مجموعه SAN بازار برای رشد – شماره 8 2022 – انتشارات تکنیوز

چندین بازیگر کلیدی در بازار SAN بر روی سرمایه گذاری هنگفت در روش های نوآوری، تحقیق و توسعه متمرکز شده اند تا راه حل های مختلفی برای چندین کاربرد صنعتی ارائه دهند. بازیگران مسلط بازار برای گسترش حضور خود، استراتژی‌های مختلفی مانند مشارکت، همکاری و همچنین اکتساب را اجرا می‌کنند که منجر به افزایش پایگاه مشتری می‌شود.

نیاز به ذخیره حجم عظیمی از داده ها در شرکت ها در حال افزایش است و نیاز به عملکرد بهتر، در دسترس بودن، مدیریت پذیری و امنیت دارایی های ذخیره سازی داده ها در طول سال ها افزایش یافته است. بنابراین، چندین بازیگر بازار به طور فزاینده ای فناوری های پیشرفته را در راه حل های SAN مانند کانال فیبر (FC) SAN، کانال فیبر روی اترنت (FCoE) SAN، InfiniBand SAN، و SAN iSCSI ادغام می کنند.

این اطلاعات بینش بر اساس گزارشی از بازار شبکه منطقه ذخیره سازی (SAN) توسط Future Market Insights است. اطلاعات بیشتر را در www.futuremarketinsights.comوام)

• محیط های محاسباتی به شدت در حال تغییر از مدل های سرور محور به مدل های داده محور هستند، بنابراین دسترسی کارآمد به منابع داده مشترک به طور فزاینده ای پیچیده می شود. چنین رشد پربار و چشمگیری در اطلاعاتی که نیاز به ذخیره، مدیریت، نگهداری و بازیابی دارند، تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات را وادار کرده است که تصمیمات ذخیره سازی را جدا از تصمیمات سرور اتخاذ کنند. این به نوبه خود باعث رشد بازار شبکه های ذخیره سازی می شود.

ارزش بازار جهانی در سال 2021 به حدود 19 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود تا سال 2029 به ارزش 26.86 میلیارد دلار افزایش یابد. پیش‌بینی می‌شود که بازار SAN حدود 7 درصد از نسل بعدی جهانی را تشکیل دهد. بازار ذخیره سازی داده ها

در مقایسه با پیاده سازی های منفرد، معماری سیستم های ذخیره سازی یکپارچه پیچیده تر است. پیش‌بینی می‌شود که در آینده تا حدودی ساده‌تر شود تا به طور مؤثری نیازهای فزاینده شرکت‌ها را برآورده کند. با توجه به این پیشرفت ها، کاهش قابل توجهی در وابستگی شرکت ها به یک معماری واحد برای الزامات پویا آنها امکان پذیر است.

• ابزارهای سنتی ذخیره سازی داده ها همراه با اطلاعات حیاتی برای نیازهای فعلی ناکارآمد هستند و دسترسی سریع به مقادیر انبوه داده یک چالش بزرگ در این سناریو است. فناوری سنتی SCSI (رابط سیستم های کامپیوتری کوچک) از کابل کشی موازی استفاده می کند که سرعت و مسافت را کاهش می دهد و تعداد دستگاه های ذخیره سازی متصل را محدود می کند.

خوراکی های کلیدی

طبق آخرین تجزیه و تحلیل صنعت Future Market Insights، انتظار می‌رود بازار جهانی شبکه فضای ذخیره‌سازی (SAN) فرصت‌های رشد پایداری را با نمایش CAGR در حدود 3.9 درصد در دوره ارزیابی از 2022 تا 2029 نشان دهد.

هر دو سرور بزرگ مقیاس SAN و سرور سازمانی SAN برای بهبود ظرفیت دستگاه های ذخیره سازی انبوه (کتابخانه های نوار، جوک باکس های نوری و آرایه های دیسک) که به سرورها دسترسی دارند استفاده می شوند. رشد بازار به افزایش هزینه های فناوری اطلاعات در اقتصادهای نوظهور و افزایش تقاضا برای عملیات پشتیبان گیری و ذخیره سازی داده های کارآمد نسبت داده می شود.

• معرفی و پذیرش راه حل های هیبریدی SAN-NAS یکی از دلایلی است که به روند رو به رشد در بازار جهانی SAN نسبت داده می شود. راه‌حل‌های ترکیبی به شرکت‌ها اجازه می‌دهند تا داده‌های مبتنی بر بلوک و فایل را در یک آرایه مشترک ادغام کنند. سیستم های ذخیره سازی یکپارچه از فایل ها همراه با پروتکل های مبتنی بر بلوک مانند FC و NFS و درایوهای ذخیره سازی مبتنی بر HDD و فلش پشتیبانی می کنند.


منبع: https://www.securitysa.com/18365R

بازار SAN برای رشد تنظیم شده است

شماره 8 2022 اخبار، زیرساخت فناوری اطلاعات