ماه امنیت سایبری اروپا | امنیت حرفه ای


این ماه امنیت سایبری اروپا در سال 2022 است، که دهمین سال افزایش آگاهی سایبری در سراسر اروپا است. ECSM امسال با هدف دستیابی به متخصصان بین 40 تا 60 سال، از تمام بخش‌های اقتصاد، با تمرکز به ویژه بر SMEها، انجام می‌شود.

ECSM توسط آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا مستقر در آتن راه اندازی شد.ENISA). مدیر اجرایی آن Juhan Lepassaar گفت: «تعداد حملات آنلاین موفقیت آمیز را می توان تا حد زیادی کاهش داد اگر افراد بیشتری بدانند چگونه تشخیص داده و واکنش نشان دهند. این همان چیزی است که در ماه امنیت سایبری اروپا انجام می شود. جوایز جدید معرفی شده در سال جاری باعث دیده شدن و انگیزه بیشتری برای توسعه ابزارها و کمپین هایی برای کمک به شهروندان اتحادیه اروپا می شود. این نشان دهنده گامی بیشتر در توسعه ده ساله ECSM است. ایجاد یک اروپای قابل اعتماد و امن سایبری همچنین به معنای کمک به همه مشاغل در یک محیط دیجیتال امن است.

ENISA و گروه کاری ضد فیشینگ بنیاد اروپایی (APWG.eu) فردا یک وبینار درباره آخرین روندهای فیشینگ، تاکتیک ها و کارهای انجام شده برای مبارزه با جرایم سایبری برگزار می کنند. حضور در آن رایگان است، اما باید از قبل ثبت نام کنید این لینک.

پیوندها

برای آگاهی سایبری بریتانیا از سایت رسمی سایبری مرکز امنیت سایبری ملی دیدن کنید: https://www.ncsc.gov.uk/cyberaware/home.

مطالب آگاهی ECSM:

ECSM 2022 – فیشینگ:

ECSM 2022 – باج افزار:

آزمون امنیت سایبری ECSM:

رویدادهای ENISA

در همین حال ENISA اولین امنیت سایبری را سازماندهی می کند کنفرانس تحلیل بازار، در تاریخ 23 و 24 نوامبر; یک رویداد ترکیبی، در بروکسل و آنلاین، رایگان برای شرکت. و در 14 اکتبر ENISA دومین کنفرانس امنیت سایبری دریایی را با میزبانی مشترک آژانس ایمنی دریایی اروپا برگزار می کند.EMSA)، در لیسبون، جایی که EMSA مستقر است. از جمله سخنرانان است لیندرت بالهلندی که رئیس بخش ایمنی، امنیت و نظارت در EMSA است. جو دالتون، شریک وابسته، رئیس اروپا در بریتانیا و شرکت تست نفوذ و تیم قرمز مستقر در ایالات متحده همکاران تست قلم، در مورد هک سایبری کشتی ها صحبت می کند.

اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی دسامبر مجله امنیتی حرفه ای.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/training/european-cybersecurity-month/