محدوده دوربین هوش مصنوعی دو طیفی | امنیت حرفه ای


سازنده محصول نظارت تصویری Hanwha Vision محدوده دوربین هوش مصنوعی دو طیفی را راه اندازی کرده است که نماهای بصری و حرارتی یک منطقه را به طور همزمان ارائه می دهد. دوربین های TNM-C4940TD، TNM-C4950TD و TNM-C4960TD دارای دو لنز برای تولید یک تصویر حرارتی VGA و یک تصویر بصری 4K هستند.

لنز حرارتی امکان تشخیص محیطی فعالیت مشکوک را حتی در نور کم، آب و هوای نامناسب یا زمانی که موانع بصری مانند شاخ و برگ منطقه را مسدود می کند، می دهد. لنز بصری جزئیات شناسایی را ارائه می دهد، بنابراین تعیین می کند که آیا آنچه مشکوک است، برای مثال، یک مزاحم است یا خیر. این شرکت محصول اشاره می کند که بدون نیاز به نصب دو دستگاه جداگانه، تشخیص و شناسایی را امکان پذیر می کند.

دوربین ها دارای تشخیص و طبقه بندی اشیا مبتنی بر یادگیری عمیق هستند. توسعه دهندگان می گویند که تشخیص اشیاء مبتنی بر هوش مصنوعی وقوع هشدارهای کاذب را کاهش می دهد و منبع رویدادها را به اپراتورها ارائه می دهد، در حالی که طبقه بندی اشیا امکان جستجوی پزشکی قانونی را فراهم می کند. این دوربین‌ها می‌توانند چهره انسان‌ها را شناسایی کنند و همچنین وسایل نقلیه و پلاک‌های خاصی را شناسایی کنند، در حالی که حرکت‌های نامربوط مانند درخت‌های بادشده، سایه‌ها، اشیاء ولگرد یا حیواناتی که در میدان دید حرکت می‌کنند را نادیده می‌گیرند.

با استفاده از هوش مصنوعی (هوش مصنوعی)، این برد همچنین می‌تواند برای نظارت بر ترافیک، ارائه هشدار هنگام توقف وسایل نقلیه و ایجاد ترافیک احتمالی مورد استفاده قرار گیرد. در شرایط کم نور یا آب و هوای بد، وسایل نقلیه را می توان با استفاده از لنز حرارتی در فاصله دور ردیابی کرد، در حالی که لنز بصری 4K جزئیات را با نزدیک شدن به دوربین، مانند شماره پلاک به علاوه نوع وسیله نقلیه (ماشین، کامیون، اتوبوس، دوچرخه یا موتور سیکلت) اپراتورها همچنین می‌توانند پالت‌های رنگی حرارتی مختلف را تغییر دهند تا جزئیات بیشتری را در صحنه آشکار کنند.

به همین ترتیب، در کارخانه ها، لنز حرارتی می تواند یک جهش ناگهانی دما را که ممکن است نشان دهنده خرابی تجهیزات یا لوله ها باشد، تشخیص دهد. هشدارها می توانند به طور خودکار به اپراتورها ارسال شوند تا نشان دهند مشکل در کجا اتفاق می افتد. سپس اپراتورها می توانند از لنز 4K برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مشکل و هدایت کارکنان زمینی استفاده کنند.

TNM-C4940TD دارای میدان دید (FoV) 50o و FoV حرارتی 37o، TNM-C4950TD به ترتیب 31.9o و 24.2o و TNM-C4960TD 17.4o و 13.1o است.

بازدید کنید https://hanwhavision.eu/.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/ip-products/bi-spectrum-ai-camera-range/