مشاوره تعطیلات | امنیت حرفه ای


یادداشت ها، تعطیلات نزدیک است ایمن شده توسط طراحیابتکار امنیتی پلیس رسمی بریتانیا؛ اما قبل از رفتن باید به امنیت خانه خود در صورت سرقت فکر کنید.

Alfie Hosker، مدیر فنی Secured by Design، گفت: “بیشتر سارقان فرصت طلب هستند و انگیزه اصلی آنها این است که در اسرع وقت وارد یک ملک شوند، چیزی با ارزش را سرقت کنند و سپس در اسرع وقت آنجا را ترک کنند. بنابراین یک خانه امن یک عامل بازدارنده برای آنها خواهد بود و احتمال اینکه شما قربانی سرقت شوید را کاهش می دهد.

در اینجا توصیه ای از Secured by Design است.

داخل

– اطمینان حاصل کنید که درها و پنجره ها در وضعیت خوبی از تعمیر قرار دارند و قفل یا پیچ و مهره های با کیفیت خوب برای همه درهای بیرون نصب شده اند.
– اطمینان حاصل کنید که قفل های تمام پنجره ها و درها به خوبی کار می کنند و قفل هستند. هر گونه قفل شکسته یا معیوب باید توسط یک قفل ساز ثبت شده در انجمن اصلی قفل سازان تعمیر شود.
– هنگام خروج از خانه کلیدها را از تمام پنجره ها و درها بردارید و در مکانی امن قرار دهید
– اگر زنگ هشدار مزاحم دارید، مطمئن شوید که تنظیم شده است. اگر سیستمی ندارید، به فکر نصب یک سیستم هشدار تایید شده باشید. تمام اطلاعاتی را که برای کمک به شما در انتخاب سیستم امنیتی مناسب برای خانه یا کسب و کارتان باید بدانید، در اینجا بیابید
– از دوشاخه های تایمر با لامپ و رادیو استفاده کنید تا خانه خود را اشغال شده نشان دهید. شما همچنین می توانید لامپ های حساس به نور را دریافت کنید، که با تاریک شدن هوا فعال می شوند. و
– وسایل با ارزش مانند لپ تاپ و جواهرات را در معرض دید پنجره قرار ندهید. اقلام با ارزش را در یک گاوصندوق لنگر انداخته روی زمین قفل کنید یا می توانید اسناد مهم و اقلام با ارزش را در زمانی که دور هستید نزد سایر اعضای خانواده بگذارید.

خارج از

– مهم است که خانه شما در زمانی که دور هستید خالی از سکنه به نظر نرسد، بنابراین قبل از خروج، چمن و پرچین ها را برش دهید تا نامرتب به نظر نرسد و مطمئن شوید که تمام نقاط دسترسی مانند دروازه ایمن هستند و هر کدام را فعال کنید. روشنایی امنیتی خارجی که ممکن است داشته باشید
– اطمینان حاصل کنید که تجهیزات، ابزار و نردبان های باغبانی کنار گذاشته شده و به طور ایمن نگهداری می شوند. آنها را در باغ خود رها نکنید زیرا می توانند به سارقان کمک کنند
– اطمینان حاصل کنید که هر سوله و ساختمان های بیرون قفل و ایمن هستند. از قفل های با کیفیت خوب در گاراژها و سوله ها استفاده کنید (مطمئن شوید که پیچ های روی چفت ها و لولاها را نمی توان به راحتی از بیرون باز کرد) و در صورت امکان اطمینان حاصل کنید که آنها هشدار داده شده اند.
– اشیای با ارزش خود مانند جواهرات و تجهیزات الکترونیکی، از جمله تجهیزات باغبانی، ابزار و سایر اشیای با ارزش ذخیره شده در سوله ها و گاراژها را با استفاده از راه حل علامت گذاری دارایی مورد تایید Secured by Design علامت گذاری کنید.
– تحویل شیر و روزنامه را در صورت داشتن آنها لغو کنید. خروج خود را به مغازه ای پر از جمعیت اعلام نکنید. فقط به افرادی بگویید که باید بدانند در حال رفتن هستید، مانند یک دوست یا همسایه قابل اعتماد
– از یک همسایه یا دوست مورد اعتماد بخواهید که پرده های پست را جمع آوری کند، باز و بسته کند
– هرگز در مورد رفتن به تعطیلات – یا در واقع زمانی که در تعطیلات دور هستید – وضعیت یا نظری در رسانه های اجتماعی ارسال نکنید. در تبلیغات پنجره خود علامتی نشان نمی دهید که به تعطیلات می روید، بنابراین آن را به صورت آنلاین تبلیغ نکنید – اگر باید به روز رسانی وضعیت را ارسال کنید، مطمئن شوید که تنظیمات حریم خصوصی شما به گونه ای تنظیم شده است که فقط خانواده و دوستان قابل اعتماد می توانند مشاهده کنند. به روز رسانی ها؛ و
– آیا در جایی که شما زندگی می کنید، طرح مراقبت از محله وجود دارد؟ بازدید کنید ourwatch.org.uk و کدپستی خود را وارد کنید تا بررسی کنید که آیا طرحی در منطقه شما اعلام شده است یا نه، یا با تیم پلیس محله محلی خود صحبت کنید.

مطمئن شوید که مطالب و ساختمان‌ها را به‌روز دارید – و به یاد داشته باشید، بیشتر بیمه‌نامه‌ها فقط در صورت وجود نشانه‌هایی از ورود اجباری، دعاوی سرقت از خانه‌های خالی را پوشش می‌دهند، بنابراین دوباره بررسی کنید که همه درها و پنجره‌ها بسته و قفل شده باشند. و قبل از اینکه واقعاً به راه بیفتید، ارزش آن را دارد که چند دقیقه آرام در آستان خانه بگذارید تا بررسی کنید که تمام کارهایی را که باید انجام می‌دهید انجام داده‌اید و همه چیزهایی را که نیاز دارید برداشته‌اید.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/holiday-advice/