لیست و قیمت خرید دوربین مداربسته – نصب دوربین مداربسته

شاید در فیلمها دیده باشید که سارقین جلوی دوربین مداربسته را با پارچه یا مقوا میپوشانند و دید آن را مختل میکنند. برای آنکه یک سیستم امنیتی قوی داشته باشید، باید دوربینهای مناسب داشته باشید و آنها را به خوبی نصب کنید. این دوربین مداربسته در مکانهایی که نیاز به زوم قوی و کیفیت بالای فیلمبرداری دارند استفاده میشود. مکان نصب دوربینها هم با توافق جمعی تعیین شود و به گونهای نباشد که حریم خصوصی ساکنان یا همسایگان را نقض کند؛ مثل این که فرض شود مکان نصب یکی از دوربینهای نصب شده به گونهای باشد که امکان فیلمبرداری از درون منزل شخصی را ممکن سازد. دوربین های مداربسته مخفی برای کاربردهای شخصی با منع قانونی مواجه میباشند.

چهار پسر جوان سد راه یک کارمند که قصد ورود به محل کارش در خیابان خردمند را داشت، شدند و با تهدید چاقو و ضربوشتم، موبایل کارتهای اعتباری و کیف این فرد را سرقت میکنند. برای اینکار راه های گوناگونی وجود دارد. هایک ویژن دسته بندی های مختلفی برای ارائه دوربین مداربسته دارد و می توان به دلیل تنوع مدل های دوربین هایک ویژن، تجهیزات این شرکت را در حالت های مختلفی دسته بندی کرد. فروش ویژه ایران هایلوک شامل تجهیزات نظارتی در این وبسایت اجرایی شده و کاربران می توانند با تخفیف بسیار خوب کالاهای موجود در این سبد را خریداری کنند. عکس این موضوع هم صادق است و دوربینی که با زاویه زیادی نسبت به دیوار نصب میشود فضای بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

این دوربین ها در واقع همان دوربین های آنالوگ هستند با این تفاوت که با تغییر فرکانس خروجی در آنها، کیفیت تصاویر مداربسته به طرز چشمگیری افزایش یافته است، لازم به ذکر است که در دوربین های آنالوگ HD از تکنولوژی فشرده سازی تصاویر در آنها استفاده شده که باعث می شود در کنار حفظ کیفیت تصاویر از حجم آنها به شدت کاسته شده و مشکلی برای ارسال آنها از دوربین به دستگاه DVR به وجود نیاید؛ به این ترتیب کیفیت تصاویر در بستر آنالوگ از نیم مگاپیکسل تا رزولوشن های 8 مگاپیکسل ارتقا یافت. در زمان نصب دوربین مدار بسته لازم است که یکسری اصول رعایت شود تا ضمن صحیح نصب شدن دوربین مداربسته، این دوربین ها از هرگونه آسیب نیز مصون بماند.

نصب دوربین مدار بسته در قسمتهای مشاعی بهمنظور جلوگیری از سرقت و حفاظت از محیط ساختمان توسط هیأتمدیره منتخب ساختمان با رعایت مقررات شرعی منع قانونی ندارد. هر مالک آپارتمان که اقدام مذکور را منافی حقوق خود بداند میتواند با طرح دعوی حقوقی الزام به جمعآوری وسایل مذکور را درخواست نماید. وی در پاسخ به اینکه اقدام قانونی شهروندان در برابر اقلیت مخالف نصب دوربین مدار بسته در ساختمانهای مسکونی چگونه باید باشد؟ و میان رده هاییمانند هایک ویژن، یونی ویو، ویوتک و یا دوربین های با کیفیت بالایی مانند سونی،هانی ول Honeywellو غیره انتخاب کنید.البته که قیمت دوربین مدار بسته باکیفیت، بالاست. این دوربین دارای بدنه فلزی است و با استاندارد IP67 طراحی شده است. دوربین مداربسته تحت شبکه یا دوربین IP نوعی دوربین فیلمبرداری دیجیتال است که داده های کنترل را دریافت می کند و داده های تصویر را از طریق شبکه IP ارسال می کند.

