مسائل کاری هیبریدی | امنیت حرفه ای


راب کوئیکندن، مدیر ارشد فناوری در شرکت امنیت سایبری و ابری سیسیلیون، پنج موضوع کلیدی را مورد بررسی قرار می دهد تا کار هیبریدی موفقیت آمیز باشد.

خواه ناخواه Metaverse در راه است – با متا، سیسکو و مایکروسافت همگی قرار است اولین فرم های Metaverse خود را برای جلسات امسال منتشر کنند. مواظب ترکیبی از آواتارها، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) باشید که ویدیوی فعلی و ابزارهای همکاری را که در حال حاضر برای ایجاد یک تجربه اداری فراگیرتر در اختیار داریم، بهبود می‌بخشد. اما هنوز راهی برای تکرار وجود دارد تا حس با هم بودن افراد از ورود به دفتر را تکرار کند. بنابراین، شرکت‌ها در حال حاضر چه کاری می‌توانند برای بهبود همکاری و موفقیت در کار هیبریدی انجام دهند؟

اگرچه ما داستان هایی را می شنویم که کارمندان بر خلاف میل خود به دفتر بازگردانده می شوند، کار هیبریدی اینجا باقی مانده است – این همان چیزی است که کارمندان می خواهند. ما از گزارش شاخص روند کار می دانیم که 73 درصد از کارمندان می گویند که به دلیل بهتری برای رفتن به محل کار نیاز دارند تا فقط انتظارات شرکت. این به کار انعطاف‌پذیر نیز تعمیم می‌یابد – نه فقط در جایی که ما کار می‌کنیم، بلکه زمانی که، برای مثال، ساعات کاری مختلط، متناسب با نیازهای زندگی شخصی و مراقبت از کودک باشد. چالش این است که آیا دیدگاه کارکنان از کار ترکیبی با تفسیر مدیر و رهبر از کار ترکیبی مطابقت دارد یا خیر.

کار ترکیبی امکان همکاری مؤثر بین افراد و مکان ها را فراهم می کند و افراد و اطلاعات را برای افزایش بهره وری در کنار هم قرار می دهد. با این حال، تحقیقات اخیر نشان داده است که 63 درصد از مدیران فناوری اطلاعات به توانایی بخش فناوری اطلاعات خود برای پشتیبانی کامل از کار هیبریدی اطمینان ندارند. اما در حال حاضر فناوری وجود دارد که به ایجاد همکاری بهتر و موفقیت بیشتر کار هیبریدی کمک می کند. مسئله واقعی در مورد فرزندخواندگی است. شرکت ها باید به طور مداوم این فناوری را بکار گیرند، بنابراین کارمندان به جای اجازه دادن به فناوری اطلاعات سایه و ترکیبی از ابزارهای مختلف، از ابزارهایی استفاده می کنند که شرکت روی آنها سرمایه گذاری کرده است، که باعث سردرگمی، ناسازگاری و پذیرش ضعیف می شود.

یک مسئله کلیدی این است که کسب و کارها باید بدانند که چه نوع محیط کاری را می خواهند یا باید ایجاد کنند تا هم برای کارکنان از راه دور و هم در ادارات کار کنند. یا اینکه چگونه می توان اندازه گیری کرد که آیا کار ترکیبی آنها انعطاف پذیری بیشتر و بهره وری و کارایی را بهبود می بخشد یا خیر.

بنابراین، چگونه می توانیم به جلو حرکت کنیم؟

نکته کلیدی چابکی و انطباق با نیازهای جمعیتی سنین مختلف، نقش های شغلی و نیازهای تجاری است – این یک اندازه نیست. به این ترتیب، فناوری باید برای کار بر روی نیازهای کارکنان و کسب و کار سازگار باشد.

اگرچه همه‌گیری استفاده از فناوری را برای کمک به کار از راه دور به سرعت پیش برد، اما بیشتر شرکت‌ها هنوز از فناوری مناسبی برای موفقیت در کار هیبریدی برخوردار نیستند. ما می دانیم که 83 درصد از شرکت ها از زمان شیوع بیماری همه گیر، اتاق جلسات خود را برای پاسخگویی به کارگرانی که از راه دور کار می کنند در حالی که دیگران در دفتر هستند، ابداع نکرده اند. شرکت ها باید در فضاهای فناوری جدید سرمایه گذاری کنند تا از روش های جدید کار حمایت کنند. تنها با انجام این کار، آن‌ها امکان فراگیری و انعطاف‌پذیری بهتر در محل کار را فراهم می‌کنند.

پنج حوزه کلیدی وجود دارد که کسب‌وکارها باید به آن‌ها بپردازند تا فضاهای مشترک مثبت ایجاد کنند تا کار ترکیبی موفق باشد.

1. زیرساخت شبکه و اتصال
برای بسیاری از کاربران خانگی، اتصال به شبکه هنوز یک مشکل است. همه به پهنای باند فوق سریع دسترسی ندارند، بنابراین هنگام تلاش برای کار از خانه، اگر زیرساخت و اتصال مناسب وجود نداشته باشد، کار هیبریدی مشکل ساز می شود. شرکت‌ها باید با افراد همکاری کنند تا با ارائه توصیه‌های صحیح در مورد دسترسی به امکانات بهتر و آموزش آنها در مورد بهبود اتصال خود، به آنها کمک کنند تا ارتباط خود را بهبود بخشند. همه جادوگر فناوری نیستند و دپارتمان های فناوری اطلاعات باید این موضوع را تشخیص دهند و خدمات خود را بر این اساس تطبیق دهند.

