معکوس کردن موج علیه سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین


اینترنت امکان تولید و مصرف مواد آزار جنسی کودکان را در مقیاس صنعتی فراهم کرده است. همچنین فرصت های جدیدی را برای بزرگسالان ایجاد کرده است تا از کودکان سوء استفاده جنسی و استثمار کنند. حجم جرایم سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین به قدری زیاد است که به سادگی توانایی سازمان های مجری قانون را در سطح بین المللی برای پاسخگویی تحت تأثیر قرار داده است.

این بر اساس گزارشی است که توسط یک اتاق فکر منتشر شده است بنیاد پلیس. این سؤال می‌پرسد که چه کاری می‌توان انجام داد تا به «جلوگیری» در مورد آزار جنسی آنلاین (CSA) کمک کند. این پیشنهاد تمرکز بر پیشگیری، هدف قرار دادن بهتر جدی ترین اشکال آسیب و سرمایه گذاری در منابع بهتر پلیس را پیشنهاد می کند.

گزارش با این نکته آغاز می شود که CSA جرمی با حجم بالا است. “اینترنت موانع درگیر شدن در انواع تخلفات CSA را کاهش داده است.” در مورد پاسخ پلیس، توسط پزشکی قانونی دیجیتال و بازرسان متخصص یا عمومی؛ با افزایش حجم پرونده، نسبت جرایم ثبت شده منجر به نتیجه مثبت عدالت کیفری کاهش یافته است.

در میان توصیه‌های این گزارش، پیشنهاد می‌شود که حداقل، متخلفان باید با هزینه شخصی خود در یک دوره آموزشی شرکت کنند. در مورد «طراحی» چنین جرمی، گزارش اذعان می‌کند که چالش‌هایی در طراحی CSA آنلاین از طریق اقدامات پیشگیری از جرم موقعیتی، مانند نیاز به احراز هویت آنلاین یا انجام نظارت وجود دارد.

این گزارش استدلال می کند که مجری قانون به تنهایی نمی تواند پاسخگو باشد. حجم فزاینده جرایم گزارش شده و به علاوه، حجم بالای گزارش نشده، از ظرفیت
پلیس پاسخی برابر با مقیاس تقاضا ارائه دهد. این گزارش با درخواست برای تغییر در سیاست عمومی به پایان می رسد. استفاده بیشتر از فناوری و استفاده از دیگران برای کمک به جلوگیری از تخلف توسط مجرمان “کم خطر” بسیار، به طوری که پلیس می تواند بر مجرمان پرخطر تمرکز کند. از جمله پیشنهادات برای پیشگیری از تخلف، افزایش آگاهی و حمایت از کودکان و نوجوانان آسیب پذیر است. و مداخلات آموزشی و بهداشتی برای منحرف کردن مجرمان احتمالی از جرم و جنایت یا جلوگیری از انجام مجدد جرم توسط دیگران. بدون شک مجرمان جدی و مصمم وجود دارند که این استراتژی ها هرگز برای آنها کافی نخواهد بود، اما شواهد نشان می دهد که نسبت بالایی می تواند در منبع متوقف شود یا به سرعت منحرف شود.

برای گزارش 95 صفحه ای به آدرس زیر مراجعه کنید وب سایت بنیاد پلیس.

اظهار نظر

شورای روسای پلیس ملی (NPCC) سرپرست حفاظت از کودکان، معاون پلیس، یان کریچلی، گفت: «دسترسی آنلاین کودکان و جوانان در بریتانیا با دسترسی از طریق انواع دستگاه های دیجیتال امکان پذیر است. فرزندان ما آنلاین هستند و در نتیجه آسیب پذیر هستند. حتی کودکان بسیار خردسال از برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که به سایر کاربران اینترنت دسترسی دارند و بنابراین در معرض خطر قرار گرفتن در سمت تاریک دنیای آنلاین هستند. ما نمی توانیم از این موضوع پنهان شویم و باید در برخورد با این موضوع پیشگیرانه و پیشگیرانه عمل کنیم.

ما می دانیم که کووید 19 بر تجربیات و تعاملات آنلاین فرزندان ما تأثیر گذاشته است. محدودیت‌های قفل منجر به افزایش تعداد مجرمان و قربانیان آنلاین شدن در پلتفرم‌های مختلف برای مدت طولانی‌تر شد. این منجر به تشدید تهدید شد. حجم انبوه مطالب آزار جنسی کودکان موجود در وب باز فرصت هایی را برای مجرمان فراهم می کند تا علاقه جنسی خود را به کودکان در یک محیط غیرقانونی توسعه دهند. بنابراین لایحه ایمنی آنلاین یک قانون بسیار مورد نیاز است که از کودکان در برابر آسیب، نظافت و استثمار محافظت می کند.

«بازرسان متخصص در سراسر کشور هر روز بی‌وقفه بر روی تحقیقات واقعاً سخت و ناراحت‌کننده کار می‌کنند. آنها این کار را برای حفظ امنیت فرزندان ما انجام می دهند و به شدت متخلفان را تعقیب می کنند. با وجود این تلاش عظیم، گزارش ها همچنان در حال افزایش است. این گزارش به کارهای اساسی که قبلاً انجام شده است توجه می کند و تأثیر عظیم سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین را بر جامعه و در نتیجه اجرای قانون به رسمیت می شناسد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/turning-the-tide-against-online-child-sexual-abuse/