ملاحظات مربوط به سیستم‌های هوش مصنوعی هشدار نادرست – نظارت هوشمند 2023 – فناوری‌های کاتکسیس – انتشارات تکنیوز

• کیفیت داده: کیفیت داده های مورد استفاده برای آموزش شبکه عصبی بسیار مهم است. داده‌های با کیفیت پایین یا داده‌های دارای برچسب بد می‌توانند منجر به نتایج نادرست شوند و بر عملکرد شبکه عصبی تأثیر منفی بگذارند.

این سؤال که چقدر می‌توانیم برای انجام کارهایی که در گذشته به اپراتورهای آموزش دیده نیاز داشت، به هوش مصنوعی تکیه کنیم، سؤالی است که باید به آن پرداخته شود. این سوال که هوش مصنوعی چند شغل را از انسان ها خواهد گرفت، یک بحث کاملاً محبوب در همه صنایع است، زیرا آشکار شده است که فقط کارگران یقه آبی در خط بیکاری نیستند.

ابری یا در محل

ملاحظات مربوط به سیستم های هوش مصنوعی هشدار نادرست

SMART Surveillance 2023 انتخاب سردبیر، دوربین مدار بسته، نظارت و نظارت از راه دور، راه حل های یکپارچه

با نگاهی خاص به اپراتورهای اتاق کنترل انسانی، هوش مصنوعی چقدر شغل آنها را در معرض خطر قرار می دهد؟ در حال حاضر بهترین سناریو این است که یک رویکرد صفحه سیاه داشته باشید که در آن هوش مصنوعی بیشتر هشدارهای نادرست را حذف می‌کند و امیدواریم همه آلارم‌های واقعی را بگیرد و به اپراتور اطلاع دهد که سپس رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) را برای شرکت یا آن مشتری خاص اجرا می‌کند. (اگر اتاق کنترل زیرساخت های چندین مشتری را نظارت کند).

امروزه برنامه های تحلیلی زیادی وجود دارد که هدف آنها جلوگیری از رسیدن هشدارهای اشتباه به اپراتورهای اتاق کنترل است، برخی از آنها کاملاً در فضای ابری هستند، در حالی که برخی دیگر در سرورها در محل یا حتی در لبه خود دوربین ها میزبانی می شوند. راه حل های امنیتی هوشمند با Dene Alkema، MD Cathexis Africa (برنده جوایز OSPA امسال و همچنین سال گذشته) صحبت کرد تا درباره گزینه‌های مختلف هشدار نادرست موجود برای عملیات نظارت تصویری اطلاعات بیشتری کسب کند.منبع: https://www.securitysa.com/19896R

“گزارش در مورد مدیریت رویداد یک ویژگی مهم در نرم افزار است که به حفظ یکپارچگی اتاق کنترل کمک می کند. پیاده‌سازی مؤثر CathexisVision در سایت‌های بزرگ و پربازدید در سطح جهانی، گواهی بر توانایی راه‌حل در افزایش ارزش داده‌های ویدیویی است، به طوری که اپراتورها می‌توانند آگاه بمانند و روی ضروری‌ترین وظایف تمرکز کنند.»وام)

در مورد سوال پهنای باند، او خاطرنشان می کند: «نیاز به پهنای باند مستقیماً بر نحوه طراحی راه حل تأثیر می گذارد. می‌توانید هوش مصنوعی روی دوربین مبتنی بر لبه را به کار ببرید، جایی که دوربین تنها زمانی رویدادها و ویدیو را ارسال می‌کند که تشخیص دهد چیزی برای گزارش وجود دارد. این می تواند پهنای باند و منابع محاسباتی زیادی را صرفه جویی کند، چه به یک راه حل مبتنی بر ابر و چه در محل متصل باشد. این به نحوه نظارت مشتریان بر سایت های خود، الزامات مشتری و محدودیت های اتصالی که باید در هنگام طراحی راه حل در نظر بگیرند، بازمی گردد.

• کمیت داده: بسته به اینکه چقدر در آموزش شبکه عصبی خود تخصص دارید، مقادیر زیادی از داده های متنوع برای آموزش موثر شبکه های عصبی مورد نیاز است که می تواند زمان بر و پرهزینه باشد.

با تمام صحبت ها در مورد سیستم های ابری و راه حل هایی که ظاهراً همه مشکلات شما را حل می کند، مهم نیست در چه صنعتی هستید، ما ابتدا از آلکما پرسیدیم که به نظر او بهترین راه حل چیست. او می‌گوید: «نظارت مؤثر یک سایت یک جنبه حیاتی از هر سیستم امنیتی است و هر دو سیستم ابری و داخلی مزایا و معایب خود را در کاهش هشدارهای کاذب دارند.»

ما چیزهای زیادی در مورد برنامه‌های تشخیص هشدار نادرست می‌شنویم که هشدارهای نادرست را تا ۹۰٪ یا بیشتر کاهش می‌دهند (اگرچه به نظر می‌رسد تعداد کمی از افراد روی تعداد رویدادهای واقعی که سیستم‌ها از دست می‌دهند تمرکز می‌کنند)، با این حال، کارآمدی هر هوش مصنوعی به آموزش دریافتی آن بستگی دارد – مشابه مردم. تشخیص گیاهی که در باد می وزد از انسان به اندازه کافی آسان است (این روزها)، اما چگونه سیستم ها بین افرادی که در آغوش می گیرند و افرادی که دعوا می کنند، تفاوت قائل می شوند؟

آموزش شبکه های عصبی دقیق و موثر امکان پذیر است. تجربه در این زمینه، سرمایه‌گذاری در منابع توسعه کافی، و دسترسی به داده‌های با کیفیت کافی، همگی یک ارائه‌دهنده را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را به بازار بیاورد.»

