مبارزه با جرایم مالی آفریقای جنوبی با RegTech – شماره 2/3 2023

• تضمین برتری فنی و ارزش در طول هر فصل گزارش نظارتی برای گرد هم آوردن افراد، فرآیندها و ابزارها.

• دسترسی به قابلیت ها و ویژگی هایی که در گزارش های نظارتی تخصصی هستند که در آن هزینه توسعه در سراسر بازار مستهلک می شود. این به هر کاربر می‌دهد بدون اینکه هیچ مشتری تمام هزینه توسعه آن ویژگی را بپردازد.

ذینفعان و مدیریت روابط، محیطی مشترک برای موفقیت ایجاد خواهند کرد. سازمان ها برای رشد و توسعه نیاز به ایجاد سواد داده ای دارند. این فرآیند انطباق را فعال می کند که در آن علم داده بر خطوط لوله تأثیر می گذارد و داده ها به عنوان دارایی ارزش گذاری می شوند. رگولاتورها باید در ترسیم استراتژی های تجاری برای عناصر داده مشارکت داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها مطابق با انطباق هستند. یکی از مواردی که همیشه یک الزام خواهد بود، نیاز افراد به نوآوری است. به همان اندازه که فناوری به پیشرفت خود ادامه می دهد و فرآیندها خودکار می شوند، عنصر انسانی و هیجان در مورد ایجاد چیزی خارق العاده هرگز از بین نخواهد رفت.

در سنتز، فرهنگ ما بر قرار دادن افراد در اولویت قرار دادن افراد با هیجان زده کردن تیم ما در مورد چالش‌ها و فرآیند حل مسئله تمرکز دارد. ما از استراتژی‌های نوآورانه برای پیوستن نقاط بین داده‌ها، مقررات و فناوری استفاده می‌کنیم. Synthesis دارای سابقه اثبات شده ای در سراسر پشته توسعه نرم افزار است تا مزایای زیر را به مشتریان خود ارائه دهد:

بخش RegTech هنوز در آفریقای جنوبی در مرحله پذیرش است. به اشتراک گذاری داده ها و مهارت ها چیزی است که برای ارتقای کارها به سطح بعدی لازم است. از طریق به اشتراک گذاری داده ها، ادغام داده ها، و تجزیه و تحلیل تعاونی، سازمان ها می توانند یکدیگر را برای انجام تجزیه و تحلیل مشترک و ارزیابی ریسک در بخش مالی تحت تأثیر قرار دهند.

• بحران مالی و بی ثباتی آفریقای جنوبی منجر به کمبود منابع مالی در دسترس برای فرصت های سرمایه گذاری برای خودکارسازی مقررات و فرآیندهای انطباق می شود.

• بانک بزرگ – یک راه حل گزارش دهی متمرکز FinSurv به SARB پیاده سازی کرد. این امر ارزش مشتری را از طریق یک راه حل گزارش دهی یکپارچه در چندین کانال به مشتری در سطح کیفیتی که قبلاً نداشته است، داده است.

تأثیر حاکمیت ملی ضعیف قطعاً تأثیر خود را بر مقررات و تنظیم‌کننده‌ها با شکاف مهارتی عظیم در درک مقررات در بخش فناوری اطلاعات و مالی داشته است. برخی از چالش های کلیدی که رگولاتورها با آن مواجه هستند در زیر برجسته شده است:

سنتز از راه‌حل‌های فناوری نوآورانه برای ارائه مزیت رقابتی به کسب‌وکارها استفاده می‌کند. سنتز بر بانکداری و موسسات مالی، خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی، و بخش های مخابراتی در آفریقای جنوبی و سایر بازارهای نوظهور تمرکز دارد.منبع: https://www.securitysa.com/19374R

چالش های کلیدی برای تنظیم کننده ها

• فقدان آموزش در مورد مقررات، درک خطر ناشی از عدم رعایت، پولشویی و سایر پیامدهای جرم مالی را برای تصمیم گیرندگان دشوار می کند. وارد کردن یک تنظیم کننده برای ترسیم یک استراتژی RegTech می تواند تجزیه و تحلیل ریسک را در اختیار شما قرار دهد و از این طریق به عامل خطر پرداخته شود. به یاد داشته باشید که داشتن یک سیستم پرداخت دیجیتال آنلاین شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد، بنابراین برای کاهش آن باید این ریسک را درک کنید.

