ماکت دوربین مداربسته CCD مدل S1

نقطه کور دوربینهای مداربسته کجاست؟ نقطه کور دوربینهای مداربسته، دقیقا زیر آنها میباشد. دوربینهای تحت شبکه که معمولاً با عنوان دوربینهای IP نیز معرفی میشوند را میتوان متشکل از یک دوربین و یک کامپیوتر که با هم ترکیب شدهاند توصیف کرد. دوربینهای مداربسته غیرمخفی برای پوشش فضاهای مهم و اصلی، و دوربیهای مداربسته مخفی برای فضاهایی که دید کور دارند و دوربینهای مداربسته معمولی به آنجا دسترسی ندارند، نصب میشوند. نقاط کور دوربینهای مداربسته، همیشه از مشکلهای چالش برانگیز است که دزدهای حرفهای با استفاده از همین نقاط وارد کارخونهها یا فضاهای دیگر میشوند. تغییر یافتن تنظیمات نوع تکنولوژی دوربین مدار بسته، عدم دریافت نور کافی توسط سنسور نور سنج دوربین مدار بسته از دلایل اصلی نمایش تصاویر به صورت سیاه و سفید در دوربین های مدار بسته است. دوربین­ها برای نمایش تصویر در شب نیاز به نور مصنوعی دارند که برای رفع کمبود نور در ساخت دوربین­ها از LED با تکنولوژی infrared(IR) استفاده می­شود که معمولاً نسبت به فضای مورد نیاز و استاندارد مدل­های مختلف دوربین تعداد معینی LED IR در اطراف لنز به کار گرفته می­شود تا با پراکنده کردن نور مادون قرمز بتواند امکان تصویر برداری را برای دوربین فراهم آورد. امکان استفاده از هوش مصنوعی برای عملیات تحلیل تصویر در دوربین هایک ویژن وجود دارد.

در این شرایط دوربین مداربسته مینیاتوری به علت اندازه کوچکی که دارد گزینه مناسبی برای آن قسمت از فرایند می باشد. امکان نصب چه نوع از دوربین مدار بسته در امدادکاران وجود دارد؟ به همین دلیل امنیت این نوع از دوربین ها بسیار بالا بوده و امکان مدیریت فایل ها در آن وجود خواهد داشت. این دوربین ها امکان زوم کردن روی تصاویر با وضوح بسیار بالا را دارند. مواردی که در بالا ذکر شد از مهم ترین فاکتورهایی است که در زمان نصب دوربین بایستی مورد توجه قرار گیرد. اساسا انتخاب محل مناسب برای موارد بالا یکی از مهمترین بخش های نصب دوربین های مداربسته به حساب می آید، و اگر در مورد محل مناسب توجه نشود حتی با دوربین های کیفیت بالا و خاص نیز نمیتوان بازدهی مناسب را دریافت کرد. باید بدانید که چه نوع لنزی برای محل و هدف مورد نظر شما و یا بزرگنمایی و فوکوس بر روی بخش خاصی از محیط مناسب است. تنظیم نبودن ساعت و تاریخ دستگاه، وجود مشکل در ولتاژ ورودی دستگاه، وجود مشکل در اتصالات باتری از رایج ترین دلایلی است که باعث بروز این مشکل در دوربین مدار بسته می شود. اتاق کارکنان و پرسنل از مکان های رایج برای نصب دوربین مدار بسته در ادارات و سازمان ها است.

بررسی تنظیمات نوع تکنولوژی دوربین مدار بسته، تمیز کردن لنز، بررسی سالم بودن لنز و… دوربینهای دید در شب به کمک تکنولوژی مادون قرمز، در تاریکی و نبود نور کافی، تصاویری با کیفیت ضبط میکنند. اما اگر دوربینهای مداربسته شما دارای قابلیت دید در شب نیستند، باید نور کافی برای ضبط تصاویر با کیفیت را فراهم کنید. برای این که بتوانید یک سیستم مداربسته ای که متناسب با کارایی و بودجه ی شما باشد، باید اطلاعات اولیه را که مهم ترین دلیل برای خرید دوربین های مداربسته می باشد را کسب کنید. دوربینهای مداربسته آنالوگ، از اولین دوربینهای مداربسته هستند که از طریق کابل کواکسیال، اطلاعات دریافتی را به ضبطکننده DVR منتقل میکند و در آنجا تصاویر پردازش میشود.