خرید دستگاه نامناسب برای نیازهای شما واقعاً میتواند تجربه شما را کاهش دهد و سایر کاربردهای دید در شب را محدود کند. بنابراین اگر قصد خرید دوربین مدار بسته را دارید، باید با توجه به نیازهای مکانی، شرایط محل مورد نظر و همچنین بودجهای که در اختیار دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. خرید دوربین مدار بسته با توجه به نیاز شما می تواند متفاوت باشد؛ همچنین خرید دوربین مداربسته اصل با قیمت مناسب در بازار ممکن است با چالش های خود همراه باشد. تصاویر این نوع از دوربین های مدار بسته کیفیت پایینی داشتند و سیگنال ها به صورت آنالوگ و با سرعت کم ارسال می شدند.

اگر بخواهیم قیمت داهوا برای این محصولات را بیان گنیم باید بگوییم نسبت به انواع آنها قیمتی متفاوت هستند. اکنون که شما اصول اولیه نصب دوربینهای امنیتی را شناختید، نوبت به نصب دوربین مداربسته داهوا میباشد. دوربینهای مدار بسته با توجه به زاویه انتخاب شده قابلیت کنترل محیط را به خوبی فراهم میکنند. دوربین مداربسته بیسیم با توجه به محل قرارگیری و عدم نیاز به کابلکشی از دوربین به دستگاه ضبط کننده، معمولا هزینه کمتری دارد. در کل بدنه ای که با جنس فلز ساخته شود به دلیل اینکه دارای مقاومت بیشتری می باشد، از قیمت بالاتری برخوردار می باشد و بدنه ی دوربین هایی که از جنس پلاستیک هستند دارای قیمت کمتری می باشند.

این دوربین ها نوعی از دوربین های IP محسوب می شوند که به یک سیستم ارسال کننده اطلاعات و یک سیستم دریافت کننده بی سیم نیاز دارند. بنابراین کیفیت تصویر در این دوربین ها کم تر از سایر سیستم ها می باشد. می توان از میکرو سویچ های مخصوص در زیر پایه دوربین و کاور دوربین مداربسته استفاده نمود و به محض باز شدن درب کاور و یا شل کردن پیچ پایه دوربین مداربسته، آژیر به صدا در خواهد آمد. با زیاد شدن طول کابلهای برق و اینترنت دوربین، حتی غلافهای سفید و فلزی هم نمیتوانند از زشتی و نامناسب بودن آن بکاهند. استفاده از سنسور مایکرو ویو -این سنسور به گونه ای عمل می کند که به محض نزدیک شدن سارق به دوربین مداربسته آلارم می دهد . به عنوان مثال می توان از سنسورهای لرزشی در داخل کاور های دوربین مداربسته استفاده کرد و سنسور را به یک سیستم حفاظتی و آژیر متصل نمود . اگر شما فکر میکنید که مراحل نصب دوربین مداربسته داهوا سخت میباشد و ممکن است به خوبی آنها را انجام ندهید، میتوانید از فروشگاههای معتبر اقدام به نصب کنید. سپس در صورت ممانعت یکی از اعضا از طریق شورای حل اختلاف یا در مواردی شکایت کیفری اقدام شود.

قبل از خرید دوربین مداربسته باید نقشه ساختمان و شرایط جغرافیایی ساختمان را بررسی کنید، تا بتوانید نوع و تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز را محاسبه کنید. دقت داشته باشید که کابلها بهتر است مسیر کوتاهی را از دوربین تا دستگاه طی کنند و در معرض دید قرار نگیرند. بنابراین باید به دوربین های IP متصل شوند و از این رو کیفیت تصویر بسیار بالاتری نسبت به DVR فراهم می کنند. برخلاف نوع قبلی که از نور مادون قرمز بهره نمی بردند ما این نوع از دوربین برای ضبط تصاویر از نور مادون قرمز استفاده می کنند. دوربینهای مداربسته برای اتصال به کابل برق، دستگاههای ذخیرهسازی تصاویر و اینترنت باید از سیم استفاده کنند.

