مشخصات دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربینهای مداربسته مخفی به صورت دستی، کنترل از راه دور یا با حرکت اجسام فعال میشوند. اقداماتی مانند نصب دوربین مدار بسته در منزل، نصب دزدگیرها و آژیرهای خطر و قفلهای ایمنی از جمله این موارد محسوب میشوند. به علاوه، با اطلاع داشتن از این ویژگی ها بهتر می توانید در هنگام خرید دوربین مدار بسته، دوربین ها را با هم مقایسه کنید و بهترین مدل را انتخاب نمایید. پس با توجه به بودجه ای که برای خرید دوربین مدار بسته در نظر گرفته اید؛ می توانید مدل ها و انواع مختلفی از این دوربین ها را خریداری کرده و از مزایای آن استفاده نمایید. اولین گزارش از تاریخچه دوربین مداربسته مربوط به سال 1913 میلادی از زندان هالوی می باشد که در آن از زندانیان بصورت مخفیانه فیلم ضبط شده بود. قیمت بالاتر دوربین های تحت شبکه یکی دیگر از اشکالات استفاده از آنها نسبت به دوربین های آنالوگ است که البته با توجه به هزینه کابل کشی کمتر به خصوص در پروژه های بزرگ مقرون به صرفه خواهد بود. یکی از بهترین برندها که در کیفیت محصولات خود بسیار معروف هست و در تولید انواع دوربین مداربسته و سیستمهای نظارت تصویری با تکنولوژی بالا فعالیت میکند. لازم به ذکر است که این محصولات از قیمت بالاتری نسبت به محصولات HD برخوردار هستند.

بهتر است مکانهای مناسب و مهم برای نصب دوربین مداربسته در منزل یا دیگر ساختمانها را بشناسیم. یکی از کاربردهای مهم تلوزیون در دنیای امروزی، تماشا و بررسی قسمتهای مختلف مغازه، ساختمان و خانه با استفاده از دوربین مداربسته در این مکانهاست. عموما از این نوع دوربینها بیشتر در محیطهایی استفاده میشود که امنیت بسیار حیاتی و مهم است، مانند بانکها و مراکز مهم دولتی. مدلهای قدیمی دوربین مداربسته ، از مانیتوری کوچک و به صورت سیاه سفید استفاده میکردند که قابلیت تعامل در آنها، تقریبا وجود نداشت. طراحی کلی دوربین به صورت یک بدنه ی دام شکل و یک پایه است. دوربینهای حرارتی یا گرمایی(Thermal)نوعی از دوربینهای مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط میسازند. نکته ای که در رابطه با انواع دوربین مدار بسته وجود دارد این است که این دوربین ها تنها به منظور تامین امنیت استفاده نمی شوند و از آنها جهت نظارت بر اماکن مختلف نیز استفاده می گردد. که بیشتر در اماکن حساس و یا بزرگ استفاده می گردد. این دوربینها چراغهای LED کوچکی دراطراف لنزشان دارند که باعث ارائه تصاویر واضح در تمام ساعات روز می شود. دوربین دید در شب نوعی از انواع دوربین مداربسته است که از LED مادون قرمز استفاده می کند و مناسب فضاهای باز و کم نور است.

نکته دیگری که در هنگام خرید نمایشگر دوربین مدار بسته باید به ان توجه کنید کیفیت تصویر تلویزیون است. به همین دلیل در هنگام خرید نمایشگر دوربین مداربسته به این نکته توجه کنید که تلوزیون منتخب شما باید دارای چندین ورودی باشد و به راحتی به دوربین های مدار بسته شما متصل گردد. نکته دیگر که هنگام نصب دوربین و تعیین موقعیت قرارگیری آن باید در نظر داشته باشید، این است که موقعیت نصب دوربین مدار بسته نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید باشد. هر دوربین مداربسته، امکانات و ویژگیهای مربوط به خود را دارد و کاربری فضاها نیز در انتخاب دوربین بسیار تعیین کننده است. البته اگر نیاز به تشخیص رنگ لباس شخص یا رنگ ماشین دارید، باید هزینه بیشتری کنید و تلوزیون رنگی و دوربین مدار بسته رنگی خریداری نمایید. با ذخیره سازی محلی فیلم مستقیما روی کارت یا هارد دیسک ضبط می شود ، در حالی که با ذخیره سازی ابری فیلم به طور خودکار روی یک سرور ابری آپلود می شود که ممکن است به اشتراک پولی نیاز داشته باشد یا نباشد.