درک اصطلاح “RegTech” شامل امنیت سایبری، کیفیت داده، انطباق و پیشگیری از پولشویی است که همگی در مبارزه ما با جرایم مالی نقش دارند. استفاده از فناوری برای ایجاد روش‌های نوآورانه برای خودکارسازی فرآیندهای مقررات، جایی است که Synthesis در آن جای می‌گیرد. جذب از بخش مالی نسبتاً کم بوده است، با این حال، در سال گذشته توجهی به پیروی از سیاست‌های AML/CFT و همکاری با FATF برای بهتر شدن انجام شده است. شیوه های تنظیمی توجه ویژه به به‌روزرسانی چارچوب‌ها برای اتخاذ تحریم‌های مالی و بهبود نظارت مبتنی بر ریسک در تمام سطوح یک سازمان، زمینه‌های کلیدی است که باید روی آنها تمرکز کرد.

RegTech آفریقای جنوبی یک صنعت نوظهور و پویا است که مقررات جدیدی به طور مداوم اضافه می شود و نیاز به انطباق بیش از هر زمان دیگری مهم است. با اعلام اخیر لیست خاکستری آفریقای جنوبی توسط FATF، رعایت استانداردها و مقررات بین المللی را نمی توان نادیده گرفت. درک اتوماسیون مقررات از طریق سیستم های پرداخت شخصی، بهترین راه برای کاهش اضطراب انطباق مشاغل در بخش مالی است.

آینده RegTech

توسط لوک ماچوفسکی، رئیس محصولات نظارتی در سنتز

• نداشتن یک سیستم متمرکز برای مدیریت پرداخت ها، به ویژه در بخش مالی، باعث بی ثباتی می شود و سازمان ها را در معرض کمبود امنیت سایبری و تهدید بیشتر جرایم مالی قرار می دهد.

• بانک تایم – ما سیستم گزارش‌دهی نظارتی آنها را در عرض 1 ماه یکپارچه و اجرا کردیم و در سال سوم کار با آنها 104 روز کاری ذخیره کردیم. از آن زمان به‌رغم رشد فوق‌العاده باورنکردنی‌شان به‌عنوان یک بانک، ما از آن‌ها به‌موقع گزارش می‌دهیم.

مبارزه با جرایم مالی آفریقای جنوبی با RegTech

شماره 2/3 2023 مالی (صنعتی)، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

RegTech

پیشرفت‌ها در فضای RegTech شامل نظارت بهتر بر گزارش‌دهی و بررسی شخصی‌شده است. تغییر مقررات به بانک‌های دیجیتال این امکان را داده است که با سیستم‌های خودکاری که مدیریت فرآیندها را آسان‌تر می‌کنند، بسیار سریع‌تر رشد کنند. کیفیت داده ها نقش اساسی در ایجاد یک مورد تجاری برای مدیریت مقررات و فرآیندها ایفا می کند، جایی که شخصی سازی سیستم ها به طور موثر به اتوماسیون انطباق کمک می کند.

در طول اجلاس FinTech 2022، یک میزگرد برای بحث در مورد روندهای فعلی RegTech آفریقای جنوبی، چالش ها، فرصت ها، و آنچه می توانیم در آینده در این فضا منتظر باشیم، برگزار شد. لوک ماچوفسکی، رئیس محصولات نظارتی در Synthesis، بخشی از بحث میزگردی بود که به نقش سنتز در تلفیق مقررات و فناوری با یکدیگر پرداخته شد که در این مقاله به اشتراک گذاشته شده است.

لوک ماچوفسکی.

داستان های موفقیت