مشاوره دوستیابی ایمن | امنیت حرفه ای


پیش از روز ولنتاین، پلتفرم های خدمات دوستیابی Match و Ourtime کمپین پیشگیری و آگاهی از کلاهبرداری را راه اندازی کرده اند. پلیس شهر لندن، نیروی اصلی ملی برای کلاهبرداری در بریتانیا و خط گزارش رسمی پلیس Action Fraud.

به عنوان بخشی از تلاش جهانی Match Group – شرکت مادر Match و Ourtime – این کمپین در هر دو پلتفرم اجرا می شود و به اعضا اطلاع می دهد که چگونه نشانه های کلاهبرداری عاشقانه را شناسایی کنند و چگونه از خود به صورت آنلاین محافظت کنند. تبلیغات، تحت بنرهای “کلاهبرداری را متوقف کنید”. چیزی واقعی را شروع کنید (مطابقت) و «عاشق شوید. نه برای کلاهبرداری» (Ourtime)، اعضا را به یک صفحه فرود مرکزی هدایت می کند و توصیه های ایمن برای دوستیابی ارائه می دهد.

Match Group تاکید می‌کند که این دو برند یک فرآیند تعدیل را برای بررسی و بررسی پروفایل‌ها، از جمله مسدود کردن آدرس‌های IP از کشورهای با هشدار بالا، شناسایی شماره‌های کارت اعتباری دزدیده شده و شناسایی زبان مشکوک در پروفایل‌ها، دارند. اگر نرم‌افزار حساب مشکوکی را شناسایی کند، این حساب به تیم مراقبت از مشتری علامت‌گذاری می‌شود تا در صورت تایید مشکوک، به صورت دستی یک حساب را بررسی و حذف کند.

به همین ترتیب، تیم مراقبت از مشتری به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شکایات اعضا است. اعضا همچنین به طور مرتب تشویق می شوند تا نمایه خود را از طریق تأیید شخصی تأیید کنند.

جوآنا پونز، معاون بازاریابی، Match، گفت: “در Match، ایمنی اعضای ما بالاترین اولویت ما است. صنعت دوستیابی با چالش هایی مشابه با چالش هایی مواجه است که سایت های رسانه های اجتماعی و کل جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند.

ما همه را تشویق می‌کنیم که هنگام ملاقات آنلاین با افراد، احتیاط‌های مشابهی را انجام دهند، همانطور که اگر از طریق دوستان یا در یک میخانه، بار یا فضای عمومی ملاقات می‌کردند. همیشه بهترین کار این است که مکالمات را در سایت یا برنامه Match نگه دارید تا رکورد دقیقی وجود داشته باشد و هر گونه نگرانی به سرعت گزارش شود. ما همچنین یک عملکرد “گزارش این نمایه” داریم که به طور برجسته در سراسر سیستم عامل های ما قرار دارد.

«Match یک خط‌مشی تحمل صفر برای گزارش‌های تخلفات جدی دارد و ما هر کسی را که احساس کرده‌اند در معرض رفتار ناامن قرار گرفته‌اند، چه از طریق خدمات ما یا هر جای دیگر، تشویق می‌کنیم، با پلیس صحبت کنند تا موضوع به‌طور حرفه‌ای بررسی و مستند شود.»

پائولین اسمیت، رئیس Action Fraud، می‌گوید: «بزهکاران از تاکتیک‌های هوشمندانه‌ای برای سوءاستفاده از افرادی استفاده می‌کنند که فکر می‌کنند شریک کامل خود را آنلاین ملاقات کرده‌اند. ما به همراه شرکای خود از مردم می خواهیم تا نشانه ها را تشخیص دهید از کلاهبرداری عاشقانه و پیروی از توصیه های ما برای ایمن ماندن آنلاین.

«اگر فکر می‌کنید قربانی کلاهبرداری عاشقانه یا هر نوع کلاهبرداری مالی شده‌اید، لطفاً شرمنده یا خجالت نکشید – شما تنها نیستید. هر کسی ممکن است قربانی کلاهبرداری شود، اما مهم است که فوراً با بانک خود تماس بگیرید و آن را به آن گزارش دهید اقدام کلاهبرداری. اگر در اسکاتلند هستید، لطفا گزارش دهید پلیس اسکاتلند مستقیماً با شماره 101 تماس بگیرید.»

کلاهبرداری عاشقانه به عنوان بخشی از کلاهبرداری آنلاین گسترده تر، آخرین بار در این سایت به نمایش درآمد نسخه چاپی آگوست 2022 مجله امنیت حرفه ای

در همین حال، برنامه دوستیابی و ازدواج مسلمان Muzz (موزمچ سابق) با شرکت هویت دیجیتال Yoti شریک شده است. با استفاده از تأیید عکس Yoti برای تایید هر پروفایل دوستیابی متعلق به یک شخص واقعی است. اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی مارس امنیت حرفه ای.

عکس مارک رو، هنر خیابانی، نیوکاسل آپون تاین.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/safe-dating-advice/