شما باید افراد و ماشین ها را آموزش دهید

در حال حاضر هوش مصنوعی نمی تواند این مشاغل را به عهده بگیرد، یا می تواند؟ با این حال، در آینده چه چیزی می تواند مانع از شناسایی یک رویداد واقعی و اجرای خودکار آن SOPها بدون اتکا به انسان برای اتمام کار توسط هوش مصنوعی شود؟

«در کاتکسیس، اخلاق ما در توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی افزایش ارزش داده‌های ویدیویی است. یک راه کلیدی برای انجام این کار با مجموعه تجزیه و تحلیل ویدئویی CathexisVision است که از مدل‌های شبکه عصبی و هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نرم‌افزار می‌تواند ناهنجاری‌ها را در محل تشخیص دهد و فقط اپراتورهای اتاق کنترل را در مورد رویدادهایی که باید در مورد آنها مطلع شوند، هشدار می‌دهد. علاوه بر این، ابزار مدیریت رویداد قدرتمند CathexisVision، دروازه مدیریت هشدار، وجود دارد که به اپراتورها اجازه می‌دهد رویدادهای ویدیویی زنده و ضبط‌شده را مشاهده کنند، از SOPهای خود مطلع شوند و اقداماتی را که انجام داده‌اند گزارش دهند.

نوشته اندرو سلدون

دنه آلکما.

هشدارهای کاذب نه تنها انگیزه اپراتورها را از بین می‌برند، بلکه باعث هدر رفتن پول نیز می‌شوند، زیرا منابع برای واکنش به رویدادهای غیرواقعی تلف می‌شوند. ایده مانیتورینگ صفحه سیاه این است که اپراتورها مجبور نیستند به طور مداوم به چندین فید دوربین نگاه کنند، بلکه توسط فناوری هدایت می شوند تا روی رویدادهای واقعی تمرکز کنند. با این حال، آلارم های کاذب اغلب این کار را تقریبا غیرممکن می کنند، زیرا همیشه برخی غیر رویدادها وجود دارند که درخواست توجه می کنند.

تشخیص هشدار نادرست به یک عملکرد مهم در سیستم های نظارت نظارت مدرن تبدیل شده است. تعداد هشدارهای نادرست تجزیه و تحلیل به عنوان رویدادهای واقعی یا بالقوه می تواند اپراتورهای اتاق کنترل را تحت فشار قرار دهد زیرا بیشتر وقت آنها صرف برخورد با هشدارها می شود و فقط آنها را به عنوان هشدارهای نادرست طبقه بندی می کند.

Alkema اضافه می کند که سیستم های موجود در سایت می توانند قابل اعتمادتر از سیستم های مبتنی بر ابر در نظر گرفته شوند زیرا اگر سایت در خود سایت نظارت شود به اتصال اینترنت وابسته نیستند. با این حال، شایان ذکر است که هزینه های یکبار مصرف و تعمیر و نگهداری سیستم های در محل می تواند بیشتر از سیستم های مبتنی بر ابر بسته به هزینه آنها افزایش یابد. ارزیابی نیازهای هر مشتری و محدودیت های اتصال آنها به صورت جداگانه قبل از تصمیم گیری در مورد راه حل بسیار مهم است.

آلکما می‌گوید: «حتی زمانی که فناوری هوش مصنوعی به بلوغ می‌رسد، همچنان به اپراتورهای انسانی برای تأیید و اقدام در مورد رویدادهای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیاز است. برخی از اقدامات را می توان توسط سیستم های مدیریت ویدئو بدون دخالت انسان خودکار کرد، اما این به سیاست مشتری در پاسخ به رویدادهای واقعی بستگی دارد. استراتژی کاهش ریسک ایده‌آل بهترین چیزی است که اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی و مداخله انسانی می‌تواند ارائه دهد، به‌گونه‌ای که اپراتورها بتوانند از این ابزارها برای مؤثرتر بودن استفاده کنند.»

با این حال، او همچنین خاطرنشان می کند: «سرمایه گذاری بسیار زیادی در هوش مصنوعی مبتنی بر ویدیو در سطح جهانی وجود دارد. سرعتی که فناوری هوش مصنوعی در حال بهبود است، در حالی که دقیق تر و کارآمدتر می شود، چشم انداز اتاق کنترل نظارت را در آینده تغییر خواهد داد.

Alkema موافق است که آموزش عمیق هوش مصنوعی مبتنی بر ویدیو ضروری است، اما اضافه می کند که داده های مورد استفاده برای آموزش هوش مصنوعی نیز مستقیماً بر نتیجه عملکرد آن تأثیر می گذارد. او می گوید که فروشندگان هنگام آموزش شبکه های عصبی، جنبه های زیر را متعادل می کنند:

از دست دادن شغل

سیستم‌های مبتنی بر ابر به دلیل انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری‌شان به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. با این حال، سیستم های مبتنی بر ابر به اتصال به اینترنت وابسته هستند و ممکن است به اندازه سیستم های موجود در مناطق با اتصال ضعیف قابل اعتماد نباشند. ملاحظات امنیت سایبری نیز باید به دقت ارزیابی شود تا اطمینان حاصل شود که ریسک مشتری در هنگام استقرار راه حل مبتنی بر ابر مدیریت می شود.

گزینه های هوش مصنوعی و هشدار نادرست CathexisVision

• منابع محاسباتی: آموزش شبکه‌های عصبی مبتنی بر ویدئو به منابع محاسباتی پرهزینه نیاز دارد.

در نهایت، از آلکما پرسیدیم که Cathexis در حوزه تشخیص هشدار نادرست چه ارائه می دهد.