مزایای بیومتریک ورید کف دست – شماره 4 2022 – بیومتریک Fulcrum

حریم خصوصی فقط به شما مربوط می شود که در صورت انتخاب، بیومتریک خود را ارائه دهید. ورید کف دست داخلی بدن است، فقط از طریق یک دوربین نزدیک و با وضوح بالا در ترکیب با نور مادون قرمز نزدیک می توان آن را ثبت کرد. از آنجایی که باید عمداً دست باز خود را به دستگاه ارائه دهید، ذاتاً خصوصی است.

4. قابلیت اطمینان

این جنبه حفظ حریم خصوصی برای هر سازمانی که فناوری رگ کف دست را پیاده‌سازی می‌کند مزایایی دارد:

• ممکن است اثر انگشت شما تقریباً روی هر سطحی که لمس می کنید باقی بماند.

1. امنیت

الگوی ورید کف دست فرد در طول زندگی نسبتاً ثابت باقی می ماند، بنابراین احتمال اینکه یک کاربر ثبت نام شده از دسترسی محروم شود و مجبور به ثبت نام مجدد در آینده شود بسیار کم است. سایر روش ها و به ویژه انگشتان دست، احتمالاً گاه به گاه آسیب می بینند. صورت و صدا هر دو مستعد تغییر با افزایش سن هستند و بیومتریک صورت نیز می‌تواند توسط لوازم آرایشی، خالکوبی، ماسک‌ها، بوفه‌ها و رشد ریش در مردان مختل شود.

اسکنر PalmSecure از Fulcrum در برابر کثیفی، گرد و غبار، خشکی و رطوبت مقاوم است و آن را در محیط های مختلف کاربردی می کند. این بدان معنی است که وقتی کف دست خود را اسکن می کنید، مطمئن هستید که هر بار و فقط برای شخص مورد نظر کار می کند و رگ کف دست را به یک بیومتریک فوق العاده قابل اعتماد تبدیل می کند.

تشخیص بیومتریک ورید کف دست متمایز است. الگوی رگ کف دست شما درون بدن شماست. یک نور مادون قرمز نزدیک برای ترسیم ساختار سیاهرگ منحصر به فرد کف دست شما استفاده می شود و بیش از 5 میلیون نقطه داده را ثبت می کند. سپس اسکنر این نقاط داده را به یک کد رمزگذاری شده تبدیل می کند که به شناسه بیومتریک خصوصی شما تبدیل می شود.

• شبکیه چشم شما در معرض دید قرار نمی گیرد، اما این فناوری بسیار پرهزینه است، نیاز به خیره شدن بسیار نزدیک، ناخوشایند به دوربین دارد و برای کاربردهای تجاری استفاده نمی شود.

ورید کف دست بدون تماس است، برای اسکن کف دست نیازی به لمس سنسور ندارید. برای شناسایی خود، کافی است دست خود را روی اسکنر نگه دارید. برای تعداد زیادی از مردم، یا در جاهایی که الزامات بهداشتی سخت وجود دارد، مانند بیمارستان ها و تأسیسات تولید مواد غذایی، تماس صفر، عملیات بهداشتی ضروری است.وام)

• صدای شما به راحتی از طریق تلفن ضبط می شود.

5. بهداشت

برداشت جالبی از قابلیت اطمینان که یک مسئله فناوری خالص نیست با اسکنرهای تشخیص چهره ظاهر شده است. برخی از بهترین آنها چهره شما را از فاصله چند متری تشخیص می دهند، حتی اگر فقط در حال گذر از کنار دوربین باشید و به دوربین نگاه کنید، بدون اینکه قصد ورود به یک منطقه امن یا ثبت نام حضور داشته باشید. سایر افرادی که در مجاورت نزدیک ایستاده اند، با شنیدن صدای آزاد شدن قفل درب، به راحتی می توانند دسترسی غیرمجاز داشته باشند. این ویژگی همچنین می تواند توسط یک کارمند با نیت مخرب یا مبهم سازی فریبکارانه سیستم های زمان و حضور و غیاب مورد سوء استفاده قرار گیرد.

3. دقت

• اکنون می توان عنبیه شما را از فاصله چند متری تشخیص داد.

اسکن ورید کف دست نسبت به سایر بیومتریک ها ایمن تر است زیرا هرگز در معرض دید قرار نمی گیرد. سایر بیومتریک ها قابل مشاهده هستند:

Fulcrum Biometrics آفریقای جنوبی، نماینده محلی زیرمجموعه بیومتریک جهانی فوجیتسو، Fulcrum Biometrics، پنج تمایز کلیدی را هنگام مقایسه بیومتریک ورید کف دست با سایر روش ها ارائه می دهد.

• چهره شما هر جا که می رود دیده می شود، دوربین های پیچیده رایج هستند و می توانند شما را از فاصله قابل توجهی شناسایی کنند.

کف دست نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر سطح بزرگ‌تری دارد، بنابراین اسکنر PalmSecure قادر است بیش از 5 میلیون نقطه داده را در ساختار ورید منحصر به فرد کف دست ثبت کند. به همین دلیل، ورید کف دست نسبت به هر بیومتریک دیگری، نرخ پذیرش کاذب (FAR) و نرخ رد کاذب (FRR) کمتری دارد و دقت بی‌نظیری برای آن فراهم می‌کند.

2. حریم خصوصی

• تصدیق ورید کف دست به حق انتخاب شما در هنگام ارائه بیومتریک، توسط مشتریان، کارکنان و نهادهای صنفی شما قابل اعتمادتر خواهد بود و آن را بسیار “دوستانه” تر و قابل پذیرش تر می کند.

در حالی که بسیاری از فروشندگان ادعا می کنند که تست “زندگی” انجام می شود، این فناوری کامل نیست و همچنان در برابر روش های پیچیده تر جعل آسیب پذیر است. از آنجایی که بیومتریک ورید کف دست در زیر پوست و داخل دست شما پنهان شده است، دزدیدن آنها برای دزد عملا غیرممکن است.

مزایای بیومتریک ورید کف دست

شماره 4 2022 کنترل دسترسی و مدیریت هویت

علاوه بر این، از آنجایی که حسگر ورید کف دست می‌تواند جریان خون را تشخیص دهد، دارای تست‌های زنده بودن داخلی است و از شما می‌خواهد کف دست خود را نشان دهید (و کاملاً واضح است که به بازوی خود متصل است). بنابراین، حتی اگر الگوی ورید کف دست شما روی یک سطح ساخته شده تکرار شده باشد، اسکنر را نمی‌توان بدون جریان خون زنده در رگ‌ها فریب داد، و جعل رگ کف دست را بدون تشخیص یا مشاهده ساده تقریبا غیرممکن می‌کند.


منبع: https://www.securitysa.com/16865R

• رضایت شرط شماره یک در مقررات حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان، از جمله PoPIA در آفریقای جنوبی است. طراحی مبتنی بر رضایت رگ کف دست، رعایت این مقررات را برای شما آسان‌تر می‌کند و از مسائل قانونی جلوگیری می‌کند.