مشاوره جرایم چاقو | امنیت حرفه ای


وزارت کشور در حال برگزاری است مشاوره در مورد اینکه آیا باید به پلیس اختیارات بیشتری داد تا آنها را قادر به توقیف، نگهداری و از بین بردن اقلام تیغه‌دار با هر طولی که به صورت خصوصی نگهداری می‌شوند، یا اینکه آیا این اختیارات باید به اقلام با طول معین محدود شود، حتی اگر خود اقلام ممنوعیتی نداشته باشند.

در سند مشورتی آمده است که در سال منتهی به سپتامبر 2022، در حدود 39 درصد از قتل ها، چاقو یا ابزار تیز، روش قتل بوده است. علاوه بر این، سالانه هزاران نفر برای درمان جراحات چاقو به بیمارستان مراجعه می‌کنند و برخی از تخلفات هرگز به پلیس گزارش نمی‌شوند.

از این رو تلاش برای ایجاد اختلال در نگهداری چاقو و جنایت چاقو. در این سند آمده است: «ما انواع خاصی از قمه‌ها و چاقوهای بزرگ در فضای باز را شناسایی کرده‌ایم که به نظر نمی‌رسد کاربرد عملی داشته باشند و به نظر می‌رسد به‌گونه‌ای ترسناک طراحی شده‌اند که می‌خواهند از این چاقوها به عنوان سلاح استفاده کنند. ما قصد داریم آنها را در فهرست سلاح‌های تهاجمی ممنوعه مندرج در برنامه قانون عدالت کیفری 1988 (سلاح‌های تهاجمی) 1988 قرار دهیم.»

این مشاوره تا 6 ژوئن ادامه دارد.

نظرات

رایزنی شده است استقبال کرد توسط رئیس انجمن پلیس و کمیسران جنایی (APCC) مارک جونز، و توسط شورای روسای پلیس ملی (NPCC) سرب جنایت با چاقو، فرمانده استیون کلیمن، کی گفته: “پیشنهادها به دنبال همکاری گسترده بین وزارت کشور و کارگروه ملی جرایم چاقو NPCC است. ما با هم، خستگی ناپذیر برای ایجاد راه حل های عملی و پایدار برای حذف این سلاح های کشنده از خیابان هایمان کار کرده ایم.

“این دوره مشاوره فرصتی را برای عموم، مشاغل و سازمان های مربوطه فراهم می کند تا تجربه و تخصص خود را در شکل دادن به این پیشنهادات به اشتراک بگذارند. با همکاری یکدیگر، می‌توانیم به رویکرد قوی‌تری برای مقابله با جرایم ناشی از چاقو دست یابیم.»

سه نیروی پلیس شهری، متروپولیتن، وست میدلندز و منچستر بزرگ سه منطقه با بیشترین حجم جرایم با چاقو هستند. در مقایسه با سال منتهی به سپتامبر 2021، جرایم با چاقو یا ابزار تیز ثبت شده توسط Met با 11 درصد افزایش به 11517 تخلف در سال منتهی به سپتامبر 2022 رسید، در حالی که وست میدلندز شاهد افزایش 38 درصدی به 5006 تخلف بود و منچستر بزرگ همچنان در سطحی باقی ماند. سطح مشابه با 3447 تخلف.

در آگوست 2016، وزارت کشور «چاقوهای زامبی» را به این ممنوعیت ها اضافه کرد، به عنوان چاقوهایی که «استفاده مشروعی نداشتند و برای ترسناک به نظر رسیدن، ارعاب و تشویق خشونت طراحی شده بودند». در سال 2019، “چاقوهای سیکلون” اضافه شدند. هر دو معمولاً از طریق اینترنت خریداری می شوند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/government/knife-crime-consultation/