2. فضا و فرهنگ
پس از همه‌گیری، بسیاری از شرکت‌ها با فضاهای اداری قابل توجهی رها شده‌اند که نمی‌دانند با آنها چه کنند. اگرچه مردم دوباره به دفتر باز می گردند، اما اغلب فقط برای یک یا دو روز در هفته است. و وقتی افراد در دفتر هستند، چگونه با افرادی که از راه دور کار می کنند کار می کنند؟ تصمیم گیری در مورد نوع ساختمان یا فضای اداری که فرهنگ شما را تکمیل می کند و چگونه می خواهید کار کنید بسیار مهم است. برخی از شرکت ها، مانند وودافون، دفاتر خود را می فروشند و فضای کوچکتری را اجاره می کنند. دیگران در حال جابجایی یا اجاره طبقات هستند. کار کردن در مورد نحوه ایجاد فضای مناسب و آنچه در آن وجود دارد برای مشارکت کارکنان بسیار مهم است. کارکنان مکان‌هایی را می‌خواهند که بتوانند با دیگران در دفتر همکاری کنند، اما همچنین بتوانند به طور مجازی با مردم در خانه «ملاقات» داشته باشند، و کارگران از راه دور نیز باید احساس کنند که «درگیر» هستند.

3. سرمایه گذاری فناوری همکاری
سرمایه گذاری بر روی جدیدترین فناوری، کلید همکاری موثر است، چه در دفتر یا خارج از دفتر. وایت بردهای دیجیتال و فناوری که همه افراد را در یک اتاق جلسه در یک جعبه روی صفحه قرار می دهد تا کارکنان از راه دور بیشتر احساس مشارکت کنند، ابزارهای ترجمه، رونوشت ها، صدای زنده و تفسیر متن، همه بخشی از روش کار ترکیبی هستند. موفقیت آمیز. اطمینان از اینکه کارکنان از راه دور احساس می کنند بخشی از جلسه یا دفتر هستند، باعث افزایش شمولیت می شود. این بیماری همه گیر تنوع بیشتری را در نیروی کار فراهم کرد زیرا افراد دارای معلولیت، یا کسانی که به مراقبت از کودکان منعطف نیاز دارند یا در مناطق دورتر زندگی می کنند می توانند از راه دور کار کنند. آخرین ابزارهای فناوری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که این کارمندان «از دست نمی‌روند» زیرا ما از دورکاری از راه دور به یک واقعیت کاری ترکیبی می‌رویم.

4. قهرمانی فرزندخواندگی
در حالی که این فناوری برای کمک به بهبود همکاری وجود دارد، شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان می دانند چگونه از آن استفاده کنند. بخش منابع انسانی نقش روشنی در تضمین موفقیت کار هیبریدی دارد. باید از استفاده از ابزارهای همکاری حمایت کند و افراد را به طور مناسب آموزش دهد و برای استفاده از آن اهداف شخصی برای همه تعیین کند. تنها با تعبیه فناوری همکاری و استفاده از آن در سراسر شرکت، کار هیبریدی موفقیت آمیز خواهد بود. اما مدیران نمی توانند برای اطمینان از مشارکت کارکنان فقط به ابزارهای همکاری تکیه کنند. آنها باید به آنها گوش دهند، نگرانی های آنها را بشنوند و به صورت یک به یک ارتباط برقرار کنند و در سطح شخصی ارتباط برقرار کنند تا از تعامل واقعی اطمینان حاصل کنند.

5. امنیت صفر اعتماد
وجود امنیت مناسب برای موفقیت کار هیبریدی ضروری است. با کار هیبریدی، مرزهای امنیتی تغییر کرده است – هیچ کس نمی داند که کسی از کجا به شبکه خود دسترسی دارد و ایمن است یا خیر. آ رویکرد اعتماد صفر امنیت در همه چیز ضروری است. بخش‌های فناوری اطلاعات باید اطمینان حاصل کنند که هر کارمند امنیت مناسبی را روی دستگاه‌های خود فعال کرده است، به عنوان مثال، احراز هویت دو مرحله‌ای. کارکنان همچنین باید آموزش های منظمی را در مورد آخرین تهدیدات و چالش های امنیت سایبری داشته باشند. اعتماد صفر باید در هر کسب و کاری هنجار باشد و آموزش باید برای تقویت مشارکت کارکنان محرک باشد.

کار ترکیبی یک واقعیت است و از بین نمی رود. این بخشی از قدم گذاشتن به سمت یک متاورس جهانی است که در آن ما در سطح جهانی ارتباط برقرار می کنیم، همکاری می کنیم و خرید می کنیم. همچنین یک محرک کلیدی برای پایداری و فراگیری است. از این رو، شرکت ها باید به مسائلی که آنها را عقب می اندازد رسیدگی کنند و اطمینان حاصل کنند که کارمندان به طور مؤثر با ابزارهای همکاری در حال حاضر تعامل دارند، در غیر این صورت در دراز مدت ضرر خواهند کرد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/hybrid-working-issues/