این دوربین منحصر به فرد برای محیطهای داخلی و خارجی مناسب است و با کیفیت بالایی که هنگام ضبط تصاویر دارد شما را به خواستههای تان میرساند. اولین قدم تهیه لیستی از نیازهایی و انتظارات شما از سیستم دوربین مداربسته است. در رزومه کمیران، پر است از پروژه های بزرگ. گروه نصب حرفه ای کمیران، به بهترین و کارآمدترین شکل ممکن، پروژه را اجرا میکند کما اینکه تا به حال، رزومه کمیران پر از پروژه های بزرگ و موفق است. حال که با انواع دوربین مداربسته و تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری و کاربرد آن ها آشنا شدید می توانید محصول مورد نیاز خود را به سادگی انتخاب نمایید. در حال حاضر از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات نظارتی، امنیتی در دنیا است. در نهایت بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته AHD یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز های شما و امکانات مورد نظر شما , کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته AHD برای منزل انتخاب شود. یکی از ویژگیهای بسیار مهم دوربین مداربسته مانیتورینگ رفتوآمد و ضبط ویدیو برای مواقع بسیار ضروری میباشد.

نحوه اتصال دوربین به دستگاه DVR از طریق کابل کواکسیال یا ترکیبی به متراژ حداکثر 300 متر و از طریق فیش BNC می باشد. دوربین های آنالوگ ساختار ساده تری داشته و در آنها از کابل کواکسیال که ارزش پایین تری دارد استفاده شده است و همچنین دستگاه ضبط در این نوع از دوربین ها DVR است. به جای امواج آنالوگ در این دوربین ها از امواج دیجیتال جهت تحلیل و بررسی داده ها استفاده می گردد. خرید دوربین آنالوگ را به خرید دوربین دیجیتال ترجیح دهند. از دوربین های مداربسته نیز مانند هر تکنولوژی دیگری می توان هم در جهت صحیح و هم در جهت نادرست استفاده نمود. شاید تصور کنید که یک تلوزیون معمولی یا تلویزیون مناسب بازی انتخاب خوبی برای استفاده از دوربین مدار بسته هستند اما کاملا در اشتباهید. هر چه رزولوشن دوربین بیشتر باشد، کیفیت تصویر آن بیشتر شده اما به تبع آن قیمت دوربین و فضای لازم برای ذخیره سازی تصاویر نیز افزایش می یابد.

دوربین مداربسته مخفی سیم دار از طریق کابل به یک دستگاه ضبط کننده مانند تلویزیون یا وسایل ذخیرهسازی اطلاعات متصل میشود. مخصوصا در مواردی که حساسیت روی عدم مشخص شدن کابل وجود دارد اجرت نصب بالاتر می رود. دو نوع نویز وجود دارد که روی دوربین های مدار بسته اثر میگذارند: نویز نمک فلفل و نویز گاوسی. همانطور که می دانید در ساخت بدنه ی دوربین های مداربسته که نقش محافظ دوربین را دارا می باشند، از دو نوع مواد اولیه استفاده می شود. دوربین های مدار بسته در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تولید شده و هر یک دارای مبلغ های متفاوتی هستند. اگر دوربین دارای دید در شب باشد، می تواند در شب که چشم انسان ها نمی تواند چیزی را ببیند، تصاویر را به صورت سیاه و سفید یا سبز و سفید ثبت کند. به این معنی که می توانید تصاویر خوبی از سرقت و آسیب های جنایی را ثبت کنید.

دوربینهای مداربسته دارای انواع مختلفی دیگری هستند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد. یکی از نقاط قوت فروش دوربین های مدار بسته دام ، گزینه های پوشش وسیع منطقه است. یکی دیگر از ویژگیهای تلویزیون مناسب دوربین مداربسته راحتی استفاده از آن است. در فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته ما، علاوه بر خرید دوربین مداربستهای ارزان و متناسب با نیازهایتان، از خدمات ویژه این شرکت برای مشتریان نیز بهرهمند خواهید شد؛ از جمله این خدمات میتوان به این موارد اشاره کرد: ضمانت دو ساله بلاشرط، نصب رایگان در استان تهران، کابلکشی (تا 500 متر) رایگان در سراسر کشور و تفاوت نداشتن قیمت دوربین داخلی و دوربین خارجی. زیرا دوربین های مداربسته برای موارد تجاری یا صنعتی در حد بالایی نبودند.

همچنین دوربین اسپید دام می تواند نقاط دور تحت پوشش را از طریق بزرگنمایی با بالاترین کیفیت تصویر برداری کند. معمولا چهره سارقین در شب قابل شناسایی نیست و تقریبا پیدا کردن آنها پس از سرقت غیرممکن است. این کلمه نشان دهنده این موضوع می باشد که دسترسی به محتوای آنها فقط توسط افرادی که قادر به دیدن آن هستند محدود شده است ، و دسترسی برای همه افراد آزاد نیست. به همین دلیل اگر در مکانی دوربین نصب میکنید که شناسایی دقیق افراد و پلاکها اهمیت زیادی دارد، سعی کنید تلوزیونی را انتخاب نمایید که از کیفیت بسیار بالایی است و جزئیات به میزان نیاز شما در نمایشگر واضح هستند. وصل شدن تلوزیون به اینترنت و اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون وایرلس از دیگر مواردی است که یک تلویزیون مناسب دوربین مداربسته باید داشته باشد تا استفاده از این تکنولوژی را آسانتر گرداند. ما در شرکت مهر تجارت مفتخریم که با اتکا به تجربیات چند ده ساله پرسنل متخصصمان از صفرتا صد پروژه های مختلف در زمینه نظارت تصویری، نصب دوربین مداربسته ، پشتیبانی و نظارت بر سیستم های نظارتی را در کمترین زمان ممکن و با هزینه های مقرون به صرفه برای شما عزیزان انجام دهیم.

