متخصصان سایبری خبره می آیند | امنیت حرفه ای


این شورای امنیت سایبری انگلستان مارک رو گزارش می دهد که روی اولین متخصصان سایبری مجاز بریتانیا کار می کند.

شروع آزمایشی در مدیریت امنیت سایبری و مدیریت ریسک و معماری و طراحی سیستم امن است. این شورا با دو نهاد – (ISC)2 و موسسه منشور امنیت اطلاعات (CIISec). معادل آن در دنیای امنیت فیزیکی، وضعیت CSyP (Chartered Security Professional) است که متعلق به شرکت Worshipful of Security Professionals (WCoSP) است و توسط موسسه امنیتی مدیریت می شود.

ایده این است که بسته به تجربه و تخصص فرد، سه عنوان حرفه‌ای، کاردان، مدیر و کارشناس داشته باشید. Associate اولین عنوان، Principal درجه متوسط ​​و Chartered بالاترین عنوان خواهد بود. شورای امنیت سایبری به این شورا توسط شورای خصوصی اعطا شد و شورای امنیت سایبری بریتانیا را به تنها نهادی تبدیل کرد که می‌تواند افراد را به عنوان “حرفه‌ای امنیت سایبری خبره” منصوب کند، همانطور که حسابداران، مهندسان و غیره می‌توانند مجوز بگیرند.

همانطور که شورا می گوید، چندین مدرک، گواهینامه ها و مدارک امنیت سایبری در اطراف وجود دارد. اما سخت است که بگوییم کدام یک بهتر است در ابتدا و اینکه آیا یا چگونه می توان به دیگران پیشرفت کرد.

پروفسور سیمون هپبورن، مدیر عامل شورا، گفت: «شورای متعهد به همکاری با سهامداران در سراسر صنعت، با هدف مشترک ایجاد یک بخش سایبری در سطح جهانی در اینجا در بریتانیا است. اگر می‌خواهیم به این جاه‌طلبی دست یابیم، کشور به یک چارچوب و استاندارد حرفه‌ای همسو در سراسر رشته‌های صنعت نیاز دارد. ما همچنین به درک بهتری از مجموعه مهارت‌ها و تجربه، و راهی برای نشان دادن پایبندی به بهترین شیوه صنعت و استانداردهای اخلاقی نیاز داریم.

«برنامه آزمایشی گام مهمی در مسیر درست خواهد بود، به همین دلیل است که ما واقعاً از پتانسیل استقبال از اولین متخصصان سایبری مجاز در بریتانیا در سال جاری هیجان‌زده هستیم. این برای اهداف ما بسیار مهم خواهد بود و من واقعا مشتاق همکاری با نهادهای شرکت کننده آزمایشی در حالی که چارچوب جدید را ایجاد می کنیم، برای یک استاندارد حرفه ای واضح و قوی در این بخش هستم.”

بازدید از:

هپبورن در همین حال به عنوان استاد مدعو به دانشگاه استون پیوسته است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/chartered-cyber-professionals-coming/