مجرمان سایبری به فقدان امنیت شرکت های کوچک و متوسط ​​آفریقای جنوبی توجه دارند – شماره 4 2022

حتی اگر کسی در هجوم طلای دیجیتال ارز دیجیتال شرکت نداشته باشد یا در وب تاریک حرکت کند، افرادی که عادات اینترنتی هوشیارانه دارند می توانند قربانی نقض داده ها شوند. و هزینه ها قابل توجه است. فرض بر این است که 10 میلیون رکورد می تواند 50 میلیون دلار برای یک کسب و کار هزینه داشته باشد تا به صورت دیجیتالی بازیابی و ایمن شود. این بدون تأثیر طولی و ترکیبی فرسایش اعتماد است.

استیو فلین، مدیر فروش و بازاریابی ESET آفریقای جنوبی، می گوید که مشاغل کوچک آفریقای جنوبی به ویژه در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند. چرا؟ صاحبان کسب و کار اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از دارایی های دیجیتال خود انجام نمی دهند که اغلب با عواقب مالی ناگوار همراه است.

علیرغم خطرات قابل توجه، به نظر می رسد که SMEها تمایلی به اتخاذ همان اقدامات پیشگیرانه دیجیتال برای ایمن سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات خود ندارند که برای محافظت از تجهیزات اداری یا وسایل نقلیه متعلق به شرکت خود انجام می دهند. همانطور که یک صاحب کسب و کار یک دارایی تجاری ملموس مانند یک کارخانه را کمتر بیمه نمی کند، شرکت های کوچک و متوسط ​​نیز نباید دارایی های دیجیتال خود را باز و در معرض دید مجرمان بگذارند. در یک محیط کسب و کار که هر سنت اهمیت دارد، اقدامات پیشگیرانه باید در مقابل هزینه های عدم وجود حفاظت از امنیت فناوری اطلاعات سنجیده شود. با افزایش فعالیت آنلاین و کار ترکیبی در سرتاسر جهان و اینجا در آفریقای جنوبی، تهدیدها شایع تر می شوند.

مجرمان سایبری به فقدان امنیت شرکت های کوچک و متوسط ​​آفریقای جنوبی توجه می کنند

شماره 4 2022 امنیت سایبری

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید همکاری با تیمی را که به بهبود مستمر محصولات اختصاص داده شده است، در نظر بگیرند، که برای محافظت در برابر آخرین خطرات سایبری و شکست آنها طراحی شده است. یک تهدید دائماً در حال تکامل را فقط می توان با یک چارچوب به همان اندازه تکامل یافته از اقدامات متقابل نرم افزاری مقابله کرد.

در حالی که مقرراتی مانند GDPR و PoPIA برای محافظت از مصرف کننده وجود دارد، مسئولیت پذیری و مسئولیت بر عهده سازمان هایی است که این داده ها را پردازش می کنند. این یک دیدگاه جدید و پاسخگوتر به مفهوم خدمات به مشتری می آورد.

بر اساس گزارش تهدید ESET در سال 2021، حملات رمزهای عبور مخفی در کمتر از یک سال 104 درصد افزایش یافته است. این معادل 55 میلیارد حمله جدید در کمتر از شش ماه شناسایی شده است. آخرین آمار باعث می شود که مطالعه هشیارکننده باشد و بر احتمال بالای هدف قرار گرفتن مشاغل آفریقای جنوبی توسط شبکه های جنایی پیچیده تأکید می کند. تعداد بسیار زیاد حملات به این معنی است که این مسئله این است که چه زمانی، صرف نظر از اندازه، یک مصالحه در هر شبکه تجاری معینی راه اندازی می شود.

با توجه به لایه های ظاهری امنیت فیزیکی، دزدیدن چیزی ملموس بسیار چالش برانگیزتر است. با این حال مصالحه دیجیتال در یک نانو ثانیه اتفاق می افتد. تجزیه و تحلیل قیمت و سود آشکارا به هزینه اختلال در کسب و کار دیجیتالی بستگی دارد. برخلاف شرکت‌های بزرگ، با کارکردهای اضافی در میان کارکنان و بخش‌های فناوری اطلاعات با منابع مناسب برای حل مشکلات، نقض امنیت فناوری اطلاعات در یک مالک انحصاری یا SME می‌تواند ویران‌کننده باشد. اضطراب با از دست دادن تولید، از دست دادن بالقوه درآمد و هزینه فرصت ترکیب می شود. ناگفته نماند که موضوع نگران کننده جعل هویت و تقلید برند آنلاین نیست.

حملات باج افزار نیز در حال افزایش است و عواقب زیادی برای سازمان ها در هر اندازه ای دارد. فقط یک مثال یک حمله زنجیره تامین است که از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری در سیستم مدیریت فناوری اطلاعات یک سازمان استفاده می‌کند. این رویداد باج افزار با یک اولتیماتوم 70 میلیون دلاری برای بازپس گیری کنترل دارایی های دیجیتال و کنترل عملیاتی شرکت همراه بود.

برای اطلاعات بیشتر با ESET-SA تماس بگیرید، 2000 21 659 +27، [email protected]، www.eset.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/17089Rاستیو فلین.

برآوردها حاکی از آن است که بیش از نیمی از کسب‌وکارها ظرف شش ماه پس از هک شکست می‌خورند و این پدیده را به یک مؤلفه حیاتی برای بقا و موفقیت کسب‌وکار تبدیل می‌کند. بدتر از آن، 61 درصد از همه قربانیان نقض اطلاعات، مشاغلی هستند که کمتر از 1000 کارمند دارند.