مزایای بیومتریک بدون تماس – شماره 7 2022 – IDEMIA


منبع: https://www.securitysa.com/17857R

مزایای بیومتریک بدون تماس

شماره 7 2022 املاک مسکونی (صنعت)

یکی از معیارهای بسیار مهم برای افرادی که به یک شهرک مسکونی نقل مکان می کنند، سطح امنیتی است که برای برآورده کردن آرزوی خود برای زندگی در یک محیط واقعا امن پیدا می کنند. این را می توان با استفاده از فناوری های متعدد از جمله دوربین مدار بسته، حفاظت محیطی و موارد دیگر به دست آورد، اما البته محافظت از دسترسی به املاک نیز کاملاً حیاتی است.

راحتی به این معنی است که استفاده از آن فناوری ها باید آسان باشد تا پذیرش کاربر را تسهیل کند. برای این منظور، IDEMIA در مفهوم بیومتریک بدون تماس، به ویژه با MorphoWave، که تنها ترمینال قادر به اسکن و شناسایی چهار اثر انگشت از طریق یک حرکت موج ساده و سریع دست، بدون لمس هیچ بخشی از دستگاه است، پیشگام شد. هزاران نفر از ساکنان بسیاری از املاک مختلف در آفریقای جنوبی در حال حاضر هر روز از این فناوری لذت می برند. برخی دیگر از ترمینال تشخیص چهره VisionPass ما استفاده می کنند، تنها ترمینالی که توسط آزمایشگاه iBeta در برابر جعل تایید شده است.وام)

تنها فاکتور کاملاً قدرتمند احراز هویت، بیومتریک است، زیرا برخلاف کارتی که چیزی است که من دارم، من همانی هستم که هستم: خصوصیات انسانی شخصی، منحصر به فرد و غیرقابل جعل. بنابراین، پیاده‌سازی پایانه‌های بیومتریک در دروازه‌ها (اعم از عابر پیاده یا وسیله نقلیه) تنها گزینه‌ای است که تضمین می‌کند شخصی که وارد می‌شود، یک مقیم واقعی، مجاز یا شخص خدماتی است. فناوری‌های بیومتریک مدرن مانند آن‌هایی که توسط IDEMIA پیشنهاد شده‌اند، خواه بر اساس تشخیص چهره یا اسکن اثر انگشت باشند، بهترین مصالحه امنیت/راحتی را ارائه می‌کنند.

امنیت به معنای دقت بیومتریک است (میزان بسیار پایین «پذیرش نادرست» و «رد نادرست»). همچنین به معنای مقاومت در برابر تلاش‌های جعلی است (یعنی ارائه یک عکس چاپ شده از یک ساکن واقعی برای فریب دادن پایانه تشخیص چهره). امنیت همچنین در سطح خود پایانه است، به این معنی که ظرفیت آن برای مقاومت در برابر حملات امنیت سایبری برای کنترل محتوای آن یا تغییر رفتار آن از راه دور است. به همین دلیل است که ایدمیا پایانه های خود را برای ارزیابی و تایید سطوح عملکرد ادعا شده به آزمایشگاه های ارزیابی خارجی ارسال می کند.

ساکنان می توانند از کلیدهای ساده کارت RFID مشابه کلیدهایی که در دفتر استفاده می کنند استفاده کنند، اما اشکال اصلی این فناوری این است که یک عامل احراز هویت ناقص است: اگر کارت ها بر اساس فناوری های قدیمی و در معرض خطر باشد، به راحتی می توان جعل کرد. برای کپی کردن کارت در کمتر از 2 دقیقه به صورت آنلاین با قیمت کمتر از R1500 یافت می شود. اما حتی با آخرین فن آوری های ایمن، یک کارت همچنان می تواند به راحتی دزدیده شود و توسط یک متجاوز استفاده شود.