مدیران اجرایی در بازارهای نوظهور با اولویت بندی نهایی – شماره 1 2023

اولین نظرسنجی جهانی مدیر عامل OBG از سال 2019 با تجزیه و تحلیل عمیق یافته ها همراه با دیدگاه مقدماتی الیور کورنوک، سردبیر گروه همراه است. علاوه بر این، سردبیران منطقه ای OBG به تفصیل در مورد نتایج مربوط به بازارهایی که نظارت می کنند اظهار نظر می کنند. نظرسنجی را می توانید به طور کامل در آدرس زیر مشاهده کنید https://oxfordbusinessgroup.com/ceo-surveys/global-ceo-survey-what-is-on-the-horizon-for-emerging-markets/.

همچنین از رهبران کسب‌وکار درباره پیش‌بینی‌هایشان برای درآمد حاصل از عملیات داخلی و عواملی که فکر می‌کردند بر عملکرد شرکت تأثیر منفی می‌گذارند، سؤال شد. در پاسخ به این سؤالات، 40 درصد از پاسخ دهندگان به OBG گفتند که رشد درآمد را در ماه های آینده پیش بینی می کنند، در حالی که 30 درصد دیگر انتظار داشتند تجارت ثابت بماند. تورم بیشترین نگرانی را به پاسخ دهندگان داد و پس از آن در دسترس بودن و هزینه اعتبار.

مدیران در بازارهای نوظهور اولویت را به نتیجه نهایی می دهند

شماره 1 2023 اخبار

بر اساس آخرین نظرسنجی جهانی مدیرعامل انجام شده، مدیران سطح بالا در بازارهای نوظهور در سراسر جهان رویکرد محتاطانه و بازگشت به اصول را نسبت به رشد و توسعه در سال 2023 اتخاذ می کنند، در حالی که در بحبوحه عدم قطعیت ژئوپلیتیکی و شرایط مالی سخت، کسب درآمد را در اولویت خود قرار می دهند. توسط شرکت تحقیقاتی و مشاوره جهانی Oxford Business Group (OBG).

تقریباً نیمی از مدیران مورد بررسی گفتند که انتظار دارند شرایط کسب و کار در بازارشان در سال 2023 بهبود یابد و نوسانات قیمت کالاها به عنوان بزرگترین چالشی که باید با آن مواجه شد و به دنبال آن نوسانات نرخ ارز و اختلال در زنجیره تأمین ذکر شد.

او گفت: «با این وجود، شاخص‌های قوی وجود دارد که مدیران عامل شرکت‌ها، بر روی رشد از طریق متعادل کردن حساب‌ها و درک ریسک‌های کلان اقتصادی غالب و پس‌زمینه ژئوپلیتیک جهانی تمرکز می‌کنند.» «کشورهای برش زرد OBG با پایه های اقتصادی قوی و همچنین جمعیت جوان پذیرندگان اولیه مشخص می شوند. به‌نظر می‌رسد استفاده از این نقاط قوت، در کنار رویکرد بازگشت به اصول در کسب‌وکار، دستور کار روز باشد.»منبع: https://www.securitysa.com/18609R

این نظرسنجی با عنوان «مربوط به آینده: آنچه مدیران عامل در افق بازارهای نوظهور در سال 2023 می بینند»، دیدگاه بیش از 200 مدیر اجرایی از آفریقا، آسیا، خلیج فارس، آمریکای لاتین و کارائیب را در مورد انتظارات کوتاه مدت آنها برای تجارت می سنجد.

کورنوک گفت که نتایج تأیید می کند که در حالی که بهبودی پس از همه گیری کووید-19 رشد قابل توجهی را ایجاد کرده و فعالیت اقتصادی را در بسیاری از بازارهایی که OBG پوشش می دهد، افزایش داده است، عوامل خارجی از جمله فشار تورمی، قرار گرفتن در معرض زیاد بازارهای کالا و دلار آمریکا نیز از آنجایی که عدم قطعیت ژئوپلیتیکی ترکیب شده بود و احتیاط را به عنوان کلیدواژه فعلی برای بسیاری از رهبران تجاری تبدیل کرده بود.

سایر موضوعات موضوعی که در این نظرسنجی به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک سوال در مورد اصول زیست محیطی، اجتماعی و حکمرانی (ESG). وقتی از مدیران پرسیده شد که چه عاملی بیش از همه بر تعهدات ESG تأثیر گذاشته است، پاسخ‌ها متفاوت بود و درصد مساوی (17 درصد) الزامات نظارتی و وجهه و شهرت شرکت را ذکر کردند.