورت کامل جایگزین دوربین های آنالوگ شده اند.کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ با TVL (تی وی لاین ) مشخص می شد و اما در دوربین های HD این کیفیت با MP (مگا پیکسل) سنجیده می شود TVL در حقیقت خط های افقی هستند که تصویر را تشکیل می دهند اما پیکسل ها با استفاده از نقاط ریز و تجمع این نقاط پیکسل در کنار هم تصاویر را تشکیل می دهند و این نوع تصویر برداری در دوربین های دیجیتال و با کیفیت بالا مرسوم می باشد. دوربین های مداربسته آنالوگ اولین نمونه از دوربین های مداربسته هستند که امروزه کاربرد زیادی ندارند و دوربین های مداربسته HD جایگزین این دوربین ها شده اند از مزایا و معایب این سیستم ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دوربین ها با توجه به کاربردشان در اندازه های مختلفی وجود دارند. شامل بخش های مختلفی است که هر بخش نیاز به راه اندازی و تست اولیه دارد تا نصاب از تمام مراحل نصب از نظر فنی و کیفی اطمینان کامل داشته باشد در ادامه به چند خدماتی که در حین نصب باید توسط نصاب انجام شود اشاره خواهیم کرد. سایر خدمات پرطرفدار رهاورد نیرو شامل این موارد می شوند : ” نصب درب اتوماتیک شیشه ای ، نصب کرکره برقی ، نصب آیفون تصویری و هوشمند سازی ساختمان ” . زوم یا بزرگنمایی لنز دوربین مداربسته، به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. دوربین های مداربسته دام در نسخه های کوچک و میکرو نیز برای استقرار گسسته در دسترس می باشند و در انواع خانه ها متناسب با سبک های مختلف معماری موجود هستند. دوربین مداربسته به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت بوده و قابلیت جابجایی ندارد و نام اختصاری آن CCTV می باشد.

بدنه اصلی : بدنه ای که شکل ظاهری دوربین را تشکیل می دهد این بدنه ها در ip های مختلف ساخته می شود و می تواند دوربین را در مقابل نفوذ گردو غبار و رطوبت حفاظت نماید جنس این بدنه معمولا از آلمینیوم یا پلاستیک می باشد و سطح ip آن تعیین کننده نصب دوربین در فضای داخل یعنی دوربین های IN Door و نوع دیگری از دوربین ها که مناسب برای فضای بیرون هستند با نام OUT Door می باشد. دوربین های ۴k معمولا شکل ظاهری یکسانی دارند. شرکت رهاورد نیرو مرجع فروش دوربین مداربسته و همچنین نصب حرفه این مدل دوربین ها است.