محافظت از چشم انداز وظیفه | امنیت حرفه ای


پس از یک هفته شلوغ در لندن، شنیدن و صحبت با افراد علاقه مند و مبارزات انتخاباتی برای Protect Duty – یک مسئولیت قانونی پیشنهادی در مکان ها و “مکان های در دسترس عموم” (PALs) برای محافظت از بازدیدکنندگان و کارکنان در برابر تروریسم – مارک رو احساس می کند توانایی کمتری دارد. بیش از هر زمان دیگری قضاوت کنیم که آیا و چه زمانی وظیفه به قانون تبدیل خواهد شد، چه رسد به اینکه چه شکلی خواهد داشت.

این عدم قطعیت به دلیل یک تناقض است. از نظر سیاسی، به لطف تعصب رژیم جدید لیز تراس – «به سمت رشد بروید»، دولت کوچک، محافظه‌کاری بار مقرراتی است – وظیفه محافظت مرده به نظر می‌رسد. همچنین سایر سیاست‌های عمومی که مقررات را پیشنهاد می‌کنند، مانند بازبینی حاکمیت فوتبال توسط طرفداران توسط وزیر سابق. تریسی کراچ، پیشنهاد تنظیم کننده فوتبال حرفه ای انگلیس. اتفاقاً این و Protect Duty بخشی از بیانیه حزب محافظه کار در آخرین انتخابات عمومی سال 2019 بود.

با این حال، برای شنیدن در دو روز نمایشگاه بین المللی امنیت در لندن المپیا، در تصویر، سخنرانان متعدد و معتبر از ناتو (اداره امنیت ملی ضد ترور)، به ویژه رئیس آن آدام تامسون; و از وزارت کشور، وظیفه محافظت هرگز زنده نبوده است. دلیل آن این است که پلیس مبارزه با تروریسم و ​​وزارت کشور در حال کار بر روی جزئیات این است که یک وظیفه چگونه به نظر می رسد، و – که برای افراد امنیتی اهمیت عملی بیشتری دارد – یک “طرح افراد شایسته”.

مطمئناً، سخنرانان نمی‌توانستند جزئیاتی را که شنوندگان می‌توانند به بخش‌های امنیتی کارفرمایان یا مشاغل قراردادهای امنیتی بازگردانند و اجرا کنند، ارائه دهند. یک نشانه گویا از خلاء، که مشاوران امنیتی، تولیدکنندگان محصول و دیگران در حال حاضر برای پر کردن آن عجله دارند، در حین ارائه آقای تامسون در یک اسلاید ظاهر شد – باید به خصوص مهم باشد زیرا جعبه ای در اطراف آن وجود داشت – Nactso هیچ محصولی را تایید نمی کند. یا خدمات، نمی تواند هیچ تضمینی بدهد که یک دوره آموزشی (به عنوان مثال) از شما در سازگاری با وظایف پشتیبانی می کند. به عبارت دیگر، بخشی از صنعت امنیت به دنبال کسب درآمد از دیوتی سال‌ها قبل از وقوع آن است و بخشی دیگر از صنعت به دلیل اینکه می‌خواهد با پیش‌بینی وظیفه، کار درست را انجام دهد، پرداخت می‌کند.

دو سال و نیم پس از آن که در آستانه همه گیری کووید، وزارت کشور اعلام کرد که وظیفه محافظت را به رایزنی خواهد گذاشت، دولت مرکزی هنوز نمی تواند و نمی خواهد از متن منحرف شود و به سؤالات پاسخ دهد. چند لایه از وظیفه وجود خواهد داشت – یک یا چند؟ الزامات بیشتر برای بزرگترین و در معرض خطرترین سایت ها؟ آیا معافیت هایی وجود خواهد داشت (فرودگاه ها، نیروگاه های هسته ای، و چنین مکان هایی که قبلاً به شدت تنظیم شده اند؟). مانند ایمنی آتش نشانی، مالکان و مدیران سایت می خواهند به کسانی که برای مشاوره آورده شده اند اعتماد کنند – آیا “طرح افراد شایسته” مشاوران، پزشکان یا هر دو را پوشش می دهد؟ «افراد شایسته» به چه آموزش یا صلاحیتی نیاز دارند و آیا یک نهاد جدید یا موجود یا هیچ کس همه اینها را بررسی خواهد کرد؟ از جیب چه کسی پول برای پرداخت همه اینها خواهد آمد؟ و چه زمانی اتفاق خواهد افتاد، حتی تقریباً؟

آقای تامسون اشاره کرد که سایر ادارات دولت مرکزی، به جز CPNI، Nactso و وزارت کشور، روی چنین جزئیاتی کار می کنند. امنیت حرفه‌ای می‌داند که بخش‌های اصلی دولتی در واقع با طراحان وظیفه وزارت کشور و کارشناسان موضوعی از بخش امنیتی به گفتگو نشسته‌اند.

به‌علاوه، این بیهودگی تماس‌هایی را که دائماً شنیده می‌شود، نشان می‌دهد که این چیز بدی است که امنیت خصوصی بریتانیا با «یک صدا» صحبت نمی‌کند. یک دوجین یا بیشتر از ادارات دولتی در صورت مشورت با افراد امنیتی در حوزه کاری خود – مهمترین پیشرفت، به طور بالقوه، از زمان تشکیل اداره صنعت امنیت در 20 سال پیش – واقعاً هر یک به دنبال صدایی سالم و مرتبط هستند. این همان فردی نیست که در مقابل وزارت بهداشت (بیمارستان ها)، آموزش (مدارس و دانشگاه ها)، وزارت دادگستری (دادگاه ها) و DCMS (استادیوم های ورزشی) نشسته باشد، تا فقط چهار مورد را نام ببریم.

پس وظیفه محافظت مانند نهال های وسط چمن پشت من است که در اواسط تابستان جوانه زدند زیرا در خشکسالی طولانی علف ها بریده نمی شدند. آن نهال‌های 5 تا 20 سانتی‌متری، اگرچه به‌طور دیوانه‌کننده‌ای به کندی رشد می‌کنند، اما به مرور زمان تأثیرگذار و پربار خواهند بود. اگر در صورت نیاز به آنها آب داده شود و تا چند سال آینده کسی با ماشین چمن زنی از روی آنها رد نشود.

در این یادداشت، مبارزان و تمرین کنندگان به طور یکسان از یک نگرانی مشترک صحبت می کنند. آنها نمی خواهند وظیفه ای را ببینند که کم اثر شده یا هیچ اثری ندارد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/protect-duty-prospects/