مراحل مقابله با نقض اطلاعات | امنیت حرفه ای


مارک رید، رئیس راه حل های نقض اطلاعات در TransUnion در بریتانیا، در تصویر، پنج گام برای موفقیت در کمک به محافظت از داده های مشتری ارائه می دهد.

در عصر دیجیتال، امنیت داده ها به یک مسئله حیاتی برای مشاغل در هر اندازه تبدیل شده است. از آنجایی که فناوری پیشرفته بیشتر در عملیات تجاری جاسازی می شود، داده های مصرف کننده بیشتر در معرض حملات سایبری قرار می گیرند.

تحقیقات TransUnion نشان می‌دهد که نیمی از متخصصان فناوری اطلاعات (49 درصد) گزارش می‌دهند که فشار بیش از همیشه بر کسب‌وکارها برای ایمن نگه‌داشتن داده‌های مصرف‌کننده وجود دارد. با این حال، اکثریت می گویند که طیف کاملی از اقدامات را برای محافظت از مشتریان خود پس از نقض، مانند نظارت رایگان گزارش اعتباری (57 درصد)، کمک به قربانیان کلاهبرداری (59 درصد) و نظارت بر وب تاریک (60 درصد) در اختیار ندارند.

تاثیر نقض داده ها

تأثیر نقض داده ها می تواند برای مشاغل مهم باشد، هم از نظر مالی و هم از نظر شهرت. در واقع، در میان آن دسته از کسب و کارهایی که با نقض داده مواجه شده بودند، 40 درصد آسیب شهرت را به عنوان پیامد گزارش کردند و 27 درصد مشتریان خود را از دست دادند. تأثیر مالی نقض داده‌ها نیز می‌تواند سنگین باشد، زیرا کسب‌وکارها ممکن است مجبور شوند مقادیر زیادی پول برای ترمیم آسیب و بازگرداندن اعتماد مصرف‌کننده صرف کنند. علاوه بر هزینه تخلف واقعی، شرکت ها ممکن است مشمول جریمه و مجازات قانونی نیز شوند.

علاوه بر این، نقض داده ها می تواند بر ارزش سهام شرکت و روابط آن با سهامداران تأثیر بگذارد. برآوردها حاکی از آن است که میانگین کل هزینه نقض در بریتانیا بیش از 4 میلیون پوند است و بین سال‌های 2021 تا 2022 سالانه 8.1 درصد رشد داشته است. اقداماتی که شرکت‌ها می‌توانند برای اطمینان از ایمنی و امنیت داده‌های مشتریان خود انجام دهند چیست. ? بیا یک نگاهی بیندازیم:

برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات احتمالی، ارزیابی‌های ریسک منظم را انجام دهید. این می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در مورد خطرات به روز بماند و مطمئن شوید که اقدامات امنیتی در محافظت در برابر آنها موثر است.

پیاده سازی راه حل های امنیتی مانند فایروال، نرم افزار آنتی ویروس و رمزگذاری برای محافظت در برابر حملات سایبری. یک ابزار نسبتاً ساده مانند احراز هویت چند عاملی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در رفع مشکلاتی مانند گم شدن یا سرقت رمزهای عبور در ابتدا داشته باشد – زیرا به این معنی است که کاربران برای دسترسی به داده‌ها به دو یا چند مرحله تأیید هویت نیاز دارند.

به کارمندان در مورد بهترین شیوه های امنیتی آموزش دهید و اطمینان حاصل کنید که اهمیت حفاظت از داده ها را درک می کنند. خطای انسانی یک عامل خطر دائمی برای نقض است، و تاکتیک های مجرمان سایبری در راستای تغییر در رفتار مصرف کننده تغییر می کند. به این ترتیب، هرچه به طور منظم آموزش ارائه دهید، سازمان و مشتریان شما محافظت بهتری خواهند داشت.

خدمات نظارت بر اعتبار مصرف کننده را از قبل تنظیم کنید تا به سرعت هر گونه فعالیت کلاهبرداری را برطرف کنید و دسترسی به نقض را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، پلتفرم TrueIdentity TransUnion راه حلی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا به محافظت از هویت مشتریان خود در پی نقض داده ها کمک کنند – با امکان دسترسی به گزارش های اعتباری، اعتبار و نظارت بر وب تاریک و همچنین هشدارها به صورت رایگان.

سه R را هنگام رخ دادن نقض به خاطر بسپارید: آمادگی، پاسخ و اصلاح. این بدان معناست که در صورت بروز نقض امنیتی، طرح‌های واکنش به حادثه را زودتر از موعد مقرر داشته باشید، در صورت دسترسی نادرست به داده‌ها، در سریع‌ترین زمان ممکن واکنش نشان دهید و از حریم خصوصی هویت و حساب‌های افراد محافظت کنید. همه اینها می تواند به کسب و کارها کمک کند تا آسیب را به حداقل برسانند – و مشتریان را در کنار خود نگه دارند.

آماده باش

با تکامل مداوم فناوری و پیچیده بودن حملات، ضروری است که در محافظت از کسب و کار خود در برابر عواقب نقض داده ها فعال باشید.

هنگامی که نقض داده رخ می دهد، اولین اولویت باید محافظت از مشتریان شما باشد. این نه تنها کار درستی است، بلکه برای محافظت از شهرت کسب و کار شما نیز بسیار مهم است. با انجام این مراحل و ارائه راه‌حل‌های تکنولوژیک مناسب از قبل، کسب‌وکارها می‌توانند مطمئن باشند که برای محافظت از داده‌های مشتری و به حداقل رساندن هرگونه تأثیر منفی، به خوبی آماده هستند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/cyber/steps-against-data-breach/