محو کردن خطوط بین مدیریت داده و امنیت سایبری – شماره 1 2023

توسط همنت هاری، مدیر عامل Gabsten Technologies

برعکس، اگر محیط تولید یک شرکت امن نباشد، وجود سیستم‌های پشتیبان چندان فایده‌ای نخواهد داشت، به این معنی که مدیریت داده‌ها در نهایت بدون اقدامات امنیت سایبری مناسب، ارزش زیادی به کسب‌وکار اضافه نمی‌کند.

هیمانت هاری.

در اصل، اقدامات امنیت سایبری باید در سیستم پشتیبان سازمان وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که به اندازه محیط تولید ایمن است. با دستیابی به این، خطوط بین امنیت سایبری و مدیریت داده ها شروع به محو شدن می کند.

محو کردن خطوط بین مدیریت داده و امنیت سایبری

شماره 1 2023 امنیت سایبری، زیرساخت فناوری اطلاعات

به عنوان مثال، شرکت های مدرن به یک مدل احراز هویت استراتژیک، جهان اول و به عنوان یک سرویس نیاز دارند، به این معنی که راه حل های پشتیبان آنها نیز به سیستم های امنیتی مشابهی برای احراز هویت نیاز دارند. این به این دلیل است که همه راه‌حل‌های فناوری اطلاعات باید به استراتژی امنیت سایبری یک شرکت پایبند باشند. در غیر این صورت، آنها به آسیب پذیری در برنامه ریزی تجاری آن سازمان تبدیل می شوند.

بنابراین برای سازمان‌ها بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنند که بهترین بررسی ممکن را برای جلوگیری از تهدیدات سایبری با قرار دادن بهترین استراتژی امنیت سایبری انجام می‌دهند. سرعت تکامل تهدیدات سایبری – هم از نظر فراوانی و هم از نظر پیچیدگی – به این معنی است که احتمالاً در نهایت یک نقض رخ خواهد داد. با این حال، اگر سازمانی بتواند نشان دهد که تمام اقدامات منطقی را برای جلوگیری از آن انجام داده است، می تواند از مسئولیت قانونی اجتناب کند.

با توجه به اینکه داده ها رگ حیاتی هر شرکت مدرنی هستند، منطقی است که مدیریت داده به بخش کلیدی امنیت سایبری تبدیل شده است. استراتژی امنیت سایبری یک سازمان فقط به اندازه پشتیبان گیری آن خوب است، بنابراین اگر کل محیط تولید یک سازمان امن باشد اما پشتیبان گیری آن امن نباشد، داده های آن آسیب پذیر می مانند.

ارزش واقعی اضافه نمی کند

بنابراین، بسیار مهم است که مدیریت داده ها و امنیت سایبری دست به دست هم بدهند و سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که امنیت پایدار به استاندارد آنها تبدیل می شود. هدف یک استراتژی امنیتی حذف همه خطرات نیست – زیرا این امر غیرممکن است – بلکه کاهش ریسک تا سطحی است که با ریسک پذیری سازمان هماهنگ باشد.منبع: https://www.securitysa.com/18771R

بررسی های لازم را انجام دهید

در حالی که مدیریت داده ها بر فرآیندهایی متمرکز است که شامل ترکیبی از عملکردهای مختلف با هدف اطمینان از دقیق، در دسترس و در دسترس بودن داده ها در سیستم های شرکتی است. امنیت سایبری با محافظت از اطلاعات دیجیتال در برابر دسترسی غیرمجاز، فساد یا حملات سایبری سروکار دارد.

در گذشته، مدیریت داده‌ها و امنیت سایبری در حوزه‌های جداگانه قرار می‌گرفتند، اما با تغییر بیشتر سازمان‌ها به سمت ابر، مدیریت داده‌ها و حفاظت از داده‌ها با هم ادغام شدند و اساساً خطوط بین این دو را محو کردند.

گذشته از مسائل حقوقی، آسیب به شهرت پیامد دیگری است که می تواند در نتیجه نقض داده ها باشد. طبق یک کاغذ سفید قطب نمای امنیتی، با عنوان چرا امنیت سایبری برای شهرت برند شما مهم است، اعتماد برای ایجاد یک تجارت موفق بسیار مهم است. بر اساس منابع مختلف، وایت پیپر بیان می‌کند که مردم بیش از شش برابر بیشتر احتمال دارد برای یک محصول حق بیمه بپردازند و وفاداری به برند بالاتری برای برندهای بسیار قابل اعتماد دارند. علاوه بر این، بیان می‌کند که 52 درصد از مصرف‌کنندگان به فکر پرداخت بیشتر برای محصولات یا خدمات مشابه از ارائه‌دهنده‌ای با امنیت داده بهتر هستند.

نقض داده ها بسته به نوع داده های آنها و نوع داده هایی که در معرض خطر قرار می گیرند، می تواند تأثیرات متفاوتی بر شرکت های مختلف داشته باشد. در بدترین سناریو، یک سازمان ممکن است متحمل عواقب قانونی ناشی از نقض داده ها شود که می تواند به طور موثر آن را از کار بیاندازد.