علاوه بر این، این محصول به دلیل توجه به نیازهای خاص مشتری ، محبوب ترین برند دوربین های مدار بسته است. به طور کلی بهترین محل نصب دوربین مدار بسته برای منازل و مجتمع های مسکونی: درب جلویی ساختمان، پارکینگ، انباری، راه پله و آسانسور می باشد. شما میتوانید با وسایلی ساده به راحتی برای مغازه یا محل سکونت خود دوربین مداربسته بسازید. در نتیجه شما میتوانید با مراجعه به صفحه نصب دوربین مداربسته در تهران، از مشاوره حرفهای و رایگان عماد ایمن بهرهمند شوید. کارشناسان عماد ایمن سه فاز هر پروژه حفاظتی شامل، طراحی، اجرا و نگهداری از تجهیزات را پوشش میدهند. انتقال تصویر در این نوع دوربین مداربسته بدون نیاز به اینترنت است و این یعنی حتی با قطع بودن اینترنت و عدم نیاز به IP ثابت تصاویر را انتقال دهید و به کمک اینترنت می توانید در هر جایی به کمک موبایل تصویر ضبط شده دوربین ها را ببینید. بررسی جریان برق منبع تغذیه دوربین، چک کردن لنز دوربین، بررسی سالم بودن آداپتور از جمله اقداماتی است که به رفع این مشکل کمک می کند.

بهطور مثال، هنگامی که بخشی از تصویر نور زیادی دارد و بخش دیگر در نیمه تاریک قرار میگیرد، جزئیات تصویر در نیمه تاریک مشخص نمیباشد. اما اگر از دوربینهای مداربسته با قابلیت WDR استفاده شود، تصویر هم در نیمه پرنور و هم در نیمه تاریک دارای جزئیات خواهد بود. اگر چه تا چند سال قبل کاربرد دوربین های مداربسته به طور انحصاری برای شرکت ها و محیط های کاری حرفه ای بود اما حال در فضای باز و منازل مسکونی نیز استقبال بسیاری شده است. در این مقاله سعی کردیم قوانین نصب دوربین مداربسته در مشاعات ساختمان که شامل آسانسور، پارکینگ و راهرو است را برای شما شرح دهیم تا از حقوق خود و دیگران در هنگام نصب دوربین مداربسته آگاه شوید. انتخاب نوع دوربین مدار بسته با توجه به محلی که قصد نصب دوربین مدار بسته را دارید و نیازهای شما متفاوت است. یکی از سوالات رایجی که افراد هنگام نصب این سیستم از کارشناسان ما می پرسند سوال درباره محل نصب دوربین مدار بسته است. بهترین محل نصب دوربین مدار بسته در ادارات و سازمان ها: درب ها، راهروهای ساختمان، محل های مراجعه ارباب رجوع، اتاق کارکنان، آسانسورها می باشد.

دوربین های بولت، دام، اسپید دام، فیش آی، پین هول، حرارتی، روز و شب، دید در شب از انواع این دوربین سایت hivisioncctv ها هستند. در اینجا نحوه خرید دستگاه دید در شب را خواهید آموخت و از تمام این اشتباهات رایج هنگام خرید سیستم نظارتی و دوربین مداربسته دید در شب اجتناب کنید. بررسی ها نشان می دهد برخی مشکلات و خرابی ها در انواع دوربین مدار بسته بسیار رایج و متداول بوده و حتی دلایل کاملا یکسانی نیز دارند. از همین رو نیز قصد داریم به بعضی از مشکلات رایج دوربین دوربین مدار بسته اشاره کرده و علت به وجود آمدن آن ها و همچنین چگونگی رفع این مشکلات را مورد بررسی قرار دهیم. وجود مشکل در تنظیمات دستگاه DVR، خراب بودن هارد دستگاه از رایج ترین دلایلی است که باعث ضبط نشدن تصاویر دوربین می شود. کاربرد نوع دیگر این دوربین های مداربسته در مکان هایی می باشد که ممکن است طی یک فعالیت صنعتی امکان دسترسی و مشاهده برخی از سمت های فرایند وجود نداشته باشد.