نصب دوربین مداربسته دام (Dome) برای مراکز صنعتی و تجاری توصیه میشود، اما برخی دیگر مانند دوربین مدار بسته بولت، زاویه دید کمتر از ۲۰۰ درجه را ارائه میدهند. در صورتی که از تعداد دوربین آنالوگ زیادی استفاده میشود باید از DVRهایی استفاده شود که از تعداد دوربینهای بیشتری پشتیبانی میکنند. در صورتی که انتخاب شما دوربین آنالوگ باشد و بخواهید برای آن امکانات جانبی تهیه کنید باید به فکر خرید سخت افزار و تجهیزات جداگانه نیز باشید. لذا در صورتی که جای کافی برای قرار دادن تلوزیون بر روی میز ندارید، حتما در هنگام خرید تلوزیون به قابلیت نصب آن بر روی دیوار توجه کنید.

امروزه گاهی از ترکیب دو سامانه نیز استفاده میگردد. گاهی کاربر نیاز دارد تا بر فضایی که مد نظرش است نظارت داشته باشد. از آنجا که اغلب این دوربینها در حفاظت، نظارت و سیستمهای مانیتورینگ امنیت بکار میرود این واژه بیشتر به همین حیطه برمیگردد اما معنی فنی آن حتی دوربینهای ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر میگیرد. اگر قصد دارید صرفا رفت و آمد افراد را بدون در نظر گرفتن جزئیات و ویژگی های منحصر به فرد زیر نظر داشته باشید، پیشنهاد می شود از دوربین مداربسته هایلوک استفاده کنید که قیمت مناسب تری دارد؛ چرا که کار شما را با همین هزینه راه می اندازد. در زیر 5 نمونه اشاره کردیم. نصب دوربین مدار بسته در منزل یا ساختمانها با کاربریهای دیگر در موقعیتهای مختلف انجام میشود.

چراغ یا پریز را خاموش کنید، لامپ قدیمی را باز کنید، دوربین مداربسته لامپی را پیچ کنید و دوربین لامپی را از طریق وای فای تنظیم سایت hivisioncctv کنید. درحالیکه دوربین مداربسته بیسیم (دوربین مداربسته تحت شبکه) به وایفای کاربر متصل شده و به او این امکان را میدهد که از هر جایی فیلم را ببیند. درحالیکه این سرقتهای خشن تصاویرش در فضای مجازی منتشر شد، اما دو سارق چاقو به دست مانند دزدان خیابان خردمند محارب شناخته نشدند که همین موضوع انتقادات زیادی را به قوه قضاییه وارد کرد، چراکه در هر دو صحنه میزان خشونت و استفاده از سلاح یکی بود. یکی از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته گردان امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است.

محل ذخیرهٔ تصاویر: تصاویر ثبت شده توسط دوربینهای مداربستهٔ آنالوگ معمولاً در یک نوار یا کاست ذخیرهسازی میشوند اما تصاویر ثبت شده توسط دوربینهای دیجیتال بسته به نوع دوربین میتواند بر روی هارد دستگاه، کارتهای حافظه، لوح فشرده یا فضای ابری (Cloud) ذخیره شوند. اگرچه این یک عامل بازدارنده جدی برای سرقت نیست، اما برای کمک و شناسایی مجرمانی که فعالیتهای غیرقانونی خود را در خانه یا محل کسبوکار شما انجام میدهند، بیش از اندازه کافی است. یکی از اصلی ترین نکاتی که در هنگام انتخاب دوربین باید به آن توجه کنیم، داشتن قابلیت دید در شب در آنها می باشد. دوربین مداربسته فیش آی یا چشم ماهی نیز یکی دیگر از انواع دوربین های سقفی است که زاویه دید 180 یا 360 درجه را ارائه می دهد. یکی از قوی ترین دوربین های مداربسته موجود، همین دسته از دوربین ها می باشند دوربین دایناتک. قابلیت کنترل گردش دوربین از فواصل دور، امکان فوکوس و زوم بدون دخالت اپراتور، دیگر ویژگی های دوربین های اسپید دام یا گردان را رقم می زند. دوربین مداربسته اسپید دام شکل کامل تری از دوربین دام است با این تفاوت ویژه که قابلیت چرخش افقی، عمودی و حتی زوم را به وسیله کنترلر و کی بورد و یا به طور اتوماتیک دارند (Pan Tilt Zoom) و همین خصوصت باعث می شود که در واقع کاملترین دوربین مدار بسته رنگی باشند.