هنگامی که شما نصب دوربین مداربسته داهوا به دستگاه ضبط کننده ویدئویی را انجام دادید، باید تنظیمات آنها را انجام دهید تا دوربینها شروع به کار کنند. درعین حال کاربران می توانند با دقت بالا، روی چهره افراد زوم کنند و در صورت نیاز از تصاویری با کیفیت در دادگاه ها استفاده کنند. جواب این سوال در این مقاله به صورت دقیق ارائه خواهد شد پس تا انتهای مقاله آموزشی با ما همراه باشید. گفته می شود که در محیط هایی چون پارکینگ، پمپ بنزین و یا هر محیطی که نور در آنجا زیاد است، قرار گرفتن دوربین مدار بسته در جلوی منبع نور در نهایت سبب می شود تا اطراف سوژه یک هاله روشن یا هاله نور ایجاد گردد.

بهترین راه حل برای پاسخ به این نیاز شما خرید دوربین مداربسته می باشد که بتوانید دائما محل زندگی خود را تحت مراقبت داشته باشید. در این سیستم دوربین ها از طریق کابل شبکه به سوئیچ شبکه متصل می شوند و از سوئیچ هم از طریق مسیرهای ارتباطی (UPLink) به NVR ارتباط می گیرند و دیگر نیازی نیست از هر دوربین یک کابل تا محل دستگاه رکوردر کشیده شود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند. دوربینهای وایرلس و بدون سیم نصب بسیار ساده و راحتتری نسبت به دوربینهای سیمی دارند. اگرچه این دوربینها ثابت هستند اما میشه در برخی مدلها (دوربینهای جعبه ای) لنز اونها و تعویض کرد و زاویهی پوشش دوربین رو تغییر داد. مکان قرارگیری دوربینها طوری نباشد که دائماً بادهای شدید به آنها برخورد کند. بعد از نقشه کشی اصولی، نوبت نصب دوربین مداربسته داهوا در مکان مناسب میباشد. فروشگاه ری کم یکی از معتبرترین فروشگاههای دوربین مداربسته در تهران میباشد که نصب دوربین هم انجام میدهد. همچنین امکان به سرقت رفتن آنها هم بیشتر میشود.

به عبارت دیگر شاید شما از دوربین ۴ مگاپیکسل در پروژه خود استفاده نموده اید و هزینه قابل توجهی پرداخت کرده اید ولی در انتخاب ضبط کننده اشتباه کرده و همانطور که اشاره شد در پاراگراف بالا شما در تصاویر بازپخش به هیچ وجه همان کیفیت دوربین ۴ مگاپیکسل را شاهد نیستید.در کل برای داشتن تصاویر مناسب و رزولیشن مطلوب ، نه تنها دوربین بلکه دستگاه ضبط کننده و بعضا کابل نیز تاثیر قابل توجه را می تواند بر روی تصویر سایت hivisioncctv شما داشته باشد. انجام این تغییرات و تنظیمات شبکه، کار سختی نیست ولی باید مرحله به مرحله آن را پیش ببرید تا بتوانید بهدرستی این کار را انجام دهید.

1. کابل کشی دوربینهای مداربسته تا دستگاه ضبط کننده ویدئویی به چه صورت است؟ ، اظهار داشت: درباره این موضوع نکته اول این است که همه تصمیمات هیئت مدیره باید در قالب صورتجلسههای رسمی مکتوب شود تا در مراجع رسمی قابل استناد باشد. امکان تنظیم فوکوس را دارد و و معمولا از چهار تا عدسی تشکیل شده است. استفاده از فناوری بلوتوث بر روی دوربین های امنیتی، تنظیم آن را در فاصله کم (معمولاً بین 10 تا 100 متر) آسان می کند. حراست به عنوان مرجع کنترل دوربین ایفای نقش می کند و به نظر میرسد برای ساختمانهای مسکونی هم اهالی میتوانند مدیر ساختمان یا هر همسایه دیگری را که مورد اعتماد اکثریت است انتخاب کنند و از او تعهد بگیرند که فیلمهای ضبط شده را در دسترس هیچ فردی – حتی هیچ کدام از اهالی – قرار ندهد و فقط با درخواست رسمی مقام قضایی، در اختیار مرجع ذیصلاح قرار گیرد. آشنایی با انوع دوربین مداربسته به ما این کمک را می کند، تا بتوانیم دوربین مداربسته مناسب با محل خود را به درستی هرچه تمام تر انتخاب کنیم. انواع دیگری از دوربین های مداربسته وجود دارند که با توجه به کاربری های مختلف می توانید از دوربین های اسپید دام، دوربین های صنعتی، پین هول، مینیاتوری و …