بررسی هارد دستگاه، اندازه گیری ولتاژ ورودی دستگاه، عیب یابی سخت افزاری و تعمیر دی وی آر دوربین مدار بسته از جمله راهکارهایی است که کمک به رفع این مشکل می کند. از اقدامات کاربردی برای رفع این مشکل در دوربین می باشد. دوربین های مدار بسته را می توان بر اساس لنز نیز دسته بندی کرد، دوربین های لنز فیکس، لنز وریفوکال و AL از انواع این دوربین هستند. این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل هایی مشخص را به شما نشان دهند. دسته بندی های گوناگونی برای طبقه بندی انواع دوربین مدار بسته وجود دارد. 3- اگر ساختمان شما چند طبقه میباشد، توصیه میشود در طبقه همکف که رفت و آمد بیشتری صورت میگیرد، تعداد دوربینهای مداربسته بیشتر باشد. این که آیا از هایلوک، هایک ویژن، داهوا یا سازنده دیگری استفاده می کنید، این بر دوربین شما تأثیر می گذارد. در حال حاضر برندهایی نظیر داهوا (Dahua)، هایک ویژن (Hikvision) و تیاندی (Tiandy) پیشروترین ارائه دهندگان این تکنولوژی ­ها در جهان هستند. در این میان شرکت هایک ویژن را می توان پیشتاز تکنولوژی های نوین در زمینه دوربین های مداربسته دانست که در ایران نیز انواع دوربین های این شرکت در بازار موجود است.

تنظیمات نور، تصویر، صدا، انتقال تصویر دوربین مدار بسته و غیره برخی از فعالیت هایی است که در این مرحله انجام می شود. بی توجهی به هر یک از این موارد می تواند از کیفیت تصاویر ضبط شده در دوربین های مدار بسته بکاهد. مجموعه تهران شنزن نمایندگی شرکت فراگستر تنوعی از دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی را با بالاترین کیفیت ها ارائه می کند. علاوه بر آن مجموعه امدادکاران به عنوان نمایندگی دوربین مدار بسته اکثر برند های معتبر داخلی و خارجی، خدمات خود را با ارائه ضمانتنامه و گارانتی ارائه می کند. در امدادکاران عملیات نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته با رعایت تمامی نکات ذکر شده ارائه می شود. در امدادکاران علاوه بر خدمات دوربین مدار بسته خدمات گوناگون دیگری در زمینه برق و الکترونیک ارائه می شود. وجود اختلال در جریان برق منبع تغذیه دوربین، وجود مشکل در لنز دوربین، داغ شدن بیش از حد آداپتور از دلایل اصلی بروز این مشکل در دوربین های مدار بسته است.

هایک ویژن را از کمیران بخرید و اطمینان داشته باشید این شرکت «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» را سه اصل اولیه کار خود میداند. با توجه به تنوع وسیع دوربین های مداربسته لازم است که برخی اصطلاحات که برای ویژگی یکسان WDR به کار می رود آشنا شوید. تکنولوژی TVI قادر است سیگنال های دیجیتال را به آنالوگ تبدیل کند و این امر باعث افزایش مسافت ارسال و کاهش هزینه ها می شود. در ساخت قفل های هوشمند جدید از تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای استفاده شده تا حدی که با شناسایی چهره صاحب خانه، امکان دسترسی به قفل فراهم می شود. شما می توانید با خرید یک دوربین ۴k تصاویر مناسبی داشته باشید و تمام جزئیات و چهره افراد را به راحتی شناسایی کنید. تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود و خروج از منطقه حفاظت شده، تشخیص صدای محیط، تشخیص چهره انسان و پلاک خودرو، تشخیص تجمع افراد، تشخیص ولگردی افراد، تشخیص پارک خودرو در مکان غیر مجاز، تشخیص دود و حرارت از جمله مزایایی است که در این دوربین ها وجود دارد.

کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. این دوربین ها از لنز مخصوصی برخوردارند که بسیار واید میباشد و قابلیت پوشش یک فضای بزرگ را فراهم می آورد. چرا بهتر است نصب و تعمیر دوربین مدار بسته را به امدادکاران بسپارید؟ دوربین مداربسته پین هول دید در شب ندارد و برای نصب آن کافی است یک کابل RG59 و یک سیم برق برای آداپتور 12 ولت بکشید و به دوربین مداربسته سوزنی یا پین هول متصل نمایید. چنانچه دوربین مداربسته شما در بستر آنالوگ و دارای تکنولوژی HDCVI می باشد ؛ تغذیه مناسب ۱۲ ولت را به شکل جداگانه و مجزا از آداپتور مرکزی برای دوربین مهیا کنید . و دستهبندیهای دیگر دوربینهای مداربسته براساس نوع تکنولوژی بهکار رفته در آنها میباشد. از این نوع دوربین ها معمولاً برای نظارت استفاده می شوند، اما برخلاف دوربین های مدار بسته تلویزیونی آنالوگ آنها نیازی به دستگاه ضبط محلی نداشته و فقط یک شبکه محلی دارند. با این قابلیتها دیگر نیازی به حضور فیزیکی در ساختمان و کنترل وضعیت امنیت ساختمان به صورت حضوری را نخواهید داشت. اطمینان یافتن از برخورداری تیک ضبط در تنظیمات دستگاه، کنترل و بررسی هارد دستگاه به رفع این مشکل کمک می کند.

همچنین باید توجه داشت، دوربینهای مداربستهای که خارج ساختمان نصب میشوند، مستقیم در جهت تابش نور آفتاب نباشند. در این قسمت به بررسی دوربینهای مداربستهی مناسب داخل ساختمان و خارج ساختمان میپردازیم. اما برخلاف دوربینهای آنالوگ، دوربینهای مداربسته IP، مستقیما به اینترنت وصل میشوند و اطلاعات به صورت مستقیم در خود دوربین پردازش میشود. کسب اطلاعات کلی پیرامون این ویژگی ها می تواند در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب کمک کننده باشد. انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین یکی از موضوعات مهمی است که برای استفاده حداکثری از تصاویر دوربین مدار بسته حائز اهمیت است. همچنین بهتر است برای فضاهایی که نور آنجا کم است، از دوربینهای مداربسته دید در شب استفاده شود. این دوربینها در فضاهای تاریک یا با نور کم نصب میشوند. مخصوصا در فضاهای بزرگ و صنعتی بهتر است حتما با یک کارشناس مشورت کنید. در حال حاضر نصب دوربین مدار بسته برای بسیاری از اماکن اجباری است.

یا مثلا دوربین های بولت را باید در فضا های باز و بیرونی استفاده کنید و دوربین های دام هم غالبا برای اماکن سرپوشیده کارایی دارند و … توجه داشته باشید که محل نصب دوربین از دسترس افراد دور باشد بنابراین بهتر است دوربین را در طبقات بالایی نصب کنید یا از یک قاب فلزی جهت محافظت آن استفاده نمایید. 6- بهطورکلی، بهتر است دوربینهای مداربسته بهجای آنکه روبهروی مسیر ورودی قرار بگیرند، در جهت آن نصب شوند تا تشخیص حرکت بهتر انجام شود. در دوربینهای مداربسته دیگر، شما امکان زوم بر روی سوژههای مختلف را ندارید. البته جزئیات بیشتر در هر شرایطی به شما کمک خواهد کرد ، زیرا این بدین معناست که شما می توانید هر چیزی را که دوربین ضبط می کند را مشاهده کنید. برای امنیت بیشتر ، می توانید دوربین های امنیتی بیشتری را در سطح زمین و در هر اتاقی که اغلب استفاده می کنید یا باید برای ورود یا خروج از خانه عبور کنید ، قرار دهید. همچنین در مجاورت فضاهای ورودی نصب میشوند تا ورود و خروج افراد را ضبط کنند. دوربینهای روز و شب برای نظارت بر امنیت فضاهای باز مناسب هستند.